Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

   CZWARTY REMIS W HISTORII

PÓŁNOC - POŁUDNIE 107:107 (20:28, 34:22, 23:34, 30:23)

 

fot. Livia Nowak

W sobotę, 3 czerwca 2017r. w hali PSP w Dobrodzieniu rozegrano po raz dwudziesty szósty tradycyjny, pokazowy mecz koszykówki pomiędzy reprezentacjami PÓŁNOCY i POŁUDNIA klubu. W meczu udział wzięli zawodnicy STARTU MEBLE oraz przyjaciele klubu. Jak co roku mecz był zacięty, a w jego przerwach koszykarze uczestniczyli w różnych konkursach rzutowych z nagrodami. Tuż po meczu swój konkurs rzutów do kosza rozegrały kibicujące w meczu dzieci, a chwilę po nich kibice dorośli. Nagrodami za zwycięstwo były pufy ufundowane przez firmę SIT-SIT z DOBROTEKI. Po konkursach odbyła się uroczystość zakończenia sezonu 2016/2017, podczas której nagrodzono trenera STARTU Piotra Foltyna za 10 lat pracy w klubie, sponsorów i działaczy sekcji koszykówki oraz wyróżniających się w tym sezonie zawodników. Nagrody wręczali - pani Burmistrz Dobrodzienia Róża Koźlik, dyrektor PSP w Dobrodzieniu Bożena Gaś oraz Prezes KS START Ewald Zajonc.

Do meczu oba zespoły podeszły tradycyjnie bardzo poważnie. Drużyna POŁUDNIA (na zdj. w czarnych strojach) nieznacznie prowadziła przez większą część spotkania, ale w końcówce to PÓŁNOC wyszła na prowadzenie. Gdy wydawało się, że nic już nie zagrozi ich 2-punktowej wygranej, w ostatniej sekundzie meczu na remis piłkę w koszu PÓŁNOCY umieścił Mariusz Rybka (POŁUDNIE), stając się tym samym MVP tego pojedynku. To czwarty remis w historii spotkań z serii "Północ - Południe", a obie drużyny zapowiedziały walkę o zwycięstwo już za rok.

[W artykule protokół meczowy i foto-relacja z uroczystości]

PÓŁNOC - POŁUDNIE 107:107 (20:28, 34:22, 23:34, 30:23)

Punkty dla PÓŁNOCY:

Bąk 30 (1x3), Cieśla 29 (7x3), Kwasek 21 (1x3), Nowak 16, Sikora 9, Lissy 2.
Drużynę prowadził - Piotr Foltyn

Punkty dla POŁUDNIA:
Rybka 28, Nowak M. 23 (4x3), Płaczek 19 (6x3), Desczyk D. 14, Kotlewski 13, Desczyk R. 10, Kłódczyński 0.
Drużynę prowadził - Rafał Desczyk

Sędziowie:
Piotr Suda
Robert Grabowski

Sekretarz:
Luiza Pływacz
Karolina Wojcik
Viet Nguyen

Opieka med. - Daniel Fabia

Hala PSP w Dobrodzieniu

AKTUALNY STAN RYWALIZACJI (na rok 2017):
7 zwycięstw reprezentacji PÓŁNOCY,
15 zwycięstw reprezentacji POŁUDNIA,
4 remisy.


Foto-relacja

Drużyny "Północy" i "Południa" tradycyjnie już rozegrały wyrównany i emocjonujący pojedynek od początku do końcowych sekund. Oglądaliśmy wszystko, co składa się dobre koszykarskie widowisko, w tym 19 celnych rzutów z dystansu, ciekawe akcje podkoszowe i decydujący o wyniku remisowym rzut równo z syreną końcową.

 

Już po raz czwarty z 26 rozegranych spotkań mecz kończy się remisem. A wiadomo, że w tego typu pokazowych pojedynkach nie ma konieczności rozgrywania dogrywek. Obie drużyny zgodnie z tradycją zakończyły bez nagród medalowych za zwycięstwo, a medale będą musiały na odbiór poczekać jeszcze co najmniej rok.

 

  

W konkursie rzutowym dla dzieci triumfował 8-letni Michał Sikora, ale nikt nie odszedł z tej zabawy z pustymi rękami - były paczki "miśków", zdjęcia z oryginalnym autografem Maricna Gortata z 2017 roku, a dla zwycięzcy pufa SIT-SIT. W konkursie dla starszych kibiców triumfowała Kamila Sikora, również wygrywając pufkę SIT-SIT.

 

Następnie nagrodzono wszystkich wyróżniających się w tym sezonie koszykarzy, trenera, a także działaczy i sponsorów. Pamiątkowe statuetki ufundował klub START MEBLE Dobrodzień.

 

Najpierw wręczono nagrody w postaci statuetek za zwycięstwo w konkursach podczas meczu. W tym roku najlepszy w rzutach za 3 punkty był Wojciech Kotlewski (POŁUDNIE).

 

 W konkursie wsadów zwycięstwo odniósł Tomasz Sikora, a najlepszy w wykonywaniu rzutów wolnych był Michał Cieśla (obaj z reprezentacji PÓŁNOCY)

 

Statuetkę MVP 2017 XXVI meczu "Północ - Południe" otrzymał Mariusz Rybka z drużyny POŁUDNIA.

 

  

W dalszej kolejności wręczono podziękowania dla sponsorów i działaczy klubu w postaci symbolicznych statuetek oraz dyplomów. Statuetki otrzymali - Gmina Dobrodzień, PSP Dobrodzień oraz firmy DOBROTEKA, NOVELLE, MR CONSTRUCTION, LISSY MEBLE, Agencja Reklamowa FJ-PG, MEBLE BRYŁKA, ELMONT, EXPOM, A. Konik.

 

 

 

Bardzo miłym akcentem okazał się duży plakat drużyny STARTU z adnotacją - mistrz Śląska i Opolszczyzny 2017 podarowany klubowi przez Agencję Reklamową Łukasza Rejdaka - FJ-PG.

 

Następnie podziękowano Prezesowi KS START za współpracę przy prowadzeniu sekcji koszykówki.

 

Podziękowania również dla pań - sędziów stolikowych, które w tym sezonie wspierały działalność klubu. Za wsparcie podziękowano także spikerom - Rafałowi Koprkowi i Remigiuszowi Kubiakowi oraz gospodarzowi hali - Wiesławowi Sykulskiemu.

 

Wyróżniono także najmłodszego uczestnika treningów STARTU Michała Sikorę, który za pozwoleniem trenera czynnie brał udział w rozgrzewkach drużyny

 

  

I nastał moment wręczenia pucharów Prezesa STARTU za bieżący sezon. Najlepszą średnią punktów w olsztyńskim turnieju centralnym uzyskał Wojciech Kotlewski (19,5 pkt na mecz). To najlepsza w naszej drużynie, a jedenasta średnia w kraju wśród wszystkich drużyn 3-ligowych, które awansowały do rozgrywek ogólnopolskich. Naszą drużynę sklasyfikowano na miejscu 16 z 24 biorących udział.

 

Najwięcej punktów w sezonie regularnym III ligi opolskiej w naszym zespole zdobył Michał Cieśla - 229 punktów w 10 meczach, co dało średnią 22,90 pkt. i 3 wynik na Opolszczyźnie.

 

  

Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty uzyskał Adrian Płaczek. Nasz rozgrywający trafiał zza linii dystansowej w 10 meczach ogółem 26 razy.

 

I na zakończenie gratulacje i pamiątkowe trofeum dla trenera STARTU Piotra Foltyna z okazji 10 lat pracy w naszym klubie. Do gratulacji jubileuszowych dołączyła również pani Burmistrz Róża Koźlik, wręczając bon podarunkowy oraz pamiątki Gminy Dobrodzień.

 

Pamiątkowe zdjęcie uczestników XXVI meczu PÓŁNOC vs POŁUDNIE

Stoją od lewej - PÓŁNOC: trener Piotr Foltyn, Tomasz Sikora, Rafał Nowak, Łukasz Bąk, Michał Cieśla, Mariusz Kwasek, (na zdj. brak Janusza Lissego);

U dołu - POŁUDNIE: Jan Kłódczyński, Mariusz Rybka, Marek Nowak, Adrian Płaczek, Wojciech Kotlewski, Rafał Desczyk (brak Dominika Desczyka).

 

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry