START WRACA Z BRĄZEM Z OLSZTYNA

Z trzecią lokatą w swojej grupie, lecz przede wszystkim z ogromnym niedosytem wróciła ekipa koszykarzy STARTU MEBLE Dobrodzień z odbywającego się w dniach 21-23 kwietnia 2017r. w Olsztynie centralnego turnieju o wejście do II ligi. Batalia o wyższą ligę, którą START podjął w swym najlepszym w dziejach sezonie została zakończona przykrą, wręcz dramatyczną porażką z Unią Tarnów różnicą 1 punktu w ostatniej sekundzie meczu. Po zwycięstwie w pierwszym dniu turnieju z Hensfortem Przemyśl i porażką dzień później z gospodarzami - Stomilem Olsztyn, właśnie mecz z Tarnowem miał zdecydować o awansie do ostatniego szczebla tych jakże trudnych i długotrwałych rozgrywek PZKosz. I tym razem się nie udało. Zabrakło przede wszystkim pełnej kadry, ale i "zimnej krwi", rozwagi i szczęścia. Tym jednym punktem START przegrał nie tylko mecz, ale i awans do finału. Ogromna szkoda, było dużo bliżej niż w ubiegłym roku.

Wielkie słowa pochwały dla trenera i koszykarzy za wspaniały sezon, za mistrzostwo Opolszczyzny oraz mistrzostwo strefy śląsko-opolskiej (co nie udało się żadnej opolskiej drużynie, od kiedy START występuje w III lidze). Na 17 rozegranych meczów oficjalnych w tym sezonie START przegrał zaledwie 2 razy. To znakomite osiągnięcie na miarę wielkiej drużyny. Gratulujemy!!!

[W artykule krótka foto-relacja z turnieju]

Koszykarze dobrodzieńscy jeszcze nigdy nie byli tak blisko awansu do finału centralnego. Dobra passa 14 wygranych z rzędu w sezonie została poddana weryfikacji w turnieju półfinałowym. Początek był udany!

W pierwszym meczu, w piątek, 21 kwietnia podopieczni trenera Foltyna koncertowo rozpoczęli turniej i pokonali 22 punktami HENSFORT Przemyśl - aktualnych półfinalistów Mistrzostw Polski U-18.

KS START MEBLE Dobrodzień - MUKS HENSFORT Przemyśl 93:71 (34:11, 22:18, 20:19, 17:23)

MVP pierwszego meczu został nasz zawodnik Wojciech Kotlewski (na zdj. przy piłce)

W sobotnim pojedynku z gospodarzem turnieju Stomilem Olsztyn (na biało) START radził sobie tylko w I kwarcie, potem musiał uznać wyższość rywala, który niesiony dopingiem licznej publiczności wykorzystywał wszelkie swoje atuty, wygrywając wysoko 97:54.

STOMIL Olsztyn - KS START MEBLE Dobrodzień 97:54 (19:15, 23:8, 17:19, 38:12)

Niestety, kontuzja kluczowego zawodnika STARTU Wojciecha Kotlewskiego w meczu z Olsztynem poważnie osłabiła zespół Piotra Foltyna w ostatnim pojedynku.

Pomimo to drużyna zagrała z Unią Tarnów w niedzielny poranek, 23 kwietnia bardzo solidny mecz, do połowy 3 kwarty prowadziła różnicą ponad 10 punktów, kontrolując sytuację na boisku.

Niestety, rywale odrobili stratę i wyszli na 4-punktowe prowadzenie w ostatniej części gry. STARTOWI udało się wyrównać, po czym ponownie czterema punktami prowadziła Unia. Nasi koszykarze znów wyrównali i grając skuteczniej, wyszli na prowadzenie. Ostatnie minuty zdecydowanie dla nas. Podczas końcówki meczu wręcz trudno było na trybunach znaleźć osobę, która wierzyłaby w zwycięstwo Tarnowa, który na 17 sek. przed końcem przegrywał 4 punktami.

Ale szczęście dopisywało tego dnia Unii, która w niesamowitym stylu, równo z końcową syreną, rzutem z ósmego metra, zdobyła 3 punkty dające im jednopunktową wygraną. Radość Tarnowian była ogromna, u nas cisza i niedowierzanie.

KS START MEBLE Dobrodzień - MUKS 1811 UNIA Tarnów 73:74 (18:11, 20:16, 18:22, 17:25)

Jak widać, koszykówka to sport nieprzewidywalny, sytuacja w meczu z Unią to potwierdziła w 100 procentach. No cóż, START, który wraz z koszykarzami z Tarnowa zapewnił w tym meczu ogrom emocji przybyłym kibicom, musi marzenia o 2 lidze odłożyć na kolejny rok. Tym razem powinno się udać, bo przecież "do trzech razy sztuka"! :)