Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

START NAJLEPSZY NA ŚLĄSKU I OPOLSZCZYŹNIE

    

fot. Aleksandra Wojtal & Joanna Rybka

Śmiało można powiedzieć, że wspaniała historia koszykówki w Dobrodzieniu dzieje się na naszych oczach. Otóż reprezentacja naszego miasteczka pod wodzą Piotra Foltyna nie tylko zostaje w tym sezonie po raz pierwszy mistrzem Opolszczyzny, ale i zdobywa mistrzostwo strefy śląsko-opolskiej, ogrywając całą czołówkę zawsze mocnej III ligi śląskiej.

W miniony weekend (od 24 do 26 marca 2017r.) w hali sportowej w Tarnowskich Górach odbył się turniej finałowy z udziałem najlepszych drużyn w strefie śląsko-opolskiej. Rozgrywki toczyły się o jak najlepsze rozstawienie do losowania PZKosz na mający się odbyć w dniach 21-23 kwietnia turniej ogólnopolski. Koszykarze STARTU zagrali dopiero drugiego dnia turnieju, natomiast w meczu otwarcia (piątek, 24.03) drużyna DAAS BASKET HILLS Bielsko-Biała nieznacznie, bo 2 punktami uległa gospodarzom z Tarnowskich Gór 71:73. W sobotę zespół z Bielska, mistrz III ligi śląskiej, musiał uznać wyższość STARTU MEBLE Dobrodzień. Nasi koszykarze zwyciężyli wynikiem 73:68. W niedzielę, 26.03 odbył się ostatni mecz turnieju, jak się okazało decydujący o 1 miejscu, pomiędzy STARTEM a KKS-em Tarnowskie Góry. W tym spotkaniu również górą był zespół z Dobrodzienia, zwyciężając pewnie 73:57. Pierwsza lokata w tej imprezie oznacza, że w turnieju centralnym to do naszej drużyny będą dolosowywane inne zespoły z koszyka drugiego i trzeciego, co teoretycznie stawia nas na nieco uprzywilejowanej pozycji, choć wcale nie oznacza wylosowania łatwych rywali. Póki co jednak START pozostaje w tym sezonie niepokonany i nie mielibyśmy nic przeciwko, aby tak już zostało.

 [W artykule protokoły meczowe z turnieju oraz zdjęcia]

Mecz 1 (25.03.2017r.)

START (na czarno) rozpoczął niemrawo pojedynek z mistrzem Śląska - DAAS BASKET HILLS Bielsko-Biała, przegrywając jeszcze w połowie I kwarty różnicą ponad 10 punktów. Ale już w końcówce tej kwarty koszykarze dobrodzieńscy zdołali odrobić stratę i wyjść na 2-punktowe prowadzenie. Mecz się nieco wyrównał i od II kwarty oglądaliśmy grę punkt za punkt z lekką przewagą STARTU. W II połowie dobrodzieńscy reprezentanci niesieni dopingiem swych kibiców wypracowali ponad 10 punktów przewagi, lecz nie zdołali jej utrzymać i przed ostatnią kwartą prowadzili 6 oczkami. W IV ćwiartce do ataku poderwał swoich kolegów Wojciech Kotlewski, a START ponownie powiększał przewagę. Jednak w końcówce spotkania koszykarze z Bielska rzutami za 3 punkty doprowadzili do zmniejszenia straty do 3-4 punktów i w szeregach dobrodzieńskiej drużyny zrobiło się nerwowo. Ostatecznie coraz lepiej grająca w obronie ekipa z Dobrodzienia nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa w tym spotkaniu, wygrywając różnicą 5 punktów. A drużyna z Bielska-Białej po drugiej porażce odjechała z turnieju z 3 lokatą.

DAAS BASKET HILLS Bielsko Biała - KS START MEBLE Dobrodzień 68:73 (19:21, 15:17, 16:18, 18:17)

Punkty dla DAAS BASKET HILLS:

Cichoń 18 (4), Garita 13 (3), Błotko 12 (2), Adamus 12, Garus 5 (1), Szybowicz 5 (1), Goryl 3, Karnia 0, Czempiel, Kozaczka.
Trener - Robert Kozaczka

Punkty dla STARTU MEBLE:

Kotlewski 24 (2), Bąk 16, Czekaj 13 (2), Cieśla 12, Rybka 4, Sikora 4, Kwasek 0, Desczyk R. 0, Nowak R. 0, Desczyk D., Nowak M.
Trener - Piotr Foltyn

Sędziowie:
Adam Szeremeta
Krzysztof Woźniak

Komisarz PZKosz:

Janusz Kaczmarczyk

W pierwszym pojedynku STARTOWI pomagała ponad 30-osobowa grupa sympatyków

 

Mecz 2 (26.03.2017r.)

Spotkanie niedzielne STARTU z gospodarzami turnieju - KKS-em Tarnowskie Góry zapowiadało się niezwykle ciekawie, a wygrane obu drużyn nad Bielskiem uczyniły ten pojedynek walką również o zwycięstwo w strefie śląsko-opolskiej. Gospodarzom pomagała licznie zgromadzona publiczność, która wypełniła niemal całe trybuny. Mecz lepiej zaczęli miejscowi, którzy w krótkim czasie objęli prowadzenie 8:2. Jednak z czasem START nadgonił stratę i grając swoje w ataku sukcesywnie zbierał punkty wychodząc na 5-punktowe prowadzenie po I kwarcie. II część gry wyrównana, natomiast w III kwarcie START ponownie pewniej zaatakował, kończąc akcje z kontry, czy też w ataku pozycyjnym i wydawało się, że wyrobiona 15-punktowa przewaga będzie rosła z każda minutą. Jednak KKS celnie odpowiedział akcjami zza linii 6,75m. i zrobiło się 9-10 punktów na korzyść Dobrodzienia. W IV kwarcie jeszcze wszystko było możliwe, gospodarze nie mając nic do stracenia często oddawali rzuty z dystansu, sporo z nich znajdowało drogę do kosza STARTU, ale i podopieczni trenera Foltyna nie pozostawali dłużni, natychmiast odrabiając stratę. Świetna obrona STARTU nie pozwoliła miejscowym na zbyt wiele, a duża ilość przechwytów i spokojna, ułożona gra w ataku spowodowały, że rywale nie byli w stanie zagrozić STARTOWI tego dnia. KS START MEBLE Dobrodzień wygrywa z niepokonanym dotąd u siebie KKS-em Tarnowskie Góry 16 punktami i zajmuje 1 miejsce w strefie śląsko-opolskiej.

 

KKS Tarnowskie Góry - KS START MEBLE Dobrodzień 57:73 (11:16, 18:18, 14:20, 14:19)

Punkty dla KKS-u:

Kołodziejczyk 14 (3), Wilkin 13 (2), Czompelik 9 (1), Podgórski 9 (1), Stolarski 5 (1), Nikiel 5 (1), Kobek 2, Gołuchowski 0, Szczerba 0, ZIeliński, Krasoń, Pisarek.
Trener - Michał Zalewski

Punkty dla STARTU MEBLE:
Kotlewski W. 20 (3), Cieśla M. 19, Bąk Ł. 10, Czekaj M. 6 (1), Desczyk R. 6, Nowak R. 6, Rybka M. 4, Sikora T. 2, Nowak M. 0, Desczyk D. 0, Kwasek M. 0.
Trener - Piotr Foltyn

Sędziowie:

Mateusz Wawrzyński
Paweł Zapłotny

Komisarz PZKosz - Paweł Badura

Hala w Tarnowskich Górach
Widzów - ok. 300 osób

 

Końcowa klasyfikacja turnieju finałowego w Tarnowskich Górach:

1. KS START MEBLE Dobrodzień

2. KKS Tarnowskie Góry

3. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry