VS

KS START MEBLE Dobrodzień -  OFENSYWA Racibórz

122:81

(34:17, 25:15, 27:25, 36:24)

Koszykarze STARTU MEBLE wygraną w drugim pojedynku I rundy play-off z OFENSYWĄ Racibórz zapewnili sobie, podobnie jak w zeszłym sezonie, awans do półfinału ogólnopolskiego o wejście do II ligi. W sobotę, 11 marca we własnej hali rozbili zespół z Raciborza różnicą 41 punktów. W pierwszym spotkaniu na parkiecie rywala nasz zespół również okazał się lepszy i całą rywalizację w tej fazie wygrywa 2:0. W innych spotkaniach w strefie śląsko-opolskiej także wystarczyły dwa mecze, aby rozstrzygnąć sprawę awansu do najlepszej trójki drużyn, a oprócz STARTU uczyniły to zespoły DAAS BASKET HILLS Bielsko-Biała oraz KKS Tarnowskie Góry. Zanim jednak odbędą się półfinały ogólnopolskie, te drużyny już za 2 tygodnie zagrają między sobą turniej o rozstawienie do losowania grup turniejowych PZKosz.

[W artykule relacja oraz protokół z meczu]

START wszedł w mecz z ogromnym animuszem i już od pierwszych minut pokazał, że za wszelką cenę chce zapewnić sobie awans już tego dnia. Skuteczne ataki koszykarzy dobrodzieńskich przy stosunkowo niewielkiej mocy odpowiedzi gości spowodowały, że I kwarta została rozegrana koncertowo przez miejscowych i wygrana różnicą 17 punktów.  Przyjezdni nie mogli otrząsnąć się z tego szoku również w II kwarcie, a START sukcesywnie grał swoje i powiększał przewagę. Na przerwę koszykarze Piotra Foltyna zeszli z niemal 30-punktowym prowadzeniem. Zawodnicy OFENSYWY nieco przebudzili się w III partii, jednak nie zdołali odrobić straty, gdyż zawodnicy dobrodzieńscy odpowiadali za każdym razem skuteczna akcją. W ostatniej kwarcie w obronnych szykach STARTU trochę się poluźniło, ale goście, pomimo wielu zdobyczy punktowych, nie dali rady nic już zmienić, a rozpędzony START nie tylko dobił do "setki" ale też mocno ją przekroczył. Cała drużyna gospodarzy zagrała dobre spotkanie i zdecydowanie na ten awans zasłużyła.

Prawdopodobnie był to już ostatni mecz w tym sezonie we własnej hali, w której w takim pięknym stylu pożegnała się z publicznością nasza drużyna. A przypomnijmy, że START nie przegrał w tym sezonie ani jednego meczu. Dodatkowo trzeba w tym miejscu wspomnieć, ze dla przyjezdnych dobrodzieńska hala jest nie do zdobycia już od początku 2015r. Gratulacje dla trenera i koszykarzy!

Zobacz zdjęcia z meczu

KS START MEBLE Dobrodzień - OFENSYWA Racibórz 122:81 (34:17, 25:15, 27:25, 36:24)