vs

AZS KU Politechniki Opolskiej - KS START MEBLE Dobrodzień

56:115

(8:29, 19:32, 13:18, 16:36)

Kolejnym, dziesiątym już zwycięstwem zakończyli tegoroczną III ligę koszykarze STARTU MEBLE Dobrodzień. W czwartek, 9 lutego 2017r. wysoko pokonali na wyjeździe młodą drużynę Politechniki Opolskiej 115:56, wyraźnie zwyciężając rozgrywki sezonu regularnego. Mecz w hali rywala rozpoczął się od razu od wyraźnego prowadzenia STARTU, który przeważał w każdym elemencie gry. Koszykarze dobrodzieńscy nie pozwolili sobie na choćby moment słabości i w każdej kwarcie zdecydowanie panowali na parkiecie, nie pozwalając gospodarzom na zbyt wiele. Dobrze zaprezentowali się nasi zawodnicy Adrian Płaczek i Michał Czekaj, którzy koncertowo trafiali zza linii 6,75m. (obaj po 6 celnych), zaliczając jednocześnie największe zdobycze punktowe dla Dobrodzienia. Z dobrej strony pokazali się Marek oraz Rafał Nowakowie, którzy rozbijali obronę przeciwnika swoimi akcjami. Swoje zrobiła też reszta drużyny, która w ataku i w obronie przyczyniła się do tak wysokiej wygranej. Niestety, groźnej kontuzji kręgosłupa uległ Mariusz Rybka, który mocno odczuł starcie z rywalami. Teraz przed STARTEM 3 tygodnie przerwy, które zapewne zapełnione zostaną sparingami, a pierwszy mecz barażowy o II ligę odbędzie się w sobotę 4 marca 2017r. w Dobrodzieniu. Gratulujemy koszykarzom zwycięstwa w lidze i czekamy na dalsze sukcesy w pojedynkach o II ligę z województwem śląskim.

[W artykule protokół i tabela końcowa ligi]

AZS KU Politechniki Opolskiej - KS START MEBLE Dobrodzień 56 : 115 (8:29, 19:32, 13:18, 16:36)