vs

PGKiM Ozimek – KS START MEBLE Dobrodzień

82:96

(19:24, 13:23, 16:24, 34:25)

W piątek, 3 lutego 2017r. START przywiózł z Ozimka kolejną, dziewiątą wygraną w lidze, pieczętując swoje zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Choć przed STARTEM jeszcze jedna, zaległa potyczka wyjazdowa z AZS Opole, już dziś można podkreślić, że po raz pierwszy w historii klubu zespół z Dobrodzienia triumfuje w III lidze koszykówki. Na 9 rozegranych kolejek w tym sezonie podopieczni trenera Foltyna wygrali 9-krotnie, a we własnej hali nie przegrali już od marca 2015r.

Mecz w Ozimku rozpoczął się lepiej dla gospodarzy, którzy wykorzystywali wszelkie błędy w rozegraniu piłki naszych koszykarzy i w połowie I kwarty prowadzili już różnicą 8 punktów. Po czasie na żądanie trenera Foltyna, START odrobił stratę i I ćwiartkę skończył 5-punktowym prowadzeniem. II i III kwarta to gra pod kontrolą Dobrodzienia i coraz wyższe prowadzenie, które momentami dochodziło do 25 punktów. Świetnie w tym okresie zaprezentowali się nasi podkoszowi zawodnicy - Łukasz Bąk i Rafał Nowak, którzy wykorzystywali swój wzrost i umiejętności w walce pod obiema tablicami. Do tego doszły regularne "trójki" Michała Czekaja (5 razy) i kontry skutecznie kończone przez Michała Cieślę. W ostatniej kwarcie w szeregach rywali do głosu doszedł rozgrywający PGKiM Piotr Górnik, który kilkoma celnymi akcjami z dystansu zmniejszył przewagę STARTU do 14 punktów i tak też zakończyło się to spotkanie. Wynik 82:96 na parkiecie rywala, który postawił trudne warunki to zadowalający rezultat, tym bardziej, że START miał ponad dwutygodniową przerwę w rozgrywkach. A już w czwartek, 10 lutego ostatni ligowy pojedynek na parkiecie KU AZS Opole.

PGKiM Ozimek – KS START MEBLE Dobrodzień 82:96 (19:24, 13:23, 16:24, 34:25)