vs

KS START MEBLE Dobrodzień - KU AZS POLITECHNIKA Opole

108:67

(25:20, 20:22, 34:10, 29:15)

We wtorek, 20 grudnia 2016r. w hali PSP w Dobrodzieniu odbyło się zaległe spotkanie pomiędzy STARTEM i drużyną opolskiej POLITECHNIKI. Dobrodzieński zespół po raz kolejny potwierdził swoje aspiracje do wygranej w lidze, zwyciężając akademików różnicą 41 punktów i osiągając szóstą "setkę" w sezonie. Na świąteczny odpoczynek podopieczni trenera Foltyna wychodzą więc jako pewni liderzy III ligi.

W meczu z AZS-em jednak nie od razu było tak pewnie i bezproblemowo. Dominacja gospodarzy w I kwarcie i początku II części gry została zachwiana przed zakończeniem I połowy dzięki skutecznym kontratakom Opolan. Na przerwę START schodził z zaledwie 3-punktowym prowadzeniem. Sytuacja diametralnie zmieniła się po zmianie stron, START dużo lepiej bronił, a w ataku znalazł receptę na obronę strefową rywali, rozmontowując ją rzutami za 3 punkty (świetnie w tym elemencie spisał się Adrian Płaczek - 7 celnych "trójek" - zdj. z lewej), czy akcjami podkoszowymi (tu błyszczał skrzydłowy STARTU Rafał Nowak, zdobywca 23 pkt. - zdj. z prawej przy piłce). Przewaga STARTU błyskawicznie rosła, a goście nie byli w stanie toczyć wyrównanej walki. Ostatecznie Dobrodzień triumfuje, wysoko ogrywając opolską Politechnikę 108:67. To siódma wygrana w 7 kolejkach, a warto również zaznaczyć, że na własnym terenie START nie przegrał od marca 2015 roku. Kolejne mecze to 3 styczniowe wyjazdy -  do Ozimka i 2 razy do Opola.

[W artykule protokół z meczu i tabela rozgrywek]

KS START MEBLE Dobrodzień - KU AZS POLITECHNIKA Opole 108:67 (25:20, 20:22, 34:10, 29:15)