Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

START LIDEREM NA ZAKOŃCZENIE ROKU

   vs  

KS START MEBLE Dobrodzień - KU AZS POLITECHNIKA Opole

108:67

(25:20, 20:22, 34:10, 29:15)


   

fot. Grzegorz Cholewa - naszbasket.pl

We wtorek, 20 grudnia 2016r. w hali PSP w Dobrodzieniu odbyło się zaległe spotkanie pomiędzy STARTEM i drużyną opolskiej POLITECHNIKI. Dobrodzieński zespół po raz kolejny potwierdził swoje aspiracje do wygranej w lidze, zwyciężając akademików różnicą 41 punktów i osiągając szóstą "setkę" w sezonie. Na świąteczny odpoczynek podopieczni trenera Foltyna wychodzą więc jako pewni liderzy III ligi.

W meczu z AZS-em jednak nie od razu było tak pewnie i bezproblemowo. Dominacja gospodarzy w I kwarcie i początku II części gry została zachwiana przed zakończeniem I połowy dzięki skutecznym kontratakom Opolan. Na przerwę START schodził z zaledwie 3-punktowym prowadzeniem. Sytuacja diametralnie zmieniła się po zmianie stron, START dużo lepiej bronił, a w ataku znalazł receptę na obronę strefową rywali, rozmontowując ją rzutami za 3 punkty (świetnie w tym elemencie spisał się Adrian Płaczek - 7 celnych "trójek" - zdj. z lewej), czy akcjami podkoszowymi (tu błyszczał skrzydłowy STARTU Rafał Nowak, zdobywca 23 pkt. - zdj. z prawej przy piłce). Przewaga STARTU błyskawicznie rosła, a goście nie byli w stanie toczyć wyrównanej walki. Ostatecznie Dobrodzień triumfuje, wysoko ogrywając opolską Politechnikę 108:67. To siódma wygrana w 7 kolejkach, a warto również zaznaczyć, że na własnym terenie START nie przegrał od marca 2015 roku. Kolejne mecze to 3 styczniowe wyjazdy -  do Ozimka i 2 razy do Opola.

[W artykule protokół z meczu i tabela rozgrywek]

KS START MEBLE Dobrodzień - KU AZS POLITECHNIKA Opole 108:67 (25:20, 20:22, 34:10, 29:15)

Punkty dla STARTU MEBLE:

Nowak R. 23 (1), Płaczek 21 (7), Cieśla 21 (3), Kotlewski 16, Rybka 10, Desczyk D. 6, Czekaj 5 (1), Nowak M. 4, Sikora 2.
Trener - Piotr Foltyn

Punkty dla AZS PO:

Orębski 23 (4), Majka 14, Młynarczyk 8, Pająk 8, Charyło 6, Pakosz 3, Kluczniok 3 (1), Leluszko 2, Popiński 0, Szweiger 0.
Trener - Mariusz Pająk

Sędziowie:
Adam Słowik
Remigiusz Polek

Sekretarz:
Luiza Pływacz
Karolina Wojcik
Marcin Borowik

Opieka med. - RMS - dr Remigiusz Kubiak

Hala PSP w Dobrodzieniu

 

TABELA III LIGI po 7 kolejkach - OZKOSZ

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2018 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry