vs

ZAGŁĘBIE Sosnowiec - KS START MEBLE Dobrodzień

84: 93

(19:27, 29:25, 13:17, 23:24)

W niedzielę, 23 grudnia 2018r. koszykarze STARTU udanie zakończyli rok kalendarzowy, zaliczając piątą wygraną w 2 lidze. Po dłuższej przerwie (seria 5 porażek) nasi reprezentanci nareszcie triumfowali, a pokonali po raz drugi w tym sezonie koszykarzy ZAGŁĘBIA Sosnowiec, tym razem na ich terenie 9 punktami. Zapewne najbardziej ucieszyło to sporą grupkę kibiców STARTU, która przyjechała do sosnowieckiej hali wspierać swoją drużynę. Mecz już od początku kontrolowali zawodnicy dobrodzieńscy, którzy zagrali pewnie i dość skutecznie. Prowadzenie STARTU różnicą 8 punktów po I kwarcie nie uległo większej zmianie i na przerwę w połowie meczu podopieczni trenera Piotra Foltyna schodzili z 6-punktową przewagą. I nastał moment, którego najbardziej bali się kibice, czyli magiczna 3 kwarta, w której nasi koszykarze już nieraz tracili wysokie nawet przewagi. Ale też przyzwyczaili nas do niespodzianek i nie dość, że zagrali przyzwoicie, to jeszcze zwyciężyli w tej części gry 4 punktami. Podobnie było w czwartej odsłonie, koszykarze STARTU nie dali się zaskoczyć sosnowiczanom i wreszcie udało się odnieść jakże długo oczekiwane zwycięstwo. START zagrał bez R.Desczyka i M.Kwaska, a najwięcej punktów zdobył w meczu Michał Czekaj (25 pkt, w tym 7 "trójek", na fot.), który udanie wrócił do gry po ponad tygodniowej przerwie. Dobrze na parkiecie spisała się reszta drużyny, mieliśmy nawet historyczne "triple-double" w wykonaniu Michała Cieśli. START kończy rok 2018 z 5 wygranymi i 9 porażkami, a przy tak  wyrównanej grupie "C" daje to dopiero 12 pozycję. Kolejny mecz już 5 stycznia w Przemyślu z tamtejszym HENSORTEM.

[W artykule protokół z meczu i tabela rozgrywek grupy "C"]

ZAGŁĘBIE Sosnowiec - KS START MEBLE Dobrodzień 84: 93 (19:27, 29:25, 13:17, 23:24)