vs

KKS Tarnowskie Góry - KS START MEBLE Dobrodzień

107:69

(26:18, 25:16, 32:19, 24:16)

W sobotę, 16 grudnia 2018 roku koszykarze STARTU mizernie zakończyli I rundę rozgrywek grupy "C" 2 ligi, doznając w Tarnowskich Górach piątej porażki z rzędu. Tym razem była to przegrana w wymiarze aż 38 punktów różnicy na korzyść tarnogórskiego KKS-u. Przegrana w każdej kwarcie to dowód na to, że od pierwszych chwil meczu do końcowego gwizdka nie szło naszym koszykarzom najlepiej. Słaba defensywa i niezwykle niska tego dnia skuteczność STARTU oraz grad celnych rzutów z dystansu KKS-u przesądziły o wysokiej wygranej gospodarzy. W tegorocznej lidze START przyzwyczaił kibiców do falowej gry. Raz wysokiej porażki z wydawałoby się rywalem w ich zasięgu, a raz minimalnego zwycięstwa, bądź minimalnej porażki z teoretycznie wyżej notowanymi przeciwnikami. To czyni naszą drużynę bardzo nieprzewidywalną w tej dość wyrównanej lidze. Na półmetku rozgrywek START zajmuje 12 miejsce, mając na koncie 9 porażek i 4 wygrane. Przypomnijmy, że do utrzymania się w 2 lidze należy zając ostatecznie miejsca 1-10, a do gry w fazie play-off - 1-8. Miejsca 11-14 zagrają tzw. "play-out" o utrzymanie w lidze i taka sytuacja jak na razie grozi STARTOWI. Bądźmy jednak dobrej myśli, gdyż przed nami jeszcze druga połowa koszykarskich zmagań, oby dużo bardziej udanych dla naszych reprezentantów. Emocje gwarantowane!

[W artykule protokół z meczu]

KKS Tarnowskie Góry - KS START MEBLE Dobrodzień 107:69 (26:18, 25:16, 32:19, 24:16)