vs

AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS Katowice - KS START MEBLE Dobrodzień

131:86

(34:25, 45:15, 25:21, 27:25)

W trzecim spotkaniu debiutanckiego sezonu 2 ligi, w niedzielę, 14.10.2018r. START poniósł wysoką porażkę w Katowicach z tamtejszym AZS AWF. Dobra pierwsza i, jak się okazało, jedyna kwarta w wykonaniu drużyny z Dobrodzienia to zdecydowanie za mało z tak wymagającym rywalem, szczególnie na jego parkiecie. Ogrom błędów spowodował katastrofę w 2 ćwiartce, przegranej 45:15. W II połowie gra była nieco bardziej wyrównana, lecz nie udało się STARTOWI odrobić ponad 30-punktowej straty. Wręcz przeciwnie, nadal lepiej punktowali gospodarze. Naszym katem okazał się kapitan katowiczan Ł.Szczypka, który 10 razy trafił za 3 punkty, przyczyniając się w ogromnym stopniu do zbudowania przewagi w 2 kwarcie. Ogółem zespół gospodarzy w całym meczu rozbił naszą drużynę celnymi akcjami zza linii dystansowej, a uczynił to aż 20 razy, przy 13 celnych "trójkach" STARTU. Do tego kontuzji uda nabawił się nasz podkoszowy M.Piszczek, więc gra STARTU opierała się po 2 kwarcie m.in. na najwyższym na boisku Ł.Bąku. Środkowy STARTU zagrał bardzo dobre spotkanie, trafił 35 punktów, zaś wspomniany wcześniej lider AZS-u Ł.Szczypka 32 punkty i to najwyższe dorobki punktowe w obu drużynach. Na tym etapie rozgrywek START musiał uznać zdecydowaną wyższość rywala. W najbliższej kolejce podopieczni trenera Foltyna podejmą w oleskiej hali MUKS UNIĘ Tarnów. Mecz odbędzie się w sobotę, 20.10.2018r.o godz. 16.00. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół z meczu]

AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS Katowice - KS START MEBLE Dobrodzień 131:86 (34:25, 45:15, 25:21, 27:25)