vs

KS START MEBLE Dobrodzień – ZAGŁĘBIE Sosnowiec

86:85

(27:26, 14:18, 17:25, 28:16)

W sobotę, 29 września 2018r. koszykarze STARTU rewelacyjnie zainaugurowali udział w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn. W hali Zespołu Szkół w Oleśnie, w której teraz odbywać się będą mecze STARTU jako gospodarzy, nasi reprezentanci niespodziewanie zwyciężyli z utytułowanym ZAGŁĘBIEM Sosnowiec różnicą 1 punktu. Mecz był bardzo wyrównany do 3 kwarty, w której to do głosu doszli sosnowiczanie, uciekając miejscowym na kilkanaście punktów. START jakby się zatrzymał, lecz nie na długo, bo drugi oddech koszykarze dobrodzieńscy złapali w 4 kwarcie i z wiarą w końcowy sukces przystąpili do odrabiania straty. Emocje sięgnęły zenitu, gdy podopieczni Piotra Foltyna wyrównali stan spotkania, a następnie grali kosz za kosz na przewagi 1-2 punktowe. Jeszcze na minutę przed końcem wynik zmieniał się kilka razy, ale ostatnie 10 sekund należało do STARTU, który przegrywając 1 punktem, niemal w ostatniej sekundzie ustalił wynik końcowy na 86:85. Brawa za udany początek i wspaniałe emocje, jakich liczna publiczność mogła doznać podczas 1 kolejki. A z Dobrodzienia, głównie dzięki ufundowanemu przez władze gminy przejazdowi busem, przyjechało ponad 60 osób. Na meczu pojawiły się także m.in. władze Dobrodzienia - Burmistrz Róża Koźlik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Karpinski, do których dołączył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. W następnym meczu, w sobotę, 6 października o godz. 16.00 START ponownie u siebie (hala ZS w Oleśnie, ul. Sądowa 2) zagra z HENSFORETM Przemyśl.

[W artykule protokół z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień – Zagłębie Sosnowiec 86:85 (27:26, 14:18, 17:25, 28:16)