vs

AZS AWF MICKIEWICZ ROMUS Katowice - KS START MEBLE Dobrodzień

131:86

(34:25, 45:15, 25:21, 27:25)

W trzecim spotkaniu debiutanckiego sezonu 2 ligi, w niedzielę, 14.10.2018r. START poniósł wysoką porażkę w Katowicach z tamtejszym AZS AWF. Dobra pierwsza i, jak się okazało, jedyna kwarta w wykonaniu drużyny z Dobrodzienia to zdecydowanie za mało z tak wymagającym rywalem, szczególnie na jego parkiecie. Ogrom błędów spowodował katastrofę w 2 ćwiartce, przegranej 45:15. W II połowie gra była nieco bardziej wyrównana, lecz nie udało się STARTOWI odrobić ponad 30-punktowej straty. Wręcz przeciwnie, nadal lepiej punktowali gospodarze. Naszym katem okazał się kapitan katowiczan Ł.Szczypka, który 10 razy trafił za 3 punkty, przyczyniając się w ogromnym stopniu do zbudowania przewagi w 2 kwarcie. Ogółem zespół gospodarzy w całym meczu rozbił naszą drużynę celnymi akcjami zza linii dystansowej, a uczynił to aż 20 razy, przy 13 celnych "trójkach" STARTU. Do tego kontuzji uda nabawił się nasz podkoszowy M.Piszczek, więc gra STARTU opierała się po 2 kwarcie m.in. na najwyższym na boisku Ł.Bąku. Środkowy STARTU zagrał bardzo dobre spotkanie, trafił 35 punktów, zaś wspomniany wcześniej lider AZS-u Ł.Szczypka 32 punkty i to najwyższe dorobki punktowe w obu drużynach. Na tym etapie rozgrywek START musiał uznać zdecydowaną wyższość rywala. W najbliższej kolejce podopieczni trenera Foltyna podejmą w oleskiej hali MUKS UNIĘ Tarnów. Mecz odbędzie się w sobotę, 20.10.2018r.o godz. 16.00. ZAPRASZAMY!

[W artykule protokół z meczu]

DRUGA WYGRANA KOSZYKARZY

vs

KS START MEBLE Dobrodzień - HENSFORT Przemyśl

94:81

(23:23, 26:25, 18:21, 27:12)

W sobotę, 6 października 2018r. koszykarze STARTU MEBLE podejmowali w oleskiej hali zespół HENSFORTU Przemyśl. Mecz ułożył się po myśli koszykarzy STARTU dopiero w ostatnich minutach. Wcześniej, pomimo pozornego kontrolowania wyniku przez gospodarzy, grający dobre zawody rywale z Przemyśla nie pozwalali naszym graczom na zbudowanie większej przewagi, sami zaś kilkakrotnie wychodzili na prowadzenie. Po 3 kwartach goście prowadzili 2 punktami. W 4 części START bombardując zza linii dystansowej oraz skutecznymi akcjami podkoszowymi wypracował sobie lekką przewagę, którą w ostatnich 5 minutach powiększał. Solidna defensywa zawodników dobrodzieńskich w końcowej fazie meczu nie pozwalała na punktowanie rywalom, sprawnie przechwytując piłkę pod własnym koszem. Do tego rozwaga i doświadczenie w ataku pozycyjnym STARTU spowodowały w końcowym efekcie wygraną 13 punktami. Trener Piotr Foltyn i jego team dopisują sobie kolejne 2 punkty do ligowej tabeli i po 2 kolejkach START  jest wiceliderem w grupie "C" 2 ligi.

DEBIUT NA "SZÓSTKĘ"

vs

KS START MEBLE Dobrodzień – ZAGŁĘBIE Sosnowiec

86:85

(27:26, 14:18, 17:25, 28:16)

W sobotę, 29 września 2018r. koszykarze STARTU rewelacyjnie zainaugurowali udział w rozgrywkach 2 ligi mężczyzn. W hali Zespołu Szkół w Oleśnie, w której teraz odbywać się będą mecze STARTU jako gospodarzy, nasi reprezentanci niespodziewanie zwyciężyli z utytułowanym ZAGŁĘBIEM Sosnowiec różnicą 1 punktu. Mecz był bardzo wyrównany do 3 kwarty, w której to do głosu doszli sosnowiczanie, uciekając miejscowym na kilkanaście punktów. START jakby się zatrzymał, lecz nie na długo, bo drugi oddech koszykarze dobrodzieńscy złapali w 4 kwarcie i z wiarą w końcowy sukces przystąpili do odrabiania straty. Emocje sięgnęły zenitu, gdy podopieczni Piotra Foltyna wyrównali stan spotkania, a następnie grali kosz za kosz na przewagi 1-2 punktowe. Jeszcze na minutę przed końcem wynik zmieniał się kilka razy, ale ostatnie 10 sekund należało do STARTU, który przegrywając 1 punktem, niemal w ostatniej sekundzie ustalił wynik końcowy na 86:85. Brawa za udany początek i wspaniałe emocje, jakich liczna publiczność mogła doznać podczas 1 kolejki. A z Dobrodzienia, głównie dzięki ufundowanemu przez władze gminy przejazdowi busem, przyjechało ponad 60 osób. Na meczu pojawiły się także m.in. władze Dobrodzienia - Burmistrz Róża Koźlik oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Karpinski, do których dołączył Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła. W następnym meczu, w sobotę, 6 października o godz. 16.00 START ponownie u siebie (hala ZS w Oleśnie, ul. Sądowa 2) zagra z HENSFORETM Przemyśl.