KOLEJNE PORAŻKI STARTU

vs

KS START MEBLE Dobrodzień - MCKiS Jaworzno  70:95 (17:19, 24:22, 11:36, 18:18)

KS START MEBLE Dobrodzień - TS WISŁA Kraków  79:80 (23:20, 29:23, 10:26, 17:11)

Na pożegnanie 2018 roku we własnej hali koszykarze STARTU MEBLE zaliczyli dwa przegrane mecze, choć każdy z tych pojedynków miał inne oblicze. We wtorek, 4 grudnia nie sprostali przyjezdnym z Jaworzna, grając bardzo słabe spotkanie. Po I połowie było równo, ale w 3 kwarcie postawa naszych koszykarzy była na tyle słaba, że goście uciekli na 20 punktów, a mecz, pomimo lepszej 4 kwarty, zakończył się 25-punktową przegraną dobrodzienian. Inaczej było w sobotę, 8 grudnia, kiedy podejmowali WISŁĘ Kraków, grając ambitnie od pierwszego gwizdka sędziego. Początkowe prowadzenie 12:0 tchnęło zarówno w zawodników, jak i w wielu obecnych na meczu fanów sporo nadziei wreszcie na wygraną. O ile pierwsze 2 kwarty należały do STARTU, to znów fatalnie ułożyło się dla nas w 3 części gry i goście wyszli na prowadzenie 8 punktami. W 4 kwarcie START doszedł rywali, ale w samej końcówce, przy 1-punktowym prowadzeniu WISŁY nasi koszykarze źle rozwiązali decydującą akcję i ostatecznie wynikiem 79:80 ponieśli 8 porażkę w 2 lidze. Przy 4 zwycięstwach daje im to jak na razie 11 pozycję w tabeli rozgrywek. W meczu 12 kolejki widać było, że gra naszych koszykarzy zmierza w dobrą stronę, a jak tylko wrócą do składu kontuzjowani, jakże potrzebni zawodnicy - Maciej Piszczek i Mariusz Kwasek, wszystko wróci do normy i START ponownie pokaże swój potencjał. A już w następnej kolejce START pojedzie do Tarnowskich Gór na spotkanie zamykające I rundę rozgrywek grupy "C".

[W artykule protokoły meczowe]

POLONIA LEPSZA OD STARTU

vs

KS START MEBLE Dobrodzień – KK POLONIA Bytom

76:105

(19:23, 21:19, 10:31, 26:32)

START podejmował POLONIĘ Bytom w oleskiej hali, w sobotę, 24 listopada 2018r. Dobrze było tylko do połowy, kiedy START grał jak równy z równym z wiceliderem grupy "C" 2 ligi. Początek 2 połowy jednak albo odczarował przyjezdnych, albo zaczarował gospodarzy, którzy nie potrafili zdobyć przez ponad 5 minut więcej niż 3 punkty. Goście z Bytomia w tej części gry zdecydowanie przejęli inicjatywę, a nie dopuszczając do skutecznych akcji STARTU wypunktowali naszych graczy poprzez liczne kontry i solidne akcje, zakończone często celnymi rzutami z dystansu. Nokaut w 3 kwarcie nie pozwolił miejscowym na odrobienie straty, ale można było zmniejszyć rozmiary porażki, które momentami wynosiły słono ponad 30 punktów. Poniekąd się to udało, bo START zalicza porażkę różnicą 29 punktów, ale sam fakt wysokiej przegranej na pewno pozostawia niedosyt wśród naszych zawodników, których stać było w tym dniu na bardziej wyrównana grę. Nawet z tak klasowym rywalem. Ponownie wysoka przegrana w jednej z kwart nie pozwala naszym reprezentantom cieszyć się z dobrze wykonanej na boisku pracy. W meczu pod nieobecność 4 graczy STARTU (Kwasek, Wudarczyk, Rybka, Górnik) zadebiutował 17-letni junior Jakub Wróblewski. Dobre zawody rozegrali m.in. Czekaj, Nowak i Cieślak. Jak na razie ze stosunkiem 4 wygr. - 6 porażek START plasuje się na 11 miejscu. Już wkrótce przed STARTEM maraton meczowy na własnym parkiecie (w hali ZS Olesno). We wtorek, 4 grudnia zmierzy się z MCKiS Jaworzno (19.30), a już w sobotę, 8 grudnia z WISŁĄ Kraków (godz. 16.00). Zapraszamy serdecznie na te spotkania!

[W artykule protokół z meczu]

PIĄTA PRZEGRANA STARTU

vs

KS POGOŃ Ruda Śląska - KS START MEBLE Dobrodzień

82:64

(22:23, 20:18, 17:15, 23:8)

Nadal w przysłowiową "kratkę" wiedzie się naszym koszykarzom w rozgrywkach 2 ligi. W sobotę, 17 listopada 2018r. ponieśli piątą porażkę w gr. "C" i aktualnie plasują się na 11 miejscu (4 wygr. - 5 por.). Na parkiecie w Rudzie Śląskiej ulegli miejscowej POGONI 18 punktami. Mecz mógł się podobać przez 3 kwarty w wykonaniu obu drużyn, był zacięty, wyrównany, a zawodnicy obu drużyn prezentowali sporo siłowej, agresywnej gry. Jednak taki stan utrzymał się tylko do momentu rozpoczęcia IV kwarty, w której to zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli gospodarze. Wykorzystując wszelkie niedociągnięcia w grze ofensywnej oraz słabą skuteczność drużyny dobrodzieńskiej w tej części gry, miejscowi skutecznie przechwytywali piłkę wyprowadzając liczne kontrataki, za sprawą których ich przewaga rosła z każdą minutą. START nie był w stanie odrobić straty, piłka nie wpadała do kosza POGONI nawet z najbliższych odległości i nasi zawodnicy musieli po 40 minutach gry uznać 18-punktową wyższość rywala. Kolejne spotkanie już w sobotę, 24.11 w Oleśnie, a rywalem będzie aktualny wicelider - KK POLONIA Bytom. Mecz rozpocznie się o innej porze niż zwykle, bo o godz. 13.00! ZAPRASZAMY!

WYGRANA PO DOGRYWCE

vs

ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM W 2 LIDZE KOSZYKARZY

VS

DAAS BASKET HILLS Bielsko-Biała - KS START MEBLE Dobrodzień 92:87 (17:32, 22:14, 28:23, 25:18)

KS START MEBLE Dobrodzień - AZS Częstochowa 79:77 (29:14, 10:25, 23:20, 17:18)

AZS UJK Kielce - KS START MEBLE Dobrodzień 97:92 (22:24, 21:20, 22:24, 32:24)

Nadrabiając informacje o wynikach naszych koszykarzy z ostatnich 3 kolejek, trudno oprzeć się wrażeniu, że grają oni lepsze ale i dość wyrównane zawody, w końcówkach których to gospodarze przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę. Potencjał STARTU ujawniał się zwykle w pierwszej kwarcie każdego meczu, potem następowało rozluźnienie i drugie połowy były bardzo wyrównane. Te cechy łączyły ostatnie 3 spotkania i zapewne można myśleć pozytywnie o kolejnych meczach. Gra podopiecznych trenera Foltyna jest widowiskowa i emocjonująca do ostatnich sekund, oby przełożyło się to na zwycięstwa w kolejnych spotkaniach. Już w najbliższą sobotę, 10 listopada o godz. 16.00 w hali w Oleśnie START podejmie zespół MKS-u II Dąbrowa Górnicza. ZAPRASZAMY!