Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PRZEGRANY MECZ NA ZAKOŃCZENIE LIGI

vs       

AZS KU POLITECHNIKA Opole - KS START MEBLE Dobrodzień

73:53

(12:19, 16:11, 21:9, 24:14)

[fot. archiwum Portalu]

W piątek, 30 marca 2012r. nasi juniorzy zakończyli sezon ligowy w Opolskiej Lidze MU-18 wyjazdową porażką w Opolu. To trzecia przegrana na 12 spotkań w tegorocznych rozgrywkach i trzecia właśnie z opolskimi akademikami. Wygląda więc na to, że AZS znalazł sposób na naszą drużynę. Z relacji trenera STARTU Mikołaja Ładniaka wynika, iż nasi zawodnicy grający w zaledwie 7-osobowym składzie, bez chorego lidera Wojtka Paludkiewcza, byli w stanie walczyć o zwycięstwo tylko do połowy spotkania (do przerwy prowadziliśmy 2 punktami), potem zmęczenie kluczowych zawodników spowodowało taki, a nie inny wynik. Na szczęście to nasza drużyna zwycięża ligę w tym debiutanckim starcie w sezonie 2011/2012 i możemy się cieszyć z pierwszego miejsca w rozgrywkach MU-18.

[W artykule protokół z meczu, opis sezonu oraz zdjęcie i skład kadry 2011/2012]

AZS KU POLITECHNIKA Opole - KS START MEBLE Dobrodzień 73:53
(12:19, 16:11, 21:9, 24:14)


Punkty dla AZS PO:
Miller 16, Matejka 14, Brandt 13, Bednarski 11, Burdziąg 10, Wilk 4, Mruczyński 2, Knefel 2, Kowalczyk 1, Juszczyński 0.
Trener - Jędrzej Suda

Punkty dla STARTU:
Szatanik 22, Cidyło 10, Binda 9, Wieszołek 6, Kulpiński 4, Haberla 2, Matyska 0.
Trener - Mikołaj Ładniak

Sędziowie:
Jerzy Maciek
Tomasz Olbiński

Hala PO w Opolu


KADRA JUNIORÓW

KS START MEBLE DOBRODZIEŃ

Mistrz Ligi OZKosz MU-18 w sezonie 2011/2012

od lewej stoją:
Patryk Wieszołek, Łukasz Koza, Łukasz Szatanik, Wojciech Binda, Wojciech Paludkiewicz, Karol Cidyło, trener - Mikołaj Ładniak
poniżej: Dominik Wójcikiewicz, Marcin Haberla, Adam Jeziorski, Szymon Kulpiński, Mateusz Pielok i Dawid Czyrny (kpt).

Juniorzy KS START MEBLE Dobrodzień w powyższym składzie rozpoczęli swój pierwszy sezon gry w lidze juniorskiej po kilkunastu latach przerwy. Przypomnijmy, że w latach 90-tych stworzony przez Janusza Małka zespół juniorów o nazwie "Mirex", a później dopiero "Start" reprezentował Dobrodzień w rozgrywkach ligi okręgowej Częstochowskiego Związku Koszykówki. W tym sezonie udało się powołać drużynę ponownie do rozgrywek wojewódzkich, choć na drodze stało wiele przeszkód, głównie finansowych. Ponieważ zeszłoroczny budżet sekcji koszykówki planowany był tylko dla grupy seniorów, konieczne było wsparcie sponsorów prywatnych. Z pomocą finansową przyszły firmy: MEBLE BRYŁKA, ELMONT, GRUPA JASIONEK S.C. i MEBLE GRABIŃSKI, a transport kilka razy zapewniła firma MEBLONOWAK i KLER, za co w imieniu naszej koszykarskiej młodzieży oraz sekcji START  serdecznie dziękujemy.

Dzisiejszy zespół STARTU, prowadzony przez trenera Mikołaja Ładniaka, udanie zadebiutował w rozgrywkach juniorów zwyciężając w opolskiej lidze MU-18. Oprócz STARTU w lidze uczestniczyły jeszcze 3 drużyny - KU AZS POLITECHNIKA Opole, OKS Olesno i MKS Strzelce Opolskie. Na rozegranych 12 pojedynków START przegrał 3 razy (raz we własnej hali), 9-krotnie triumfując. Jednak podobnie jak w drużynie seniorskiej, w trakcie sezonu zespół opuściło sporo zawodników. Z różnych przyczyn przestali  trenować dobrze zapowiadający się gracze: Łukasz Koza, Adam Jeziorski, Mateusz Błęka i Dawid Czyrny. Niestety, właśnie dzięki temu drużynie przytrafiały się porażki. Sezon dokończyło 10 zawodników z 14-osobowej kadry.

W nowym sezonie juniorów zapowiadają się duże zmiany, połowa zawodników kończy wiek juniorski, a kończący gimnazjum Wojciech Paludkiewicz odchodzi do Stalowej Woli.

O tym, kto będzie reprezentował START w kolejnym roku kierownictwo klubu zapowie dopiero we wrześniu 2012r. Natomiast potencjalnych kandydatów do kadry juniorskiej (wiek 14-17 lat) prosimy o kontakt na nr tel. 600 749 964 (Tomasz Sikora).

Dziękując trenerowi oraz  juniorom za udany sezon, gratulujemy sukcesu i liczymy na dalsze zadowalające wyniki w przyszłości.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2021 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry