KADECI STARTU MISTRZAMI OPOLSZCZYZNY

MMKS Kędzierzyn - Koźle - KS START MEBLE Dobrodzień

55:61

(16:18, 11:20, 20:12, 8:11)

Miła wiadomość dotarła do nas w piątek, 22 maja 2015r. z Kędzierzyna, gdzie po ostatnim wygranym 6 punktami pojedynku w lidze kadetów MU-16 koszykarze STARTU MEBLE zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Mecz z Kędzierzynem był jednak bardzo trudny, jak relacjonuje trener - Mikołaj Ładniak, ale nasi zawodnicy wiedzieli o co walczą. Pomimo, iż START utrzymywał lekką przewagę, gospodarze odrabiali stratę, grając coraz agresywniej, szczególnie w II połowie. Ostatnia kwarta była bardzo zacięta, a końcowe zwycięstwo zawdzięczamy zachowaniu tzw. "zimnej krwi" naszych zawodników m.in. przy wykonywaniu rzutów wolnych. Przewaga, która momentami sięgała 13 punktów, stopniała niemal do zera, ale ostatecznie pojedynek na wagę zwycięstwa w tegorocznej lidze kadetów START rozstrzygnął na swoją korzyść 6 punktami. Serdecznie gratulujemy trenerowi Ładniakowi i jego drużynie za kolejny sezon z sukcesem w młodzieżowej koszykówce w barwach STARTU MEBLE.

[W artykule protokół z meczu i tabela rozgrywek]

MMKS Kędzierzyn - Koźle - KS START MEBLE Dobrodzień 55:61 (16:18, 11:20, 20:12, 8:11)