DOBRY POCZĄTEK KADETÓW

KS START MEBLE Dobrodzień - MMKS Kędzierzyn-Koźle

84:71

(22:15, 23:20, 19:18, 20:18)

Udanie zainaugurowali sezon młodzi koszykarze STARTU MEBLE Dobrodzień w rozgrywkach opolskiej ligi kadetów MU-16, zwyciężając we własnej hali MMKS Kędzierzyn-Koźle 13 punktami. Goście rozpoczęli od prowadzenia, ale miejscowi szybko się przebudzili, odrobili stratę i mecz się wyrównał. Końcówka I kwarty należała jednak do STARTU, który wyraźnie lepiej radził sobie pod koszem rywala. Później podopieczni Mikołaja Ładniaka kontrolowali spotkanie, powiększając przewagę z każdą minutą. Jednak wypracowana ponad 20-punktowa różnica w II kwarcie została przez koszykarzy z Kędzierzyna zmniejszona do 10 punktów i w II połowie wynik oscylował wokół takiego właśnie prowadzenia STARTU. W końcówce meczu gospodarze dorzucili jeszcze punkty i zakończyli wygraną 84:71.  Świetne spotkanie rozegrał Marcin Majcherek (na zdj. najwyższy w gronie stojących z nr 23), zdobywca 29 punktów. Dobrze też z rywalem, szczególnie w ataku, radził sobie Dominik Desczyk (na zdj. z piłką), drugi najlepiej punktujący w zespole, choć za determinację i walkę pochwalić trzeba cały zespół. Kolejny mecz 20 kwietnia w Strzelcach Opolskich.

[W artykule protokół z meczu]

KS START MEBLE Dobrodzień - MMKS Kędzierzyn-Koźle 84:71 (22:15, 23:20, 19:18, 20:18)

Punkty dla STARTU MEBLE:
Majcherek 29, Desczyk 16, Serafin 15 (1), Flis 14 (1), Dobosik 6, Kulpiński 2, Bauć 2, Całusiński 0.
Trener - Mikołaj Ładniak

Punkty dla MMKS:
Marcyniuk 40 (1), Adamus 17 (3), Juszczyszyn 6, Szubert 4, Knapik 2, Makowiecki 2, Możdżeń 0, Duszkiewicz 0, Łukaszewicz.