ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NOWYM SEZONIE SZKÓŁKI KOSZYKARSKIEJ

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-9 lat (grupa I) oraz 10-12 lat (grupa II). Treningi KID BASKET to przede wszystkim nauka i zabawa z koszykówką, w dużej części obejmująca ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz podstawowe elementy gry w koszykówkę.

W minionym sezonie odbyły się zajęcia pilotażowe, w których uczestniczyło ogółem 12 dzieci - 10 chłopców i 2 dziewczynki.

Aktualnie trwa nabór na sezon 2017/2018, pierwsze zajęcia odbędą się we wtorek, 3 października 2017 r. o godz. 16.00 w sali sportowej ZSP w Dobrodzieniu, ul. Oleska 7. Koszt udziału to 30 zł/m-c od osoby (adepci szkółki piłkarskiej AS - 20 zł). Czekamy na zgłoszenia małych koszykarzy z Dobrodzienia i okolic! ZAPISY - 600 749 964 lub na każdych zajęciach!

ZAPRASZAMY!!!

[W artykule klip wideo z zajęciami w sezonie 2016/2017]

PIERWSZY ROK MAŁEGO BASKETU

W poniedziałek, 19 czerwca 2017r. zakończyła swój pierwszy rok działalności koszykarska szkółka dla dzieci "BASKET" Dobrodzień. Tegoroczne, pilotażowe zajęcia odbywały się raz w tygodniu, a udział wzięło 12 dzieci w 2 grupach wiekowych - od 6 roku życia i od 9 roku życia. Zajęcia prowadził  instruktor koszykówki Tomasz Sikora. Podczas treningów dzieci poznawały różnego rodzaju ćwiczenia i elementy gry w koszykówkę. Poprzez zabawę uczyły się technik podań i chwytu piłki, rzutu jednorącz, czy kozłowania. Każdy trening kończył się zaciętym meczem, który przynosił dzieciom największą satysfakcję. Na zakończenie sezonu dzieci rozegrały swój pierwszy mecz pokazowy "Północ vs Południe" szkółki, a w przerwach meczu uczestniczyły w emocjonujących konkursach rzutowych, czy wsadów do kosza. Od września planuje się nabór do obu grup wiekowych.

Wtorek - 16.00 - 17.00 -  (T.Sikora) - aktualnie obie grupy

Treningi - Sala sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu, ul. Oleska 7.

ZAPISY - podczas zajęć u koordynatora

KOSZT - 30 zł/m-c płatne na konto sportowe Stowarzyszenia "Dobrodzień Potrzebującym" nr 92 1050 1171 1000 0023 4379 9314

Dla uczestników szkółki piłkarskiej "AS" - opłata ze zniżką - 20 zł/m-c

____________________"BASKET"______________"BASKET"_______________"BASKET"________________"BASKET"_____________________

KADECI STARTU MISTRZAMI OPOLSZCZYZNY

MMKS Kędzierzyn - Koźle - KS START MEBLE Dobrodzień

55:61

(16:18, 11:20, 20:12, 8:11)

Miła wiadomość dotarła do nas w piątek, 22 maja 2015r. z Kędzierzyna, gdzie po ostatnim wygranym 6 punktami pojedynku w lidze kadetów MU-16 koszykarze STARTU MEBLE zapewnili sobie tytuł mistrzowski. Mecz z Kędzierzynem był jednak bardzo trudny, jak relacjonuje trener - Mikołaj Ładniak, ale nasi zawodnicy wiedzieli o co walczą. Pomimo, iż START utrzymywał lekką przewagę, gospodarze odrabiali stratę, grając coraz agresywniej, szczególnie w II połowie. Ostatnia kwarta była bardzo zacięta, a końcowe zwycięstwo zawdzięczamy zachowaniu tzw. "zimnej krwi" naszych zawodników m.in. przy wykonywaniu rzutów wolnych. Przewaga, która momentami sięgała 13 punktów, stopniała niemal do zera, ale ostatecznie pojedynek na wagę zwycięstwa w tegorocznej lidze kadetów START rozstrzygnął na swoją korzyść 6 punktami. Serdecznie gratulujemy trenerowi Ładniakowi i jego drużynie za kolejny sezon z sukcesem w młodzieżowej koszykówce w barwach STARTU MEBLE.

[W artykule protokół z meczu i tabela rozgrywek]

KOLEJNE PUNKTY KADETÓW

UKS MOS Opole - KS START MEBLE Dobrodzień

63:97

(15:20, 16:22, 17:30, 14:25)

W sobotę, 16 maja 2015r. kadeci STARTU rozegrali wyjazdowe spotkanie w Opolu z tamtejszym UKS MOS, odnosząc pewne zwycięstwo. Gospodarze dotrzymywali kroku naszym zawodnikom tylko w I kwarcie, potem z każdą minutą przewaga STARTU rosła, ostatecznie wzrastając aż do 34 punktów. Przed kadetami STARTU jeszcze tylko jedno spotkanie (w Kędzierzynie) i jeśli tam uda się zwyciężyć, zwycięstwo w lidze MU-16 stanie się faktem.