XIII edycja DOBRODZIEŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI - 2019

im. Grzegorza Sikory

TRWA 3 KOLEJKA

Wtorkowe rozgrywki 3 kolejki zakończyły się zgodnie z przewidywaniami. LKS JENOTY Koszęcin gładko pokonały LKS KUJAWIAK 87:29 (fot. powyżej), natomiast w 2 meczu faworyt ligi BASKECIARZE Lubliniec zwyciężyli z ZSP Dobrodzień wynikiem 95:62.

Już wkrótce kolejne spotkania, na które do dobrodzieńskiej "podstawówki" i słynnego "Tartaku" serdecznie zapraszamy!

(17:22, 17:24, 12:16, 16:33)

Mecz był wyrównany od pierwszych minut, oglądaliśmy wiele akcji "kosz za kosz", ale z czasem uwidoczniła się przewaga BASKECIARZY (niebieskie koszulki), którzy skuteczniej zagrali zarówno z dystansu, jaki i spod kosza, a licznymi kontrami ustalili wynik spotkania na swoją korzyść. Dla ZSP to pierwsza porażka, a dla BASKECIARZY trzecie zwycięstwo w tegorocznej lidze.

Punkty dla ZSP: Sikora 19 (1x3), Matyska 17, Stupiński 10 (2x3), Kubiak 7 (1x3), Kraczko 4, Koza 3, Wróblewski 2, Jeziorski 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 29, Augustynowicz 25 (1x3), Sawicki 23 (5x3), Pasieka 16 (4x3), Świtek 2, Grus 0.

mecz nr 9

LKS KUJAWIAK Lubliniec - LKS JENOTY Koszęcin

29:87

(2:19, 7:17, 8:22, 12:29)

Mecz od początku przebiegał pod kontrolą JENOTÓW z Koszęcina (jasne stroje), którzy pewnie dążyli do zwycięstwa i zdobycia pierwszych 2 punktów w tabeli rozgrywek. Dla KUJAWIAKA brawa za walkę do końca.

Punkty dla LKS KUJAWIAK: Flak 12, Czaja 6, Klimas 4, Czernia 4, Niestrój 3 (1x3), Mucha 0.
Punkty dla LKS JENOTY: Boruc 38 (1x3), Kuczerajter 12, Irek 11 (3x3), Młyński 11, Gajda 8, Jelonek 7 (1x3).

(6:22, 12:15, 4:12, 7:9)

ZSP Dobrodzień (na czarno) okazał się mało gościnny i pewnie pokonał młodzieżówkę z Lublińca 58:29. Choć koszykarze dobrodzieńscy nie mogą uznać tego meczu za najskuteczniejszy, to jednak młodzi podopieczni A.Richtera również nie potrafili wbić się do kosza rywala, szczególnie w początkowej fazie meczu. Dwa punkty wpadają na konto ZSP w tabeli rozgrywek DLK.

Punkty dla AS ELTRAF KADET:
Majewski 13 (2x3), Kielichowski 9, Kacprzak 3 (1x3), Lewke 2, Pisula 2, Kowalczyk 0, Wałęga 0, Matusek 0, Szwed 0.
Punkty dla ZSP: Matyska 14, Ledwig 11 (1x3), Wróblewski 9 (1x3), Kraczko 8, Sikora 7, Kubiak 5 (1x3), Gasch 4, Jeziorski 0, Stupiński 0, Koza 0.

mecz nr 7

LKS JENOTY Koszęcin - MTTS Mokrsko/Złoczew

48:69

(15:15, 10:17, 12:17, 11:20)

Mecz był wyrównany w początkowej fazie, jednak od 2 kwarty  MTTS podkręcił tempo gry, a JENOTY (szaro-zielone stroje) nie dotrzymały kroku koszykarzom z Mokrska, ulegając różnicą 21 punktów. Zespół MTTS pokazał grę bardziej zespołową i jak widać skuteczniejszą.

Punkty dla LKS JENOTY:
Boruc 21, Mazur 11 (3x3), Kuczerajter 5 (1x3), Młyński 5, Gajda 4, Jelonek 2.
Punkty dla MTTS: Ludziejewski 18 (2x3), Łebek 14 (2x4), Radwański 13 (2x3), Głąb 12 (2x3), Słaby 4, Olszewski 4, Bogdański 2, Wzgarda 2.

(10:11, 15:25, 16:10, 16:14)

W meczu drużyny z Mokrska/Złoczewa (fioletowo-żółte koszulki) i NAZWY WKRÓTCE z Lublińca emocji było co niemiara. Koszykarze lublinieccy podobnie jak w swoim pierwszym meczu musieli gonić wynik i choć odrobili sporo punktów ostatecznie ponownie ponieśli porażkę 3 punktami. Dwa punkty w ligowej tabeli zaliczamy zespołowi MTTS Mokrsko/Złoczew.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE
: Mika 14 (2x3), Kowalczuk 10, Poręba 8, Jonczyk 7 (2x3), Szczęsny 4, Schabowski 4, Goyk 4, Wróbel 4, Borosz 2, Hadzik 0, Fikus 0.
Punkty dla MTTS: Łebek 22 (1x3), Ludziejewski 12, Olszewski 11, Słaby 9, Bogdański 6.

mecz nr 5 - mecz odbył się w piątek, 18 maja

BASKECIARZE Lubliniec - LKS Kujawiak Lubliniec

139:59

(39:18, 29:9, 34:15, 37:17)

Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 38 (1x3), Augustynowicz 32, Pasieka 27 (9x3), Sawicki 20 (2x3), Toman 13 (1x3), Świątek 9 (1x3).
Punkty dla LKS KUJAWIAK: Czaja 22, Niestrój 13 (2x3), Mroziewicz 13, Klimas 7 (1x3), Czernia 4.

(11:4, 14:10, 12:10, 3:13)

Koszykarze ZSP (czarne stroje) z niemałą trudnością budowali przewagę przez całe spotkanie, a wyniosła ona w pewnym momencie 3 kwarty aż 14 punktów. Nie zraziło to jednak walecznych zawodników NAZWY WKRÓTCE, którzy byli o krok od doprowadzenia do remisu w końcówce spotkania, lecz ostatecznie musieli uznać wyższość miejscowych, przegrywając 3 punktami.

Punkty dla ZSP: Matyska 11, Sikora 9, Kraczko 6, Wróblewski 5 (1x3), Kubik 4, Ledwig 3, Stupiński 2, Jeziorowski 0, Koza 0, Gasch 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Wróbel 8, Poręba 8, Mika 4, Fikus 4, Kowalczyk 3 (1x3), Ciesielski 2, Goyk 2, Szczęsny 2, Schabowski 2, Borosz 2, Hadzik 0, Jonczyk 0.

mecz nr 3

LKS JENOTY Koszęcin - STARS Dobrodzień

47:48

(17:5, 11:14, 9:15, 10:14)

Spotkanie pomiędzy JENOTAMI (czarno-zielone stroje) i STARSAMI można uznać za dramatyczne, ponieważ ci pierwsi prowadzili przez całe niemal spotkanie ok. 10 punktami i dali sobie je wydrzeć w końcówce 4 kwarty. Zwycięstwo STARSÓW 1 punktem to nagroda za nieustanną pogoń za wyrównaniem i wynik skutecznych akcji rzutowych, szczególnie z półdystansu. Brawa dla obu ekip za super emocje!

Punkty dla LKS JENOTY: Boruc 12, Młyński 11, Irek 10 (2x3), Mazur 6 (2x3), Jelonek 6, Kuczerajter 2, Gajda 0, Kandora 0.
Punkty dla STARS: Rybka 24, Desczyk D. 12 (1x3), Nowak 10, Lissy 2, Kłódczyński 0, Wieszołek 0.

Wtorek, 07.05.2019r.

Foto - Aleksandra Wilk

mecz nr 2

STARS Dobrodzień - LKS KUJAWIAK Lubliniec

80:37

(24:8, 17:16, 23:0, 16:23)

Pewna wygrana STARSÓW w meczu otwarcia. Początkowa wysoka przewaga została w 2 kwarcie zniwelowana do 10 punktów, ale w 2 połowie dobrodzieńscy oldboje przypomnieli sobie stare dobre czasy i rozgromili nieco młodszych przyjezdnych aż 43 punktami.

Punkty dla STARS: Rybka 29 (1x3), Nowak 22, Deszczyk 19, Lissy 6 (2x3), Wieszołek 4, Kłódczyński 0.
Punkty dla LKS KUJAWIAK:
Mroziewicz 15, Czaja 10 (2x3), Flak 4, Chałat 4, Niestrój 2, Mucha 2, Klimas 0.

mecz nr 1 (mecz odbył się w piątek 10.05.2019r. w Lublińcu na wniosek drużyny BASKECIARZY)

AS ELTRAF KADET Lubliniec - BASKECIARZE Lubliniec

104:58

(20:15, 25:7, 29:24, 30:12)

Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 27, Pasieka 24 (4x3), Augustynowicz 19 (1x3), Sawicki 18 (2x3), Świtek 7, Toman 6, Grus 3.
Punkty dla AS ELTRAF: Wiciński 14, Kielichowski 12, Majewski 9, Lewke 5 (1x3), Wałęga 4, Kacprzak 3 (1x3), Kowalczuk 3, Szwed 2, Matusek 2, Pisula 2, Gruszka 2.