KS START MEBLE Dobrodzień zaprasza do kibicowania rozgrywek

XII edycji DOBRODZIEŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI - 2018

im. Grzegorza Sikory

PODSUMOWANIE II KOLEJKI SPOTKAŃ

W drugim tygodniu rozgrywek DLK, we wtorek, 22 maja 2018r. wystąpiły aż trzy lublinieckie drużyny i jedna z Mokrska. BASKECIARZE Lubliniec w pierwszym meczu pewnie pokonali LKS KUJAWIAKA Lubliniec aż 70 punktami. W drugim spotkaniu lubliniecka NAZWA WKRÓTCE rozegrała bardziej wyrównane widowisko, a przeciwnikiem byli koszykarze GREENLINÓW Mokrsko/Złoczew. Jednak po 4 kwartach GREENLINY odniosły 14-punktowe zwycięstwo, umacniając się na fotelu lidera grupy "A". W czwartek, 24 maja AS ELTRAF Lubliniec pokonał JENOTÓW z Koszęcina różnicą 8 punktów, natomiast w drugim meczu 15-punktowym zwycięstwem nad JUNIORAMI STARTU popisali się koszykarze NAZWY WKRÓTCE. Trzecia kolejka już we wtorek, 29 maja.   ZAPRASZAMY!!!

(13:4, 18:10, 14:10, 7:13)

Koszykarze NAZWY WKRÓTCE (na czarno) poradzili sobie z szybko, choć często nieskutecznie grającym zespołem JUNIORÓW i prowadzenie uzyskane na początku meczu sukcesywnie powiększali z każda kwartą. JUNIORZY zagrali lepiej dopiero w 4 części gry, ale nie przyniosło to już większego efektu w wyniku końcowym i NAZWA WKRÓTCE zdobyła kolejne 2 punkty w tabeli gr."A".

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE:
Goyk 22, Schabowski 10, Kowalczyk 10, Jończyk 4, Mika 2, Borosz 2, Szczęsny 2, Fikus 0, Wróbel 0, Hadzik 0.
Punkty dla JUNIORÓW KS START: Wróblewski 11 (2x3), Kuboth 10, Desczyk 7, Wieszołek 4, Koza 3, Wieczorek 2, Matyja 0, Kraczko 0, Matachowski 0.

mecz nr A 5

AS ELTRAF KADET Lubliniec - LKS JENOTY Koszęcin

49:41

(12:17, 12:6, 14:8, 11:10)

Pierwsza kwarta należała do JENOTÓW (ciemno-zielone stroje), jednak już w II odsłonie do głosu doszli kadeci AS ELTRAF i mecz się wyrównał. W 2 połowie podopieczni Adama Richtera zagrali jeszcze skuteczniej i wyrobili przewagę, której JENOTY nie były w stanie tego dnia odrobić, przegrywając ostatecznie 8 punktami.

Punkty dla AS ELTRAF KADET:
Majewski 13 (2x3), Machnik 9, Kowalczyk 7, Kokot 6 (1x3), Wicinski 6, Kielichowski 4, Matusek 4, Pisula 0.

Punkty dla LKS JENOTY: Kasprzyk 13, Rytel 8, Irek 7 (1x3), Kuczerajter 5 (1x3), Ulfik 4, Młyński 2, Gajda 2, Mazur 0.

(16:13, 16:13, 14:9, 13:10)

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco i tak tez było aż do 3 kwarty. W ostatniej odsłonie mający ok. 10 pkt. przewagi zespół GREENLINÓW (zielone stroje) jeszcze ją powiększył, a koszykarze z Lublińca nie dali rady dogonić skuteczniej grających kolegów z Mokrska i w efekcie musieli pogodzić się z 14-punktową porażką.

Punkty dla GREENLINÓW:
Głąb 16, Radwański 14 (2x3), Wzgarda 10 (1x3), Słaby 9 (1x3), Łebek 7, Bogdański 2, Ludziejewski 1, Piekarski 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 16 (2x3), Wróbel 8, Fiku 6 (1x3), Goyk 4, Borosz 4, Schabowski 2, Jończyk 2, Hadzik 2, Kowalczyk 1, Szczęsny 0.

mecz nr B2

BASKECIARZE Lubliniec - LKS Kujawiak Lubliniec

101:31

(22:5, 25:7, 23:12, 31:7)

Wynik mówi sam za siebie. Koszykarze KUJAWIAKA (granatowe koszulki) nie byli w stanie zagrozić poważniej faworyzowanym kolegom z zespołu BASKECIARZY, lecz nie poddawali się i walczyli do końca o każda piłkę. Na uwagę zasługuję 30 punktów Sebastiana Pasieki (BASKECIARZE), który był chyba najskuteczniejszym zawodnikiem tej kolejki.

Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 30 (2x3), Richter 19 (3x3), Pietrzik 18 (2x3), Augustynowicz 16, Toman 6, Gromkowski 6, Czech 6.
Punkty dla LKS Kujawiak: Kamiński 13 (3x3), Taszarek 6 (1x3), Mucha 4, Czaja 3 (1x3), Molik 2, Klimas 2, Mroziewicz 1, Chałat 0, Niestrój 0.

(11:24, 14:11, 6:22, 13:16)

Mecz przebiegał pod kontrolą połączonych drużyn STARS i ZSP (na czarno) z JNP MEBLE w derbach Dobrodzienia. Ci drudzy najlepiej zagrali w II kwarcie, którą wygrali 14:11, w pozostałych ćwiartkach musieli uznać wyższość rywali. Zaskoczenia nie było, doświadczalny skład STARS & ZSP zwyciężył różnicą 29 punktów.

Punkty dla JNP MEBLE: Kowalik 17, Kryś 13, Bryłka 10, Nowak 2, Czellnik 2, Pieprzyca 0, Słupik 0, Kisielewicz 0.
Punkty dla STARS & ZSP: Rybka M. 18, Lissy 10 (2x3), Stupiński 10, Sikora 10, Ledwig 9, Kubiak 7, Wilk 5 (1x3), Rybka J. 4, Kłódczyński 0.

mecz nr A3

JUNIORZY KS START MEBLE Dobrodzień - AS ELTRAF KADET Lubliniec

29:55

(9:15, 5:18, 12:9, 3:13)

Dobrodzieńscy JUNIORZY (na biało) przystąpili do swojego pierwszego oficjalnego pojedynku ze zbyt dużym respektem dla rywali z Lublińca i przy słabej obronie dali sobie narzucić styl gry przyjezdnych, przegrywając słono, bo aż 26 punktami. W ekipie AS ELTRAF ponownie błysnął Majewski, który zaliczył kolejne celne "trójki" i w aktualnej klasyfikacji "Najlepszego strzelca" a także "Najlepszego strzelca za 3 punkty" umocnił się na prowadzeniu z 30 punktami i 6 trafieniami z dystansu.

Punkty dla JUNIORÓW KS START MEBLE: Desczyk 10, Wróblewski 6 (2x3), Kuboth 6, Matyja 2, Wieczorek 2, Niemiec 2, Wieszołek 1, Koza 0, Popenda 0, Kraczko 0, Weidler 0.
Punkty dla AS ELTRAF KADET: Majewski 12 (2x3), Wicinski 12 (1x3), Kielichowski 11, Machnik 8, Wałęga 4, Kokot 4, Kowalczyk 2, Najgebauer 2, Pisula 0, Kacprzak 0, Hoffman 0.

Wtorek, 15.05.2018r.

mecz nr A2

LKS JENOTY Koszęcin - GREENLINY MZ

42:66

(2:20, 10:16, 16:12, 14:18)

W tym spotkaniu już od początku na boisku rządzili koszykarze z Mokrska i Złoczewa (zielone stroje), wyrabiając kilkanaście punktów przewagi, a mecz wyrównał się dopiero w II połowie, kiedy do głosu pewniej dochodzili zawodnicy z Koszęcina. Przewaga GREENLINÓW wzrosła jednak do 24 punktów i taką też różnicą na ich korzyść ten mecz się zakończył.

Punkty dla LKS JENOTÓW Koszęcin:
Młyński 12, Ulfik 12, Rytel 8, Irek 4, Mazur 2, Kuczerajter 2, Kasprzycki 2, Gajda 0.
Punkty dla GREENLINÓW MZ: Radwański 15, Łebek 14 (1x3), Bogdański 11, Głąb 9, Wzgarda 6, Polus 4, Słaby 4, Piekarski 3 (1x3).

mecz nr A1

AS ELTRAF KADET Lubliniec - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

34:56

(10:9, 8:14, 10:18, 6:15)

W meczu na rozpoczęcie XII DLK ciekawe zawody zagrali koszykarze NAZWY WKRÓTCE (czarne stroje) i AS ELTRAF. Pomimo, iż kadeci AS ELTRAF kilkakrotnie prowadzili w tym spotkaniu, silniejsza fizycznie drużyna NAZWY WKRÓTCE kontrolowała przebieg meczu i pewnie zwyciężyła 22 punktami.

Punkty dla AS ELTRAF KADET Lubliniec: Majewski 18 (4x3), Kielichowski 6, Wiciński 5, Kowalczyk 3, Hoffman 2, Machnik 0, Kacprzak 0, Wałęga 0, Najgebauer 0, Pisula 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE Lubliniec:
Schabowski 12, Borosz 11 (1x3), Goyk 10, Jończyk 7, Hadzik 6, Mika 4 (1x3), Kowalczyk 4, Szczęsny 2.