XII edycja DOBRODZIEŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI - 2018

im. Grzegorza Sikory

"BASKECIARZE" Z DZIESIĄTYM TRIUMFEM w DLK

W ostatnim tygodniu rozgrywek DLK, w czwartek, 14 czerwca 2018r. odbyły się pojedynki finałowe. O godz. 19.00 w meczu o 3 miejsce zmierzyły się ekipy STARS/ZSP Dobrodzień i NAZWA WKRÓTCE Lubliniec. Po 40 minutach gry lepsi okazali się miejscowi zwyciężając wynikiem 58:40. W spotkaniu o mistrzostwo ligi wspaniałe widowisko zafundowali licznie przybyłym kibicom BASKECIARZE Lubliniec oraz GREENLINY Mokrsko/Złoczew. Rozstrzygnięcie w tym zażartym pojedynku przyszło dopiero w ostatniej sekundzie meczu, równo z gwizdkiem kończącym ten finał, a szczęśliwym zwycięzcą zostali po raz dziesiąty BASKECIARZE Lubliniec.

[W artykule wyniki, zdjęcia, relacje i terminarz]

WYNIKI & TERMINARZ DLK 2018

TABELA DLK 2018

NAJLEPSZY STRZELEC DLK 2018 - Sebastian Pasieka (BASKECIARZE)

NAJLEPSZY STRZELEC ZA 3 pkt. DLK 2018 - Adam Richter (BASKECIARZE)

MVP DLK 2018 - Sebastian Pasieka (BASKECIARZE)

NAJLEPSZY GRACZ AMATORSKI - Witold Radwański (GREENLINY)

NAJLEPSZY ZAWODNIK MŁODZIEŻOWY - Marcel Wieszołek (JUNIORZY STARTU MEBLE)

NAJLEPSZY OLDBOJ - Jan Kłodczyński (STARS&ZSP)

BASKECIARZE Lubliniec w finale zagrali w składzie: Patryk Wichary, Wojciech Gromkowski, Adam Pietrzik, Sebastian Pasieka, Adam Richter, Piotr Toman, Denis Krafczyk, Oskar Augustynowicz,

GREENLINY Mokrsko / Złoczew - kadra finałowa: Dominik Bogdański, Sebastian Ludziejewski, Kamil Piekarski, Tomasz Olszewski, Maciej Słaby, Piotr Wzgarda, Witold Radwański, Mateusz Łebek, na zdj. brak Michała Muzala.

Finałowa kadra STARS & ZSP Dobrodzień: Rafał Desczyk, Adam Ledwig, Robert Matyska, Remigiusz Kubiak, Tomasz Sikora, Mariusz Rybka, Szymon Wilk, na fot. brak Janusza Lissego.

(9:12, 10:13, 17:16, 21:17)

Ten mecz zyskał miano finału nad finałami i choć nie był to pierwszy tak zacięty mecz o mistrzostwo ligi w DLK to na pewno emocje sięgały zenitu, a obie drużyny stworzyły bardzo ciekawe i wyrównane widowisko.

Od pierwszego gwizdka sędziego pewnie punktowali koszykarze GREENLINÓW (zielone koszulki), a z nieco słabszą skutecznością zagrali BASKECIARZE, więc ci pierwsi zapewnili sobie 6-punktowe prowadzenie w I połowie meczu. W II części zawodnicy z Lublińca trochę niemrawo zabrali się do odrobienia tej niewielkiej starty, ale gdy tylko udało im się ją zniwelować, GREENLINY ponownie odpalały swoją broń i, jak nie kontratakiem, to z dystansu koszykarze z Mokrska i Złoczewa zdobywali kolejne punkty. Jednak co BASKECIARZE to BASKECIARZE, doświadczenie i zimna krew ponownie były po ich stronie Na 3 sek. przed końcem meczu po jednym celnym rzucie wolnym GREENLINY prowadziły 1 pkt. Drużyna A.Richtera po czasie na żądanie wyprowadziła akcję, po której słabo kryty Sebastian Pasieka indywidualną akcją przechylił szalę zwycięstwa na stronę Lublińca, a tym samym zapewnił BASKECIARZOM kolejny, dziesiąty tytuł mistrza DLK.

Punkty dla BASKECIARZY:
Pasieka 20 (2x3), Richter 18 (2x3), Gromkowski 7, Pietrzik 7, Wichary 3, Krafczyk 2, Toman 0, Augustynowicz 0.

Punkty dla GREENLINÓW: Muzal 17 (2x3), Olszewski 14 (1x3), Wzgarda 11 (1x3), Łebek 7 (1x3), Radwański 5, Słaby 4, Piekarski 0.

mecz nr F1

Finał o 3 miejsce

NAZWA WKRÓTCE Lubliniec - STARS & ZSP Dobrodzień

40:58

( 9:15, 11:12, 10:17, 10:14)

W meczu o trzeci stopień podium emocji nie brakowało. Początkowo wygrywali przyjezdni, jednak drużyna STARS-ZSP (na czarno) zabrała się do gry i wyszła na prowadzenie już w I kwarcie. Przewaga teamu dobrodzieńskiego rosła z każdą następną częścią gry, pomimo ambitnej walki koszykarzy NAZWY WKRÓTCE. Ostatecznie pojedynek zakończył się 18-punktowym zwycięstwem zawodników z Dobrodzienia, którzy wywalczyli 3 miejsce w DLK 2018.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE:
Schabowski 14, Kowalczyk 9, Szczęsny 6, Mika 5, Borosz 5, Wróbel 1, Fikus 0, Jończyk 0, Hadzik 0.
Punkty dla STARS & ZSP: Rybka 23, Matyska 8, Desczyk 7, Sikora 6, Ledwig 6, Lissy 4 (1x3), Stupiński 2, Wilk 2, Kubiak 0.

(21:14, 18:19, 9:13, 13:14)

Słabszy początek w wykonaniu STARS-ZSP (na czarno) poskutkował przewagą koszykarzy GREENLINÓW, która wynosiła kilkanaście punktów. Jednak zawodnicy dobrodzieńscy obudzili się w II części gry i w połowie 3 kwarty stratę odrobili. Jednak GREENLINY nadal  przeprowadzali skuteczne ataki i ponownie wyszli na kilka punktów przewagi. Pod koniec meczu miejscowi po raz kolejny dochodzą rywali, odrabiając 6 punktów. Niesamowita końcówka w wykonaniu obu ekip, naprzemienne zagrania widowiskowe oraz proste starty spowodowały, że mecz był bardzo emocjonujący. Na 1 sek. przed końcem spotkania mamy wynik 61:58 dla GREENLINÓW oraz 3 rzuty wolne dla STARS-ZSP po faulu przy rzucie zza linii dystansowej. Gdyby wpadły wszystkie 3 byłaby dogrywka, ale wpadły 2 pierwsze i wygrana oraz udział w finale o mistrza stał się faktem dla GREENLINÓW.

Punkty dla GREENLINÓW: Muzal 24 (1x3), Radwański 17 (1x3), Słaby 12, Łebek 6, Wzgarda 2, Piekarski 0, Ludziejewski 0, Bogdański 0, Goszczyński 0, Olszewski 0.
Punkty dla STARS & ZSP: Sikora 17, Desczyk 12, Matyska 12, Ledwig 8, Rybka 6, Lissy 3 (1x3), Gasch 2, Kłódczyński 0, Stupiński 0.

mecz nr P1

2 miejsce Gr."A" - 1 miejsce Gr."B"

NAZWA WKRÓTCE Lubliniec vs BASKECIARZE Lubliniec

47:73

(8:21, 8:14, 14:20, 17:18)

BASKECIARZE (na biało) już od początku narzucili mocne tempo, wyrabiając solidną przewagę już w 1 kwarcie. Koszykarze NAZWY WKRÓTCE próbowali dotrzymać tempa kolegom z drużyny przeciwnej, ale albo nie trafiali z pozycji podkoszowych, albo gubili piłkę, co skrzętnie wykorzystywali BASKECIARZE, organizując skuteczne kontrataki. W efekcie mamy pewną wygraną BASKECIARZY, którzy byli faworytami tego meczu i będą pewnie także kolejnego finału o mistrzostwo ligi.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 13 (3x3), Borosz 11 (1x3), Schabowski 6, Kowalczyk 5 (1x3), Jończyk 5, Hadzik 5, Fikus 2, Wróbel 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 22, Richter 18 (3x3), Gromkowski 12, Pietrzik 8 (1x3), Wichary 6 (1x3), Krafczyk 4, Toman 3.

(10:27, 14:21, 6:18, 19:17)

W meczu na szczycie grupy "B" bezkonkurencyjni okazali się BASKECIARZE (w ataku), którzy bez problemów odnieśli zwycięstwo z połączonymi siłami dobrodzieńskich drużyn - STARS i ZSP. Obie drużyny uzyskały awans i niewykluczone, że jeszcze się spotkają w tegorocznych finałach.

Punkty dla STARS & ZSP: Desczyk 19, Rybka 10, Ledwig 6,Matyska 4, Kłódczyński 3 (1x3), Lissy 3 (1x3), Kubiak 2, Sikora 2, Wilk 0, Stupiński 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 21 (2x3), Wichary 14 (1x3), Richter 13 (3x3), Augustynowicz 11 (1x3), Gromkowski 8, Pasieka 8, Krafczyk 8.

mecz nr A8

AS ELTRAF KADET Lubliniec - GREENLINY MZ

40:73

(14:15, 12:13, 6:26, 8:19)

W początkowej fazie gry lubliniecka młodzieżówka AS ELTRAF (na czerwono) prowadziła kilkoma punktami, ale w końcówce 1 kwarty mecz się wyrównał. W II połowie koszykarze GREENLINÓW ruszyli do zdecydowanego ataku i grając dużo skuteczniej odnieśli 4 zwycięstwo, wygrywając grupę "A", podobnie jak BASKECIARZE Lubliniec bez porażki.

Punkty dla AS ELTRAF KADET: Kielichowski 12, Majewski 8 (2x3), Matusek 6, Kokot 5, Wiciński 4, Kowalczyk 3 (1x3), Wałęga 2, Kacprzak 0.
Punkty dla GREENLINÓW: Łebek 19 (1x3), Słaby 16, Bogdański 13, Wzgarda 8, Olszewski 7, Radwański 6, Piekarski 4, Ludziejewski 0, Goszczyński 0.

(11:11, 20:12, 21:12, 12:16)

Koszykarze JENOTÓW (zielono-czarne stroje) nie mogą się przełamać w tegorocznej lidze. W meczu z NAZWĄ WKRÓTCE ponieśli kolejną, 13-punktowa porażkę i nie uzyskali awansu do dalszej gry. Z kolei zawodnicy lublinieckich "oldbojów" są bliscy udziału w fazie II.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Jończyk 15, Borosz 14, Schabowski 10, Wróbel 8, Goyk 7, Mika 5, Fikus 3 (1x3), Hadzik 2, Kowalczyk 0, Szczęsny 0.
Punkty dla LKS JENOTÓW: Ulfik 21, Kasprzycki 11 (1x3), Kandora 8, Rytel 5, Irek 4, Młyński 2, Kuczerajter 0.

mecz nr A10

JUNIORZY KS START MEBLE Dobrodzień - GREENLINY MZ

45:69

(10:21, 9:15, 17:13, 9:20)

To chyba najlepszy mecz JUNIORÓW (białe stroje) w tegorocznej lidze, choć przegrany 24 punktami. Cieszy ich postawa w 3 kwarcie. GREENLINY uzyskują 3 zwycięstwo, zachowując największe szanse na wygranie grupy "A".

Punkty dla JUNIORÓW KS START: Wróblewski 15 (1x3), Desczyk 12 (1x3), Wieczorek 9, Wieszołek 5, Kraczko 2, Matyja 2, Kuboth 0, Koza 0, Popenda 0, Matachowski 0.
Punkty dla GREENLINÓW: Ludziejewski 24, Radwański 16 (1x3), Słaby 10, Polus 8, Wzgarda 6 (1x3), Łebek 5, Piekarski 0.

mecz nr B5

LKS Kujawiak Lubliniec - JNP MEBLE Dobrodzień

52:25

(10:9, 14:8, 17:6,11:2)

Początek dość wyrównany, jednak z lekkim wskazaniem na przyjezdnych z Lublińca (granatowe koszulki). Druga połowa jednak należała zdecydowanie do koszykarzy KUJAWIAKA, którzy punktowali skuteczniej i zapewnili sobie pierwszą wygraną i 3 miejsce w grupie "B".

Punkty dla LKS KUJAWIAK: Taszarek 29 (3x3), Klimas 10, Czaja 8, Mroziewicz 2, Łopata 2, Niestrój 1, Chałat 0.
Punkty dla JNP MEBLE: Kowalik 9, Brylka 8, Czellnik M. 4, Kryś W. 2, Słupik 2, Nowak 0, Czellnik L. 0, Kisielewicz 0.

(21:7, 21:13, 19:13, 18:8)

BASKECIARZE Lubliniec (na granatowo) są aktualnie w wyśmienitej formie, co pokazują w każdym meczu, bez problemu wysoko pokonując kolejnych rywali. W grupie "B" są liderem.

Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 22, Richter 17 (5x3), Wichary 15 (1x3), Pietrzik 10, Gromkowski 7, Toman 4, Czech 4.
Punkty dla JNP MEBLE:
Bryłka 13, Kowolik 10, Kryś J. 8, Kisielewicz 3 (1x3), Pieprzyca 3 (1x3), Nowak 2, Czellnik L. 2, Czellnik M. 0.

mecz nr B3

STARS & ZSP Dobrodzień - LKS KUJAWIAK Lubliniec

61:32

(10:13, 13:6, 21:6, 17:7)

Połączone siły STARS i absolwentów ZSP (czarne stroje) nie dały szans rywalom z Lublińca i odniosły drugie zwycięstwo w grupie B, zapewniając sobie awans do półfinału DLK 2018.

Punkty dla STARS & ZSP:
Rybka M. 14, Sikora 14, Desczyk 11, Ledwig 10, Wilk 6, Lissy 4, Gasch 2, Rybka J. 0, Kłódczyński 0, Stupiński 0.
Punkty dla LKS KUJAWIAK: Taszarek 14 (2x3), Czaja 4, Kamiński 4, Niestrój 4, Mucha 2, Klimas 2, Tychowski 2, Molik 0.

mecz nr A7

LKS JENOTY Koszęcin - JUNIORZY KS START MEBLE Dobrodzień

69:44

(14:18, 16:7, 15:10, 24:9)

JUNIORZY STARTU (białe stroje) nie dali rady JENOTOM z Koszęcina i po równym pojedynku na początku spotkania oddali inicjatywę, przegrywając ostatecznie różnicą 25 punktów. JENOTY zaliczają pierwsze zwycięstwo w DLK 2018.

Punkty dla LKS JENOTY:
Kasprzycki 21, Rytel 16, Młyński 12, Kandora 10 (2x3), Irek 5 (1x3), Kuczerajter 5 (1x3), Gajda 0.
Punkty dla JUNIORÓW KS START MEBLE: Desczyk 18 (1x3), Kuboth 9, Wróblewski 9, Popenda 2, Koza 2, Kraczko 2, Wieczorek 2, Wieszołek 0, Matyja 0, Matachowski 0.

(13:4, 18:10, 14:10, 7:13)

Koszykarze NAZWY WKRÓTCE (na czarno) poradzili sobie z szybko, choć często nieskutecznie grającym zespołem JUNIORÓW i prowadzenie uzyskane na początku meczu sukcesywnie powiększali z każda kwartą. JUNIORZY zagrali lepiej dopiero w 4 części gry, ale nie przyniosło to już większego efektu w wyniku końcowym i NAZWA WKRÓTCE zdobyła kolejne 2 punkty w tabeli gr."A".

Goyk 22, Schabowski 10, Kowalczyk 10, Jończyk 4, Mika 2, Borosz 2, Szczęsny 2, Fikus 0, Wróbel 0, Hadzik 0.
Punkty dla JUNIORÓW KS START: Wróblewski 11 (2x3), Kuboth 10, Desczyk 7, Wieszołek 4, Koza 3, Wieczorek 2, Matyja 0, Kraczko 0, Matachowski 0.

mecz nr A 5

AS ELTRAF KADET Lubliniec - LKS JENOTY Koszęcin

49:41

(12:17, 12:6, 14:8, 11:10)

Pierwsza kwarta należała do JENOTÓW (ciemno-zielone stroje), jednak już w II odsłonie do głosu doszli kadeci AS ELTRAF i mecz się wyrównał. W 2 połowie podopieczni Adama Richtera zagrali jeszcze skuteczniej i wyrobili przewagę, której JENOTY nie były w stanie tego dnia odrobić, przegrywając ostatecznie 8 punktami.

Punkty dla AS ELTRAF KADET:
Majewski 13 (2x3), Machnik 9, Kowalczyk 7, Kokot 6 (1x3), Wicinski 6, Kielichowski 4, Matusek 4, Pisula 0.

Punkty dla LKS JENOTY: Kasprzyk 13, Rytel 8, Irek 7 (1x3), Kuczerajter 5 (1x3), Ulfik 4, Młyński 2, Gajda 2, Mazur 0.

Wtorek, 22.05.2018r.

Foto - TOM

mecz nr A4

GREENLINY MZ - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

59:45

(16:13, 16:13, 14:9, 13:10)

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco i tak tez było aż do 3 kwarty. W ostatniej odsłonie mający ok. 10 pkt. przewagi zespół GREENLINÓW (zielone stroje) jeszcze ją powiększył, a koszykarze z Lublińca nie dali rady dogonić skuteczniej grających kolegów z Mokrska i w efekcie musieli pogodzić się z 14-punktową porażką.

Punkty dla GREENLINÓW:
Głąb 16, Radwański 14 (2x3), Wzgarda 10 (1x3), Słaby 9 (1x3), Łebek 7, Bogdański 2, Ludziejewski 1, Piekarski 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 16 (2x3), Wróbel 8, Fiku 6 (1x3), Goyk 4, Borosz 4, Schabowski 2, Jończyk 2, Hadzik 2, Kowalczyk 1, Szczęsny 0.

mecz nr B2

BASKECIARZE Lubliniec - LKS Kujawiak Lubliniec

101:31

(22:5, 25:7, 23:12, 31:7)

Wynik mówi sam za siebie. Koszykarze KUJAWIAKA (granatowe koszulki) nie byli w stanie zagrozić poważniej faworyzowanym kolegom z zespołu BASKECIARZY, lecz nie poddawali się i walczyli do końca o każda piłkę. Na uwagę zasługuję 30 punktów Sebastiana Pasieki (BASKECIARZE), który był chyba najskuteczniejszym zawodnikiem tej kolejki.

Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 30 (2x3), Richter 19 (3x3), Pietrzik 18 (2x3), Augustynowicz 16, Toman 6, Gromkowski 6, Czech 6.
Punkty dla LKS Kujawiak: Kamiński 13 (3x3), Taszarek 6 (1x3), Mucha 4, Czaja 3 (1x3), Molik 2, Klimas 2, Mroziewicz 1, Chałat 0, Niestrój 0.

(11:24, 14:11, 6:22, 13:16)

Mecz przebiegał pod kontrolą połączonych drużyn STARS i ZSP (na czarno) z JNP MEBLE w derbach Dobrodzienia. Ci drudzy najlepiej zagrali w II kwarcie, którą wygrali 14:11, w pozostałych ćwiartkach musieli uznać wyższość rywali. Zaskoczenia nie było, doświadczalny skład STARS & ZSP zwyciężył różnicą 29 punktów.

Punkty dla JNP MEBLE: Kowalik 17, Kryś 13, Bryłka 10, Nowak 2, Czellnik 2, Pieprzyca 0, Słupik 0, Kisielewicz 0.
Punkty dla STARS & ZSP: Rybka M. 18, Lissy 10 (2x3), Stupiński 10, Sikora 10, Ledwig 9, Kubiak 7, Wilk 5 (1x3), Rybka J. 4, Kłódczyński 0.

mecz nr A3

JUNIORZY KS START MEBLE Dobrodzień - AS ELTRAF KADET Lubliniec

29:55

(9:15, 5:18, 12:9, 3:13)

Dobrodzieńscy JUNIORZY (na biało) przystąpili do swojego pierwszego oficjalnego pojedynku ze zbyt dużym respektem dla rywali z Lublińca i przy słabej obronie dali sobie narzucić styl gry przyjezdnych, przegrywając słono, bo aż 26 punktami. W ekipie AS ELTRAF ponownie błysnął Majewski, który zaliczył kolejne celne "trójki" i w aktualnej klasyfikacji "Najlepszego strzelca" a także "Najlepszego strzelca za 3 punkty" umocnił się na prowadzeniu z 30 punktami i 6 trafieniami z dystansu.

Punkty dla JUNIORÓW KS START MEBLE: Desczyk 10, Wróblewski 6 (2x3), Kuboth 6, Matyja 2, Wieczorek 2, Niemiec 2, Wieszołek 1, Koza 0, Popenda 0, Kraczko 0, Weidler 0.
Punkty dla AS ELTRAF KADET: Majewski 12 (2x3), Wicinski 12 (1x3), Kielichowski 11, Machnik 8, Wałęga 4, Kokot 4, Kowalczyk 2, Najgebauer 2, Pisula 0, Kacprzak 0, Hoffman 0.

Wtorek, 15.05.2018r.

mecz nr A2

LKS JENOTY Koszęcin - GREENLINY MZ

42:66

(2:20, 10:16, 16:12, 14:18)

W tym spotkaniu już od początku na boisku rządzili koszykarze z Mokrska i Złoczewa (zielone stroje), wyrabiając kilkanaście punktów przewagi, a mecz wyrównał się dopiero w II połowie, kiedy do głosu pewniej dochodzili zawodnicy z Koszęcina. Przewaga GREENLINÓW wzrosła jednak do 24 punktów i taką też różnicą na ich korzyść ten mecz się zakończył.

Punkty dla LKS JENOTÓW Koszęcin:
Młyński 12, Ulfik 12, Rytel 8, Irek 4, Mazur 2, Kuczerajter 2, Kasprzycki 2, Gajda 0.
Punkty dla GREENLINÓW MZ: Radwański 15, Łebek 14 (1x3), Bogdański 11, Głąb 9, Wzgarda 6, Polus 4, Słaby 4, Piekarski 3 (1x3).

mecz nr A1

AS ELTRAF KADET Lubliniec - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

34:56

(10:9, 8:14, 10:18, 6:15)

W meczu na rozpoczęcie XII DLK ciekawe zawody zagrali koszykarze NAZWY WKRÓTCE (czarne stroje) i AS ELTRAF. Pomimo, iż kadeci AS ELTRAF kilkakrotnie prowadzili w tym spotkaniu, silniejsza fizycznie drużyna NAZWY WKRÓTCE kontrolowała przebieg meczu i pewnie zwyciężyła 22 punktami.

Punkty dla AS ELTRAF KADET Lubliniec: Majewski 18 (4x3), Kielichowski 6, Wiciński 5, Kowalczyk 3, Hoffman 2, Machnik 0, Kacprzak 0, Wałęga 0, Najgebauer 0, Pisula 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE Lubliniec:
Schabowski 12, Borosz 11 (1x3), Goyk 10, Jończyk 7, Hadzik 6, Mika 4 (1x3), Kowalczyk 4, Szczęsny 2.