ZAKOŃCZYŁA SIĘ JEDENASTA "DLK-2017"

"BASKECIARZE" LUBLINIEC  MISTRZEM

DOBRODZIEŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI - 2017 im. Grzegorza Sikory

We wtorek, 20 czerwca  zakończyła się kolejna edycja amatorskiej ligi koszykarzy w Dobrodzieniu. W ostatniej kolejce było ciekawie, bo wyniki poszczególnych spotkań mogły mocno wpłynąć na końcową klasyfikację rozgrywek. W pierwszym meczu ZSP Dobrodzień pokonał dobrodzieńskie GIMNAZJUM wynikiem 87:53 i przypieczętował 3 pozycję w tabeli. STARS Dobrodzień pokonał LKS JENOTY Koszęcin różnicą 17 punktów i wywalczył sobie drugi stopień podium. TAKA PAKA Mokrsko mogła wygrać ligę, jednak wysoko uległa BASKECIARZOM Lubliniec - 59:90, oddając tron koszykarzom z Lublińca, a sama spadła na miejsce 4 w tegorocznej lidze. BASKECIARZE  z kompletem zwycięstw wygrali ligę po raz 10-ty, pokazując, że jak na razie są dla innych amatorskich drużyn poza zasięgiem.

WRĘCZENIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE DLK 2017

Wręczenie nagród DLK 2017 odbyło się tuż po ostatnim pojedynku szóstej kolejki ligi.

Najpierw podziękowano osobom współpracującym z organizatorem przy realizacji tegorocznej edycji DLK. Dyplomy z podziękowaniem otrzymali - Sandra Niemiec, odpowiedzialna za wyniki w internecie oraz opiekę nad sędziami stolikowymi oraz Rafał Koprek - specjalista od prowadzenia statystyk i klasyfikacji ligi.

Przy stoliku sędziowskim świetnie spisały się debiutujące w tej roli dziewczęta - Natalia Jańta i Karina Krzywon. Funkcję sędziego stolikowego pełniła także Dżesika Korn.

Nad przygotowaniem hali i sprzętu do rozgrywek czuwał, jak co roku, wraz z koleżankami, pan Wiesław Sykulski

Następnie nagrodzono drużyny. Miejsce 7 w lidze dla GIMNAZJUM Dobrodzień. Dyplom odebrał kapitan Kamil Kisielewicz

Dyplom za miejsce 6 otrzymał Przemysław Kuczerajter, kapitan drużyny LKS JENOTY Koszęcin

Piąta lokata przypadła w tym roku ekipie NAZWA WKRÓTCE z Lublińca. Dyplom odebrał zawodnik Tomasz Borosz

Nieszczęsne, 4 miejsce w tej edycji dla TAKIEJ PAKI Mokrsko. Na zdj. kapitan koszykarskiego Mokrska - Kamil Piekarski

I podium otworzyła drużyna uczniów i absolwentów ZSP Dobrodzień. Puchar ligi i brązowe medale wraz z organizatorem wręczał sędzia tej kolejki Wojciech Leszczyński

III miejsce - ZSP Dobrodzień

KADRA - Stoją od lewej - Adam Ledwig, Robert Martyska, Sebastian Wojtal;

Poniżej - Jarosław Stupiński i Tomasz Sikora. Na zdj. brak 2 zawodników - Remigiusza Kubiaka i Rafała Oblickiego.

Puchar za wicemistrzostwo i srebrne medale dla STARSÓW Dobrodzień

II miejsce - STARS Dobrodzień

KADRA: od lewej - Jan Kłódczyński, Marek Nowak, Dariusz Dykta, Janusz Lissy, Mariusz Rybka, Rafał Desczyk, Dominik Desczyk. Na zdj. brak Jarosława Krysia.

Złoto po raz kolejny dla BASKECIARZY Lubliniec. Puchar odbiera kapitan Adam Pietrzik.

I miejsce - BASKECIARZE Lubliniec

KADRA: Stoją od lewej - Sebastian Pasieka, Adam Richter, Marcin Taszarek, Wojciech Gromkowski, Bartosz Kielichowski, Adam Pietrzik;

poniżej - Brian Wołoszczak, Marcin Gołombowski, Maciej Kokot, Cyprian Wiciński. Na zdj. brak Piotra Machnika.

A oto prezentacja wyróżnionych zawodników DLK 2017 w kilku kategoriach:

Tytuł "Najlepszego strzelca" rozgrywek zdobył Adam Pietrzik, kapitan BASKECIARZY Lubliniec

Najwięcej celnych rzutów za 3 punkty oddał Adam Richter, również gracz BASKECIARZY

"Najlepszym zawodnikiem w kat. Junior" został Dominik Desczyk z drużyny STARS Dobrodzień,

"Najlepszym amatorem" DLK 2017 wybrano Grzegorza Jelonka z LKS JENOTY Koszęcin, niestety, nie był już obecny podczas ceremonii wręczenia nagród

"Najlepszymi oldbojami" rozgrywek XI edycji zostali: Jan Kłódczyński (na zdj. z lewej) ze STARSÓW oraz Adam Małyska z JENOTÓW

Wtorek, 20 czerwca

Sędzia - Wojciech Leszczyński (OZKosz Opole)

(38:4, 24:16, 9:15, 19:24)

To był mecz o tytuł mistrzowski tegorocznej ligi. BASKECIARZE (białe stroje) byli bez porażki, TAKA PAKA przegrała tylko z drużyną STARSÓW. Sytuacja tak się jednak układała, że w momencie przegranej koszykarze z Mokrska spadną aż na 4 miejsce w tabeli, gdyż o dalszych lokatach decydowała tzw. mała tabela pomiędzy STARSAMI, TAKA PAKĄ i ZSP. A tutaj każdy z każdym wygrał. Liczyła się więc różnica małych punktów.

Jednak niespodzianki w ostatnim pojedynku DLK nie było, BASKECIARZE wygraną zapewnili sobie właściwie już w I połowie, kiedy prowadzili aż 62:20. TAKA PAKA próbowała jeszcze pojedynczymi zrywami odrobić nieco tak poważną stratę punktową. Niewiele punktów odrobili, ale też trzeba wspomnieć, że był to zdecydowanie dzień lidera koszykarzy lublinieckich Adama Richtera, który raz za razem trafiał do kosza rywali zza linii 6,75, zdobywając aż 12 "trójek" w całym meczu. Przy takiej skuteczności za 3 punkty Lublińca gonitwa za rywalem była dla TAKIEJ PAKI arcytrudna i po ostatecznej porażce 31 punktami przypadło jej miejsce poza podium tej edycji ligi. BASKECIARZE triumfują i po raz kolejny wywożą z Dobrodzienia największy puchar.

Punkty dla BASKECIARZY:
Richter 38 (12x3), Pietrzik 15 (1x3), Taszarek 11, Pasieka 10, Gołombowski 4, Gromkowski 4, Kielichowski 4, Wołoszczak 2, Kokot 2, Wicinski 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI: Olszewski 13, Łebek 12 (1x3), Kryściak 8 (1x3), Głąb 6, Polus 5 (1x3), Kornacki 5 (1x3), Zych 4, Radwański 4, Piekarski 2.

mecz nr 20

STARS Dobrodzień- LKS JENOTY Koszęcin

70: 53

(11:20, 17:15, 22:7, 20:11)

Początek meczu pomiędzy STARSAMI (żółte stroje), a JENOTAMI był zdominowany przez koszykarzy koszęcińskich. Prowadzeni przez Adam Richtera w roli trenera zawodnicy JENOTÓW wykorzytstywali swoje największe atuty, czyli rzut z dystansu i wejścia pod kosz. Po wysoko przegranej I kwarcie do pracy wzięli się miejscowi, którzy za wszelką cenę starali się odrobić stratę. Ta sztuka im się udała, jednak dopiero w III kwarcie. Wtedy zadali olbrzymi cios przeciwnikom i nie tylko dogonili drużynę z Koszęcina, ale też wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca spotkania. Wygrywając 70:53 koszykarze STARSÓW zapewnili sobie wicemistrzostwo ligi.

Punkty dla STARSÓW:
Desczyk R. 27, Rybka 15, Nowak 12 (2x3), Desczyk D. 7, Kryś 5, Lissy 2, Kłódczyński 2, Dykta 0.
Punkty dla LKS JENOTY: Jelonek 20 (4x3), Kuczerajter 12 (2x3), Kandora 7 (2x3), Paus 6, Irek 4, Młyński 4, Małyska 0.

mecz nr 19

GIMNAZJUM Dobrodzień - ZSP Dobrodzień

53:87

(14:22, 18:13, 10:23, 11:29)

Mecz był w miarę wyrównany przez pierwsze dwie kwarty, zawodnicy GIMNAZJUM skutecznie kontrowali, ZSP (czarne stroje) odpowiadał akcjami podkoszowymi najczęściej skrzydłowego Roberta Matyski. Jednak w II połowie mocniej zaakcentowali swoja pozycję koszykarze ZSP i zdecydowanie powiększyli przewagę do ponad 20 punktów. Przewaga jeszcze wzrosła w ostatniej kwarcie i stąd różnica 34 punktów. Dla reprezentacji Zespołu Szkół najważniejsza była wygrana, która dała im puchar za trzecią lokatę w lidze.

Punkty dla GIMNAZJUM:
Kryś 14, Kowalik 14, Brylka 8, Bujak 6, Kisielewicz 5 (1x3), Nowak 4, Wilk 2.

Punkty dla ZSP: Matyska 34, Ledwig 24, Stupiński 19 (3x3), Sikora 8, Wojtal 2.

(23:15, 26:17, 19:18, 22:12)

W zaległym spotkaniu z II kolejki, które odbyło się wyjątkowo w hali sportowej w Koszęcinie, górą byli BASKECIARZE, zdobywając o niemal 30 oczek więcej niż gospodarze. Koszykarze JENOTÓW Koszęcin (na zdj.) wyrównali grę w tym meczu dopiero w II połowie, kiedy przewaga Lublińca wynosiła prawie 20 punktów, jednak nie zdołali odrobić wysokiej straty. Kolejne punkty w tabeli inkasują BASKECIARZE.

Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 43 (1x3), Pasieka 25 (1x3), Krafczyk 9, Richter 5 (1x3), Wołoszczak 4, Kieuchowski 2, Wiciński 2, Gołombowski 0.
Punkty dla JENOTÓW: Kuczerajter 14, Mazur 13 (3x3), Jelonek 11, Irek 9 (1x3), Młyński 8, Kandora 5 (1x3), Paus 2.

(6:12, 8:13, 15:11, 14:4)

Mecz początkowo przebiegał pod pełną kontrolą koszykarzy z Koszęcina (szaro-zielone stroje), którzy dominowali na parkiecie, szczególnie w ataku pozycyjnym. Skuteczna gra przyniosła tej drużynie 11-punktowe prowadzenie po I połowie. Jenak w II połowie "obudziła" się ekipa lubliniecka, znacznie zmniejszając stratę i doprowadzając do wyrównania w tym pojedynku. Niemal cała IV kwarta to gra punkt za punkt i ostatecznie więcej "zimnej krwi" zachowali ambitnie grający zawodnicy NAZWY WKRÓTCE, wygrywając 3 punktami. W zespole z Koszęcina wyróżniał się rozgrywający Jelonek, w drużynie z Lublińca najlepiej spisał się Mika, po akcjach którego NAZWA WKRÓTCE objęła prowadzenie w końcówce spotkania.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 21, Fikus 6, Kowalczyk 6, Wróbel 6, Borosz 2, Jończyk 2, Schabowski 0, Niestrój 0, Szczęsny 0.
Punkty dla LKS JENOTY: Jelonek 21 (2x3), Irek 7 (1x3), Kandora 6 (2x3), Młyński 3, Mazur 2, Paus 1, Kuczerajter 0, Małyska 0

mecz nr 17

STARS Dobrodzień - TAKA PAKA Mokrsko

60:41

(23:15, 10:14, 13:8, 14:4)

To był mecz, od którego wiele zależało w tabeli końcowej rozgrywek. Miejscowa drużyna STARS (żółte stroje) dobrze o tym wiedziała i już od początku skuteczniej zaatakowała rywali z Mokrska. Gra dobrodzieńskich koszykarzy ustawiona na dobrze dysponowanego tego dnia Rybkę (przy piłce) przyniosła spodziewany efekt i już na początku II kwarty prowadzenie STARSÓW wynosiło 15 punktów. Jednak zmiennicy w ekipie miejscowej nie utrzymali dobrej passy punktowej, a koszykarze TAKIEJ PAKI skutecznie to wykorzystali i w przerwie po I połowie na tablicy widniał wynik 33:29 dla Dobrodzienia. II połowa należała w przeważającej części do STARSÓW, którzy z powodzeniem zdobywali kolejne punkty i postawili przysłowiową "kropkę nad i" zwyciężając różnicą 19 punktów.  W tabeli mamy więc na tyle ciekawą sytuację, że dopiero wyniki ostatnich spotkań przesądzą o pozycjach 1-4.

Punkty dla STARS: Rybka 29 (1x3), Desczyk R. 11, Deszczyk D. 10, Nowak 7 (1x3), Lissy 3 (1x3), Dykta 0, Kryś 0, Kłódczyński 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI:
Radwański 13 (3x3), Głąb 13, Łebek 9, Leszczyński 4, Polus 2, Piekarski 0, Kryściak 0, Olszewski 0.

(6:11, 11:14, 13:10, 7:11)

Pierwsza połowa z lekką przewagą koszykarzy TAKIEJ PAKI (w czerwonych koszulkach) kończy się ich prowadzeniem 8 punktami. Zawodnicy z Lublińca w III i IV kwarcie byli blisko wyrównania, ale słaba skuteczność rzutowa nie pozwalała im wyrównać wyniku spotkania. TAKA PAKA zasłużenie pokonała kolegów z Lublińca różnicą 9 punktów i pozostaje nadal bez porażki w lidze.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE:
Mika 14, Szczęsny 6 (2x3), Borosz 6 (1x3), Schabowski 6, Jończyk 3, Wróbel 2, Fikus 0, Kowalczyk 0, Niestrój 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI: Polus 11, Łebek 9, Głąb 8, Olszewski 7, Radwański 6, Kryściak 5, Piekarski 0, Leszczyński 0.

mecz nr 15

BASKECIARZE Lubliniec - ZSP Dobrodzień

90:44

(27:7, 20:9, 15:6, 28:22)

Tym razem BASKECIARZE nie musieli się martwić o wynik końcowy, ponieważ mecz z ZSP był pod ich pełną kontrolą. Mnóstwo nieskutecznych akcji ze strony miejscowych zostało natychmiast zamieniane w skuteczne kontrataki koszykarzy z Lublińca, a dodatkowo 12 celnych "trójek" całkowicie podcięło skrzydła ZSP, ktore tego dnia nie było w stanie nic już zdziałać. Pewne zwycięstwo BASKECIARZY dało im prowadzenie w tabeli DLK.

Pietrzik 29 (3x4), Krafczyk 13 (1x3), Gołombowski 12 (2x3), Taszarek 12 (1x3), Wicinski 10, Gromkowski 9, Wołoszczak 5 (1x3).
Punkty dla ZSP: Matyska 10, Wrzecionek 9 (1x3), Ledwig 9 (1x3), Sikora 8, Stupiński 6, Wojtal 2.

(18:10, 6:10, 16:19, 16:10)

Ciekawe spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Początkowe prowadzenie BASKECIARZY (ciemne stroje) zostało zniwelowane w II, a potem ponownie w III kwarcie. W IV części gry STARSI wyszli na prowadzenie, a różnica na tablicy wyników kilka minut przed końcem wynosiła 7 punktów na ich korzyść. Jednak BASKECIARZE ocknęli się w porę i nie tylko odrobili stratę, ale też powiększali z każdą akcją różnicę punktów, a mecz zakończył się ich 7-punktowym zwycięstwem. Trzecia wygrana BASKECIARZY i druga porażka STARSÓW w tegorocznych rozgrywkach.

Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 21 (2x3), Pietrzik 18, Krafczyk 8, Gołombowski 4, Gromkowski 4, Wołoszczak 1.
Punkty dla STARSÓW: Rybka 17, Desczyk R. 14, Desczyk D. 10, Lissy 6, Nowak 2, Dykta 0, Kryś 0, Kłódczyński 0.

mecz nr 13

GIMNAZJUM Dobrodzień - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

29:66

(5:13, 6:13, 6:17, 12:23)

Obie drużyny rozpoczęły mecz na bardzo słabej skuteczności, wynik po I kwarcie wynosił zaledwie 13:5 dla NAZWY WKRÓTCE (czarne stroje). Jednak z każdą minutą kolejnych części gry zawodnicy z Lublińca poczynali sobie coraz lepiej i bez problemu zwyciężyli różnicą 37 punktów. Był to też jeden z lepszych pojedynków koszykarzy GIMNAZJUM, którzy dotrzymywali kroku swoim rywalom przez całą I połowę. Jednak później siły opuściły gimnazjalistów, a kontrolę nad meczem zdecydowanie przejęli przyjezdni.

Kowalik 8, Brylka 6, Kryś 5, Wilk 3 (1x3), Wróblewski 3, Słupik 2, Bujak 2, Kisielewicz 0, Nowak 0.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 17, Jończyk 10, Kowalczyk 10, Schabowski 8, Borosz 8, Homoncik 7, Niestrój 6, Szczęsny 0.

(14:18, 10:12, 10:15, 16:18 )

Drużyny do tego ważnego dla nich meczu przystąpiły w 5-osobowych kadrach. Zespół dobrodzieńskiego ZSP (czarno-pomarańczowe stroje) od początku skutecznie zaatakował rywali z Koszęcina, wyrabiając kilka punktów przewagi. Jednak koszykarze LKS-u nie pozwalali miejscowym na zbyt wiele, sami często trafiali z dystansu i półdystansu, co dawało im kontakt punktowy i ok. 6 punktów straty. ZSP, szczególnie akcjami podkoszowymi, coraz łatwiej zdobywał punkty i przewaga w III kwarcie wynosiła ponad 10 punktów. Taka różnica utrzymała się już do końca spotkania, a ZSP odniósł 3 zwycięstwo, wychodząc na prowadzenie w tabeli rozgrywek.

Punkty dla LKS JENOTY:
Młyński 15 (2x3), Jelonek 10 (2x3), Małyska 10, Irek 8, Kuczerajter 7 (1x3).
Punkty dla ZSP: Matyska 27, Ledwig 17, Kubiak 8, Sikora 7, Stupiński 4.

mecz nr 11

BASKECIARZE Lubliniec - GIMNAZJUM Dobrodzień

91:39

(27:8, 28:4, 16:15, 20:12)

Wydawało się, że będziemy świadkami meczu "do jednego kosza", jak to zwykło się mówić o przeciwnikach z czołówki i końcówki tabeli ligowej. Jednak, pomimo przewagi BASKECIARZY w każdym niemal elemencie gry, koszykarze GIMNAZJUM (czerwone koszulki) całkiem dzielnie radzili sobie w ataku, zdobywając ostatecznie prawie 40 punktów. I na ten fakt patrzeć należy jak na ich mały sukces, bo przecież grali z obrońcą tytułu mistrzowskiego. BASKECIARZE na razie rozegrali 2 pojedynki i oba wygrali.

Punkty dla BASKECIARZE: Pietrzik 28 (2x3), Richter 16 (4x3), Gromkowski 12, Kielichowski 11, Gołombowski 10 (2x3), Krafczyk 8, Taszarek 4, Kokot 2.
Punkty dla GIMNAZJUM: Brylka 10, Kryś 9, Czellnik 6, Wróblewski 6, Bujak 4, Wilk 4.

(11:12, 20:17, 18 :11, 16:18 )

Obie drużyny toczyły bardzo wyrównany mecz w I połowie, nieco badając swoje możliwości, jednak w III kwarcie skuteczniej zagrali przyjezdni z Mokrska i wyrobili decydujące w tym spotkaniu 9 punktów przewagi przed IV częścią gry. Osłabieni kadrowo (zaledwie 5 graczy) koszykarze ZSP próbowali wszelkimi siłami stratę odrobić, ale ta sztuka w mocno nagrzanej w tym dniu hali PSP im się nie udała i na pozycji lidera umocniła się TAKA PAKA z kompletem zwycięstw.

Punkty dla TAKIEJ PAKI: Muzal 21 (4x3), Olszewski 10, Radwański 10, Polus 9, Kryściak 7, Leszczyński 4, Zych 4, Piekarski 0.
Punkty dla ZSP: Sikora 19, Wrzecionek 13 (3x3), Ledwig 13, Matyska 12, Stupiński 1.

mecz nr 9

NAZWA WKRÓTCE Lubliniec - STARS Dobrodzień

44:66

(6:13, 14:17, 11:11, 13:25)

Pojedynek pomiędzy miejscowymi STARSAMI (na żółto) i NAZWĄ WKRÓTCE z Lublińca rozpoczął się od lekkiej przewagi drużyny z Dobrodzienia. Jednak z każdą minutą miejscowi tę przewagę powiększali, prowadząc po I połowie 10 punktami. III kwarta wyrównana, a w ostatniej odsłonie zdecydowana przewaga STARSÓW, którzy zakończyli mecz 22 punktowym zwycięstwem, po raz drugi w lidze.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Szczęsny 13 (3x3), Mika 13 (1x3), Schabowski 6, Kowalczyk 4, Jończyk 3 (1x3), Niestrój 2, Wróbel 2, Borosz 1, Fikus 0.
Punkty dla STARS: Nowak 18 (2x3), Rybka 13, Desczyk R. 11, Lissy 9 (1x3), Desczyk D. 9, Dykta 4, Kryś 2, Kłódczyński 0.

(14:10, 21:10, 16:10, 25:8 )

Początek meczu bardzo dobry w wykonaniu gimnazjalistów (czerwone koszulki), którzy niemal całą I kwartę grali wyrównany pojedynek. Jednak od II kwarty uwidoczniła się przewaga koszykarzy z Koszęcina, którzy kontrolując spotkanie powiększali ją z każdą kwartą, ostatecznie wygrywając różnicą 38 punktów.

Punkty dla JENOTÓW: Jelonek 18 (2x3), Paus 18, Młyński 12, Kandora 10, Mazur 9 (3x3), Kuczerajter 9 (1x3), Irek 0, Małyska 0.
Punkty dla GIMNAZJUM: Kowalik 19, Bryłka 13, Bujak 4, Kisielewicz 2, Czellnik 0, Wilk 0.

mecz nr 7

NAZWA WKRÓTCE Lubliniec - BASKECIARZE Lubliniec

46:49

(9:12, 4:15, 20:13, 13:9)

Derby Lublińca okazały się bardzo równym i emocjonującym pojedynkiem, szczególnie w momencie odrobienia kilkunasto-punktowej straty przez koszykarzy NAZWY WKRÓTCE (na czarno) w II połowie spotkania. Końcówka meczu jednak należała do obrońców tytułu mistrzowskiego sprzed roku - BASKECIARZY, którzy zaliczyli pierwsze punkty w ligowej tabeli.

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Schabowski 17, Mika 11 (3x3), Fikus 6 (2x3), Wróbel 6, Borosz 4, Jończyk 2, Kowalczyk 0, Niestrój 0, Szczęsny 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Pietrzik 13 (1x3), Pasieka 10 (2x3), Krafczyk 10, Taszarek 5 (1x3), Gołombowski 4, Gromkowski 4, Richter 3 (1x3), Machnik 0.

Wtorek, 23 maja

Sekretarz:

mecz nr 6

TAKA PAKA Mokrsko - GIMNAZJUM Dobrodzień

89:28

(22:6, 20:5, 23:6, 24:11)

Koszykarze drużyny TAKA PAKA nie dali szans gimnazjalistom i pewnie wygrali różnicą aż 61 punktów. W ligowej tabeli po 2 meczach mają 2 wygrane.

Punkty dla TAKIEJ PAKI: Muzal 32, Łebek 20, Leszczyński 18, Radwański 13, Piekarski 6.
Punkty dla GIMNAZJUM: Kowalik 11, Czellnik 4, Bujak 4, Bryłka 3 (1x3), Kisielewicz 2, Nowak 2, Kraczko 2, Słupik 0, Pisula 0, Wróblewski 0.

mecz nr 5

ZSP Dobrodzień - STARS Dobrodzień

56:46

(14:4, 9:10, 15:18, 18:14)

Derbowy pojedynek dwóch lokalnych rywali obfitował, jak co roku, w momenty ambitnej walki i zdecydowanych akcji z obu stron, nie zawsze w granicach przepisów. Lepiej tę rywalizację skończyła drużyna ZSP (czarne stroje), która wykorzystała moment niepełnego składu STARSÓW, wygrywając 10 punktami.

Punkty dla ZSP:
Wrzecionek 14 (2x3), Sikora 13, Matyska 11, Kubiak 11, Ledwig 7 Wojtal 0.
Rybka 16, Desczyk D. 12, Lissy 10, Nowak 5, Kryś 2, Dykta 1, Kłódczyński 0.

(6:21, 2:21, 15:18, 12:23)

GIMNAZJUM przystąpiło do meczu w osłabionym 5-os. składzie i już od początku zarysowała się duża przewaga STARSÓW (żółte stroje). Koszykarze drużyny STARS rządzili na parkiecie przez całe spotkanie, nie oddając inicjatywy rywalom i bez problemu zdobyli pierwsze punkty w lidze.

Punkty dla GIMNAZJUM: Kisielewicz 12, Kraczko 10, Słupik 7 (1x3), Wilk 4, Bujak 2.
Punkty dla STARS: Nowak 20, Desczyk D. 18, Rybka 16, Kryś 14, Lissy 6 (2x3), Dykta 6, Kłódczyński 3 (1x3), Desczyk R. 0

(7:10, 14:14, 20:12, 11:10)

Bardzo wyrównany pojedynek już od pierwszych minut, który ostatecznie lepiej wytrzymał zespół z Mokrska (czerwone koszulki), w I połowie toczył się z lekką przewagą koszykarzy z Koszęcina. Jednak w III kwarcie TAKA PAKA odrobiła niewielką stratę, wychodząc na prowadzenie i utrzymała korzystny wynik do końca spotkania, inkasując 2 punkty w ligowej tabeli.

Punkty dla TAKIEJ PAKI: Łebek 10, Muzal 10, Radwański 9 (1x3), Głąb 8, Polus 7, Olszewski 6, Kryściak 2, Piekarski 0, Leszczyński 0, Zych 0.
Punkty dla JENOTÓW: Jelonek 18 (4x3), Młyński 8, Mazur 6 (2x3), Paus 6, Kuczerajter 4, Irek 2, Kandora 2, Małyska 0.

mecz nr 1

ZSP Dobrodzień - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

55:38

(19:8, 7:4, 19:17, 10:9)

W pierwszym meczu tegorocznej DLK lepsza okazała się drużyna gospodarzy - ZSP (na czarno), która w I kwarcie wyrobiła ponad 10 punktów przewagi, a sukcesywnie ją powiększając, kontrolowała mecz do ostatniego gwizdka sędziego.

Punkty dla ZSP: Matyska 26, Sikora 23, Ledwig 4, Wojtal 2, Wrzecionek 0, Stupiński 0, Oblicki 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 8, Kowalczyk 8, Borosz 6, Schabowski 6, Jończyk 4, Fikus 4, Niestrój 2, Szczęsny 0.

Więcej zdjęć z I kolejki

UCZESTNICY:

1. STARS Dobrodzień (kpt. Janusz Lissy)

2. TAKA PAKA Mokrsko (kpt. Kamil Piekarski)

3. ZSP Dobrodzień (kpt. Tomasz Sikora)

4. NAZWA WKRÓTCE Lubliniec (kpt. Miłosz Szczęsny)

5. GIMNAZJUM Dobrodzień (kpt. Kamil Kisielewicz)

6. LKS JENOTY Koszęcin (kpt. Przemysław Kuczerajter)

7. BASKECIARZE Lubliniec (kpt. Adam Richter)