Zakończyła się IX edycja

DOBRODZIEŃSKIEJ LIGI KOSZYKÓWKI - 2015

im. Grzegorza Sikory

Triumf BASKECIARZY Lubliniec

W czwartek, 11 czerwca 2015r. rozegrano finały DLK-2015 i wyłoniono kolejnego, dziewiątego mistrza ligi. Śmiało można stwierdzić, że tradycji stało się zadość i po raz kolejny na najwyższy stopień podium wskoczyli BASKECIARZE Lubliniec, którzy w finale ograli 16 punktami miejscowy zespół STARS. W  meczu o 3 miejsce pomiędzy ZSP Dobrodzień i TAKĄ PAKĄ Mokrsko lepiej wypadli koszykarze z Dobrodzienia, wygrywając 67:61.

Po raz kolejny BASKECIARZE Lubliniec będą reprezentować Dobrodzieńską Ligę Koszykówki w dorocznym turnieju mistrzów opolskich lig amatorskich, czyli w tzw. Amatorskich Mistrzostwach Opolszczyzny, gdzie życzymy im jak najlepszej formy i końcowego sukcesu.

Zwycięzcy DLK-2015 - BASKECIARZE Lubliniec zagrali w składzie:

Stoją od lewej: Adam Richter, Marcin Taszarek, Wojciech Gromkowski, Przemysław Parkitny, Adam Pietrzik, Błażej Rurański;

poniżej: Maciej Toman, Piotr Toman, Sebastian Pasieka (na fot. brak Bartosza Majewskiego i Tomasza Kamińskiego)

Wicemistrz - STARS Dobrodzień, kadra:

Stoją od lewej: Jan Kłódczyński, Mariusz Rybka, Rafał Desczyk, Dominik Desczyk;

poniżej: Jarosław Kryś, Marek Nowak, Dariusz Dykta, Janusz Lissy (na fot. brak Sylwestra Walczuka)

III miejsce - ZSP Dobrodzień:

Stoją od lewej: Robert Matyska, Adam Ledwig, Remigiusz Kubiak, Michał Cieśla;

poniżej: Jarosław Stupiński, Grzegorz Stupiński, Tomasz Sikora (na fot. brak Roberta Gascha i Artura Kowalika)

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

NAJLEPSZY STRZELEC - Mariusz Rybka (STARS Dobrodzień)

NAJLEPSZY STRZELEC za 3 punkty - Grzegorz Krzanowski (TAKA PAKA Mokrsko)

NAJLEPSZY OLDBOJ - Jan Kłódczyński (STARS Dobrodzień)

NAJLEPSZY AMATOR - Grzegorz Krzanowski (TAKA PAKA Mokrsko)

MVP DLK-2015 - Adam Richter (BASKECIARZE Lubliniec)

(12:11, 19:19, 14:23, 6:14)

Jak na finał przystało, w pojedynku pomiędzy STARSAMI (żółte stroje) i BASKECIARZAMI emocji nie brakowało. Niestety dla miejscowych, mecz był wyrównany tylko w I połowie, którą STARSI wygrali 1 punktem. W II części spotkania parkiet opanowali koszykarze z Lublińca i szybko wyrobili ponad 10 punktów przewagi, które dla STARSÓW stały się zbyt trudne do odrobienia. Ostatecznie Adam Richter z ekipą postawił "kropkę nad i" zwyciężając różnicą 16 punktów, kolejny raz zdobywając mistrzostwo DLK.

Punkty dla STARS: Walczuk 21 (2x3), Rybka 15, Desczyk R. 9, Lissy 2, Desczyk D. 2, Kryś 2, Nowak 0, Dykta 0, Kłódczyński 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Richter 15 (1x3), Rurański 13 (1x3), Toman M. 12 (1x3), Pasieka 7 (1x3), Gromkowski 6, Pietrzik 6, Taszarek 4, Parkitny 2, Toman P. 2, Kamiński 0.

Najlepsze noty za grę w finale otrzymali Adam Richter (na zdj. przy piłce) i Rafał Desczyk (STARS - w obronie). BASKECIARZE, doświadczeni grą w częstochowskiej okręgówce, prezentowali najlepszą koszykówkę i zasłużenie wygrali tegoroczne DLK. Teraz przed nimi jeszcze udział w turnieju mistrzów w Amatorskich Mistrzostwach Opolszczyzny.

mecz nr 13

Mecz o 3 miejsce

ZSP Dobrodzień - TAKA PAKA Mokrsko

67:61

(17:12, 16:2, 16:24, 18:23)

Mecz o 3 miejsce od początku zdominowali koszykarze ZSP Dobrodzień (czarno-pomarańczowe stroje), którzy rozpoczęli od szybkiego prowadzenia 6:0. W dalszej części gry spotkanie się nieco wyrównało, ale zawodnicy drużyny TAKA PAKA Mokrsko nie zbliżyli się na mniej, jak 4 punkty, a ZSP za każdym razem ponownie powiększał swoją przewagę. Miejscowym bardzo pomogło odcięcie od gry lidera TAKIEJ PAKI - rozgrywającego Grzegorza Krzanowskiego, który przy tak utrudnionym zadaniu zdobył zaledwie 7 punktów. W II połowie TAKA PAKA wielokrotnie pokazała, że jest niebezpiecznym rywalem i trzeba było mocnej koncentracji, aby nie stracić prowadzenia. Ta sztuka udała się koszykarzom miejscowego ZSP, którzy po 40 minutach wygrali 6 punktami, zdobywając 3 miejsce w DLK-2015.

Punkty dla ZSP:
Matyska 20, Sikora 16, Stupiński J. 10 (2x3), Cieśla 10, Ledwig 6, Stupińs
ki G. 4, Kubiak 1.

Punkty dla TAKIEJ PAKI: Głąb 18 (4x3), Polus 18 (1x3), Kornacki 10, Krzanowski 7, Leszczyński 6, Bielecki 2, Piekarski 0, Zych 0.

W szeregach ZSP dobre zawody zaliczył Robert Matyska (na zdj. z piłką), który był trudny do upilnowania pod koszem rywala i zdobył dla swej drużyny 20 punktów. W zespole przyjezdnych najlepszy mecz zagrał Maciej Głąb, który zdobył 18 punktów, w tym 4-krotnie trafił za 3 punkty.

(8:21, 9:6, 8:13, 12:31)

O tym meczu można powiedzieć, że koszykarze ZSP (czarne stroje) zapłacili zbyt wysoka karę, jak na swą postawę, jednak rzeczywiście wyrównaną grę potrafili prowadzić z rywalem tylko w II i w III kwarcie. Pierwsza

partia ustawiła nieco mecz, bo BASKECIARZE zagrali skuteczniej, często kontrując i wyrobili ponad 10 punktów przewagi. Podobnie w ostatniej części meczu, gdy zawodnicy ZSP mocno opadli już z sił, koszykarze lublinieccy zagrali dużo efektywniej i bez problemu zapewnili sobie udział w finale o 1 miejsce.

Punkty dla ZSP: Matyska 11, Sikora 10, Ledwig 10, Stupiński G. 4, Kubiak 2, Stupiński J. 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 24 (4x3), Richter 22 (4x3), Toman M. 8, Pietrzik 8, Rurański 6, Taszarek 3, Gromkowski 0, Toman P. 0.

Trapiony kontuzjami i problemami kadrowymi w tym roku ZSP Dobrodzień zagra o 3 lokatę w lidze, a przeciwnikiem okazała się TAKA PAKA Mokrsko.

mecz nr 12

STARS Dobrodzień - TAKA PAKA Mokrsko

67:58

(9:11, 14:11, 19:17, 25:19)

Ten pojedynek zapowiadał się niezwykle emocjonująco i taki też był. Obie drużyny spotkały się już w rozgrywkach grupowych i wtedy dużo lepszy był zespół STARS (żółte koszulki), jednak TAKA PAKA nie przypomina już tej drużyny z rozgrywek grupowych, a kapitan Mokrska dokonał kilku ważnych "przemeblowań" w swym składzie i jak widać, przyniosło to oczekiwane rezultaty. Do IV kwarty obie drużyny grały niemal punkt za punkt, na prowadzenie wychodziła na zmianę ekipa STARSÓW i koszykarze z Mokrska. Dopiero ostatnia kwarta zdecydowała, która drużyna zagra w wielkim finale. Dzięki wielu udanym zagraniom środkowego STARSÓW Rafała Desczyka i pewnej grze doświadczonego Sylwestra Walczuka przewaga miejscowego teamu wzrosła do 10 punktów. Jeszcze w kilku zrywach koszykarze TAKIEJ PAKI zmniejszali stratę (dwoił się i troił lider Mokrska Grzegorz Krzanowski - na zdj. z piłką), jednak końcówka meczu należała już do STARSÓW, którzy kończą mecz zwycięstwem 67:58.

Punkty dla STARS: Rybka 27, Desczyk R. 19, Walczuk 16 (1x3), Kryś 4, Desczyk D. 1, Lissy 0, Nowak 0, Dykta 0, Kłódczyński 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI: Krzanowski 20 (5x3), Polewiak 10 (2x3), Kornacki 10, Bielecki 8, Polus 7, Piekarski 3 (1x3), Leszczyński 0.

W finale, w pojedynku z BASKECIARZAMI zobaczymy STARSÓW, więc Dobrodzień będzie miał przedstawicieli zarówno w meczu o 3, jak i o 1 miejsce. W innej rywalizacji również jest dość ciekawie, bowiem o tytuł "Najlepszego strzelca" walczą Mariusz Rybka ze STARSÓW (na zdj. z piłką) oraz Grzegorz Krzanowski z TAKIEJ PAKI,  a różnica w tej klasyfikacji wynosi jak dotąd 7 punktów na korzyść tego drugiego. Wszystko rozstrzygnie się w czwartek, 11 czerwca podczas finałowych zmagań DLK-2015.

(14:11 22:14 18:11 13:19)

Początek spotkania był dość wyrównany, sporo było nieskutecznej gry z obu stron, choć pewniej pod koszem rywala czuli się koszykarze STARS (żółte stroje). Jednak w II i III kwarcie miejscowi zagrali już dużo lepiej, powiększając sukcesywnie przewagę, która wynosiła już ponad 20 punktów. Reprezentanci Koszęcina obudzili się dopiero w ostatniej części gry, odrabiając nieco stratę, ale nie potrafili regularnie zagrażać STARSOM i w efekcie przegrali 55:67, odpadając z dalszych rozgrywek. STARS zagrają w półfinale z zespołem z Mokrska.

Punkty dla STARS: Rybka 25, Desczyk R 16, Nowak 12, Kryś 6, Desczyk D. 4, Lissy 4, Dykta 0, Kłódczyński 0.
Punkty dla JENOTÓW: Kasprzycki 19 (1x3), Irek 10, Zuzel 9, Kuczerajter 8, Mazur 5 (1x3), Młyński 2, Cierniak 2.

mecz nr 10

TAKA PAKA Mokrsko - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

67:56

(16:9 14:20 25:13 12:14)

To był emocjonujący pojedynek dwóch walecznych drużyn, które już od pierwszych minut pokazały walkę o każdą piłkę. O ile w I kwarcie lepszą dyspozycję rzutową prezentowali koszykarze z Mokrska, to już w II części gry przeważali zawodnicy z Lublińca. Być może taki stan utrzymałby się do końca, gdyby nie zbyt nerwowa atmosfera, jaka udzieliła się koszykarzom lublinieckim i wpłynęła na dalsze losy spotkania. Kilka przewinień technicznych dla zawodników NAZWY WKRÓTCE, zejście z boiska R. Fikusa, a do tego słaba skuteczność z dystansu nie pozwoliła ekipie Miłosza Szczęsnego prowadzić wyrównanej gry z rywalami. TAKA PAKA poszła za ciosem i doskonale wykorzystywała każdy błąd koszykarzy lublinieckich, punktując najczęściej z kontry albo z dystansu. Sporo krwi napsuł zespołowi z Lublińca rozgrywający Mokrska Grzegorz Krzanowski (na zdj. z piłką), który albo rzutami za 3 punkty (5 celnych) albo wejściami na kosz zdobył 30 pkt. Pomimo szaleńczej gonitwy w ostatniej kwarcie NAZWY WKRÓTCE, nie udało się koszykarzom tej drużyny dogonić przeciwnika i przegrywając różnicą 11 punktów opuszczają tegoroczne rozgrywki, co jest na pewno niespodzianką DLK. W dalszej części rozgrywek TAKA PAKA Mokrsko zagra ze STARSAMI Dobrodzień.

Punkty dla TAKIEJ PAKI: Krzanowski 30 (5x3), Polus 18, Bielecki 7 (1x3), Olszewski 4, Polewiak 3 (1x3), Zych 3 (1x3), Kornacki 2.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Homoncik 17, Jończyk 10 (1x3), Szczęsny M. 9 (1x3), Mika 8 (1x3), Kowalczyk 7, Borosz 4, Schabowski 2, Fikus 0.

(19:7, 23:12, 24:6, 16:19)

Wewnętrzny pojedynek dwóch drużyn tej samej firmy, można powiedzieć, skończył się przewidywalnie zwycięstwem absolwentów ZSP (czarno-pomarańczowe stroje). Przypomnijmy, że ZSP zajął 1 miejsce w gr. A, natomiast drużyna ZSP II uplasowała się na 4 pozycji w gr. B. Niespodzianki nie było i w półfinałach zobaczymy tych pierwszych.

Punkty dla ZSP: Matyska 35, Kubiak 27, Gasch 6, Kowalik 6, Sikora 4, Stupiński J. 4.
Punkty dla ZSP II: Chrobak 11 (1x3), Kovalski 8, Degener 6, Nowak 6, Poloczek 6, Czellnik 5, Max 2, Stupiński 0.

mecz nr 8

AS BASKET Lubliniec - BASKECIARZE Lubliniec

58:84

(3:19, 20:13, 20:20, 15:32)

Ciekawy mecz stworzyli koszykarze dwóch drużyn z Lublińca. Początkowe prowadzenie BASKECIARZY (białe koszulki) aż 19:0 i zagubiona ekipa AS BASKETU w pierwszej kwarcie spowodowały, że nikt tym drugim nie dawał najmniejszej szansy na nawiązanie kontaktu z rywalem. Tymczasem AS BASKET prowadzony przez Adama Richtera, nota bene zawodnika BASKECIARZY (choć nie w tym meczu), pozbierał się i w połowie spotkania tracił już tylko 3 punkty. Ale najwidoczniej BASKECIARZE odpoczęli i w IV kwarcie zdecydowanie punktowali, zapewniając sobie miejsce w półfinałach tegorocznej edycji DLK.

Punkty dla AS BASKET: Dombek 15 (2x3), Augustynowicz O. 14 (3x3), Stec A. 12, Świtała 6, Czech 5, Gołombowski 4, Płonka 2, Stec S. 0.
Punkty dla BASKECIARZY: Gromkowski 19, Rurański 16, Pasieka 14 (1x3), Toman M. 14, Pietrzik 13, Toman P. 8, Majewski 0.

(13:9, 21:10, 21:18, 24:13)

Lubliniecka drużyna NAZWA WKRÓTCE (na czarno) dobrze rozpoczęła mecz, uzyskując klika punktów przewagi i kontrolując sytuację na boisku. JENOTY próbowali swych sił wejściami pod kosz, lecz większość ich akcji była nieskuteczna, a szybkie i skuteczne kontry wyprowadzane przez koszykarzy z Lublińca regularnie powiększały ich przewagę. Mecz wyrównał się na jakiś czas w III kwarcie, w drużynie z Koszęcina dobrze spisał się Kasprzycki, zdobywca 24 punktów, ale końcówka meczu należała ponownie do wyrównanej ekipy Miłosza Szczęsnego z Lublińca, która pewnie zwyciężyła 79:50

Punkty dla NAZWY WKRÓTCE
: Mika 15, Szczęsny M. 12 (1x3), Homoncik 12, Jończyk 12, Borosz 8, Schabowski 8, Kowalczyk 8, Fikus 2, Szczęsny B. 2.
Punkty dla JENOTÓW: Kasprzycki 24 (2x3), Kuczerajter 7, Mazur 5 (1x3), Irek 4, Zuzel 4, Imiołczyk 4, Małyska 2, Młyński 0.

mecz nr 6 - Gr. A

ZSP Dobrodzień - AS BASKET Lubliniec

75:60

(16:15, 21:14, 21:19, 17:12)

Spotkanie AS BASKET Lubliniec (białe stroje) i ZSP Dobrodzień było tak naprawdę walką o 1 miejsce w grupie "A", bo każda z tych drużyn miała taką szansę, włączając w to jeszcze NAZWĘ WKRÓTCE. Ale dobrodzieński ZSP nie pozwolił na sytuację, kiedy o 1 miejscu zaważyła by tzw. mała tabela pomiędzy 3 drużynami i kontrolując przebieg spotkania zwyciężył różnicą 15 punktów. Mecz stał na przyzwoitym poziomie, zawodnicy obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko, grali dobrze zespołowo, szczególnie AS BASKET, a przewaga ZSP zaznaczyła się tak na dobre dopiero w połowie III kwarty, wcześniej pojedynek był dość wyrównany. Ostatnia część gry to już spokojna gra miejscowych i stopniowe powiększanie przewagi, którą ukoronował celny rzut za 3 punkty Remigiusza Kubiaka w ostatniej akcji meczu (3 sek. przed końcem). AS BASKET kończy I fazę na 3 miejscu, ZSP Dobrodzień wygrywa gr.A.

Punkty dla ZSP: Matyska 28, Sikora 19, Kubiak 11 (1x3), Gasch 8, Kowalik 7, Stupiński J. 2 Stupiński G. 0.
Punkty dla AS BASKET: Dombek 33 (4x3), Augustynowicz O. 17, Stec A 6, Gołombowski 2, Świtała 2, Augustynowicz K. 0, Wołoszczak 0, Stec S. 0 Materan 0.

(19:19, 23:25, 18:15, 18:20)

Ten pojedynek mógł się podobać. Już od samego początku oglądaliśmy walkę "kosz za kosz", co przy bardzo dobrej skuteczności obu drużyn zwiastowało emocje do końca spotkania. Tak też było, świetne spotkanie Adama Richtera i Sebastiana Pasieki, którzy niwelowali większość strat punktowych BASKECIARZY  (granatowe stroje) celnymi rzutami za 3 punkty. W gronie STARSÓW na dobrym poziomie zagrała trójka dobrodzieńskich ligowców - Rafał Desczyk, Mariusz Rybka, Marek Nowak, a wspomagał ich swym doświadczeniem i przede wszystkim punktami Sylwester Walczuk. Ostatecznie, pomimo wielu szans na zwycięstwo koszykarzy z Lublińca w samej końcówce (przestrzelone rzuty wolne i 2 próby z półdystansu), do szatni z uśmiechem na twarzach zeszli zawodnicy STARS, którzy zwyciężyli jednym punktem, dającym im 1 miejsce w gr. B.

Punkty dla BASKECIARZY: Richter 29 (5x3), Pasieka 26 (2x3), Majewski 8, Gromkowski 6, Rurański 5 (1x3), Toman P. 4.
Punkty dla STARS: Walczuk 25 (2x3), Desczyk R. 21, Rybka 20, Nowak 6, Lissy 5 (1x3), Desczyk D. 2, Dykta 0, Kłódczyński 0, Kryś 0.

mecz nr 6 - Gr. B

ZSP II Dobrodzień - TAKA PAKA Mokrsko

44:115

(9:26, 12:26, 10:30, 13:33)

Pomimo, iż w zespole ZSP II Dobrodzień (niebiesko-białe stroje) dwoił się i troił Mariusz Kwasek (zdobywca 34 punktów), na parkiecie rządziła TAKA PAKA Mokrsko, pewnie wygrywając każdą kwartę. Po 40 minutach gry TAKA PAKA zdobyła 115 punktów, a rozgrywający zespołu z Mokrska Krzanowski (na zdj. z piłką) urządził sobie prawdziwy festiwal strzelecki, trafiając zza linii 6,75m aż sześciokrotnie. Pierwsze zwycięstwo koszykarzy z Mokrska, którzy zajmują 3 miejsce w tabeli gr. B i czekają, kogo los rzuci im jako przeciwnika w decydującej fazie play-off. ZSP II kończy na 4 miejscu.

Punkty dla ZSP II:
Kwasek 34 (1x3), Degener 6, Czellnik 4, Chrobak 0, Kowalski 0, Max 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI: Krzanowski 52 (6x3), Polus 30 (1x3), Olszewski 14, Zych 10, Bielecki 9 (1x3).

(14:13, 20:17, 14:16, 19:12)

Nieznaczna przewaga, jaką STARSI (żółte koszulki) uzyskali w pierwszej części meczu, m.in. dzięki skutecznym wejściom Marka Nowaka (na zdj. z piłką), została przez przyjezdnych z Mokrska zniwelowana w III kwarcie do 2 punktów i od tego momentu gra jakby zaczęła się od nowa. Jednak pewniejsza gra miejscowych w ostatniej odsłonie pozwoliła ponownie wyrobić kilka punktów przewagi, którą koszykarze dobrodzieńscy utrzymali już do końca, wygrywając 67:58.

Punkty dla STARS:
Rybka 24, Nowak 22, Desczyk D. 7, Desczyk R. 4, Lissy 4, Kłódczyński 2, Dykta 2, Kryś 2.
Punkt dla TAKIEJ PAKI: Krzanowski 26 (2x3), Bielecki 16 (2x3), Leszczyński 8, Zych 5, Piekarski 3 (1x3).

mecz nr 4 A

AS BASKET Lubliniec - JENOTY Koszęcin

82:51

(12:10, 17:14, 29:17, 24:10)

To był ciekawy pojedynek, pomimo lekkiej przewagi podopiecznych Adama Richtera już od I kwarty. Koszykarze z Koszęcina (czerwone stroje) próbowali wszelkimi możliwościami dotrzymać kroku ekipie AS BASKET Lubliniec, jednak ta sztuka w miarę udawała im się do połowy III kwarty, kiedy tracili do rywala 7-9 punktów. Później zdecydowanie na boisku brylowała młodzieżówka lublinieckiej Akademii Sportowej, która raz za razem punktowała, czy to z kontry, czy z półdystansu, w samej końcówce dokładając jeszcze kilka celnych "trójek". AS BASKET odnosi pierwsze zwycięstwo, Koszęcin pozostaje jak na razie bez wygranej.

Punkty dla AS BASKET: Dombek 29 (2x3), Augustynowicz O. 21 (1x3), Płonka 10, Perchon 8, Augustynowicz K. 6, Świtała 6, Majewski 2, Stec 0, Materan 0, Gołombowski 0.
Punkty dla JENOTÓW: Kasprzycki 19, Młyński 12 (1x3), Irek 8, Kuczerajter 7, Mazur 4, Imiołczyk 1, Małyska 0.

{phocagallery view=category|categoryid=274|imageid=11884}

Wtorek, 12.05.2015r.

mecz nr 3 - Gr. B

BASKECIARZE Lubliniec - ZSP II Dobrodzień

116:46

(18:20, 25:12, 37:14, 36:0)

Mecz w I połowie był w miarę wyrównany, koszykarze ZSP II (na niebiesko) wykorzystywali wszelkie błędy rywali i dość skutecznie punktowali (I kwarta wygrana przez ZSP II dwoma punktami), jednak BASKECIARZE wzięli się do pracy i w II połowie już tylko oni istnieli na boisku, pewnie zmierzając do zwycięstwa. Dodatkowo, jako pierwszy zespół w tegorocznych rozgrywkach przekroczyli "setkę", dokładając do niej jeszcze 16 punktów.

Punkty dla BASKECIARZY: Richter 27 (4x3), Pasieka 20 (2x3), Pietrzik 19 (1x3), Taszarek 11 (1x3), Toman 11, Majewski 10, Gromkowski 10, Rurański 8.
Punkty dla ZSP II: Guidon 27 (1x3), Poloczek 9, Degener 7 (1x3), Czellnik 3, Stupiński 0, Chrobak 0.

mecz nr 3 - Gr. A

ZSP Dobrodzień - NAZWA WKRÓTCE Lubliniec

64:58

(17:15, 13:9, 19:17, 15:17)

To był pojedynek dwóch wyrównanych zespołów i już od początku wiadomo było, że walka rozstrzygnie się w ostatnich minutach, a może i sekundach. Dzięki dobrej dyspozycji podkoszowego Roberta Matyski team ZSP Dobrodzień (na czarno) sporo punktów zdobywał z akcji indywidualnych pod samym koszem, natomiast gra NAZWY WKRÓTCE głównie opierała się na akcjach rzutowych z dystansu. Lepiej na tym wyszli miejscowi, wygrywając 6 punktami.

Punkty dla ZSP: Matyska 22, Ledwig 18, Sikora 15, Stupiński 6, Kubiak 3, Gasch 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 18 (3x3), Szczęsny M. 13 (3x3), Schabowski 8, Jończyk 6, Borosz 5, Fikus 4, Świtek 4, Szczęsny B. 0, Kowalczyk 0.

Zdjęcia z tej kolejki w GALERII (fot. TOM & Mattheus Czellnik)

(20:14, 12:12, 15:18, 11:26)

Mecz pomiędzy dwoma lublinieckimi drużynami był zacięty i emocjonujący do ostatniej kwarty. Niestety dla widowiska, zawodnicy obu drużyn nie oszczędzali sobie zdecydowanych zagrań, nie zawsze zgodnie z przepisami, czy nawet różnego rodzaju zachowania niesportowego. Przez dłuższy czas przeważali juniorzy AS BASKET, prowadząc różnicą 6-8 punktów. Ale IV kwarta należała już do NAZWY WKRÓTCE (na czarno), której zawodnicy skutecznie punktowali z kontrataku, czy też z pewnych wejść penetrujących strefę podkoszową rywali.  Po I kolejce dwa punkty przypisujemy na konto NAZWY WKRÓTCE.

Punkty dla AS BASKET: Augustynowicz 20 (1x3), Seget 14, Majewski 13, Wołoszczak 9, Perchon 2, Stec 0, Materan 0, Płonka 0.
Punkty dla NAZWY WKRÓTCE: Mika 18, Jończyk 13, Borosz 12, Homoncik 10, Schabowski 8, Kowalczyk 7, Fikus 2, Świtek 0, Szczęsny 0.

mecz nr 2 - Gr. B

STARS Dobrodzień - ZSP II Dobrodzień

72:59

(21:10, 18:11, 12:18, 21:20)

Od początku tego spotkania zaznaczyła się przewaga STARSÓW (żółte stroje), która wynosiła ok. 10 punktów w I kwarcie. W późniejszej fazie meczu strata koszykarzy ZSP II wzrastała i pomimo, że często udało się ją niwelować ponownie do 10-11 punktów, to po chwili słabszej gry ponownie do głosu dochodził zespół STARS. Ostatecznie koszykarze w żółtych strojach zwyciężyli 13 punktami.

Punkty dla STARS: Rybka 37, Desczyk 16, Kryś 12, Lissy 5 (1x3), Dykta 2, Nowak 0, Kłódczyński 0.
Punkty dla ZSP II: Kwasek 28, Guidon 22 (1x3), Degener 5, Stupiński 4, Nowak 0, Janik

(13:19, 15:21, 23:14, 29:16)

To spotkanie obfitowało w wiele niespodzianek. Pierwszą na pewno można nazwać marną postawę w I połowie zeszłorocznych wicemistrzów, czyli ZSP Dobrodzień (czarne stroje). Brak kilku podstawowych graczy i "goła" piątka zawodników, to główny problem miejscowych w tym pojedynku. Druga niespodzianka to grad celnych "trójek" ze strony JENOTÓW (10 razy) i powiększająca się z każdą minutą przewaga. Podczas gdy team ZSP nieudolnie konstruował swoje akcje, koszęcinianie wykorzystywali wszelkie dogodne pozycje rzutowe. Ich prowadzenie w meczu dochodziło niemal do 20 punktów. Jednak w II połowie, a szczególnie w ostatniej części meczu, pomimo, że pewnie nikt już w to nie wierzył, tym razem koszykarze ZSP zrobili niespodziankę i odrobili stratę, wygrywając ostatecznie różnicą 10 punktów.

Punkty dla ZSP: Sikora 38, Ledwig 20, Matyska 14, Kubiak 8, Gasch 0.
Punkty dla JENOTÓW: Irek 14 (2x3) Mazur 12 (4x3), Młyński 12 (1x3), Zuzel 11 (1x3), Kuczerajter 9, Imiołczyk 6 (2x3), Kasprzycki 6, Małyska 0, Krawiec 0.

mecz nr 1 - Gr. B

BASKECIARZE Lubliniec - TAKA PAKA Mokrsko

82:67

(20:15, 19:16, 19:15, 24:21)

Mistrzowie DLK-2014 - BASKECIARZE Lubliniec (w zielonych narzutkach) rozpoczęli od nieznacznego prowadzenia, jednak za każdym razem koszykarze z Mokrska wyrównywali stan pojedynku. Zacięta walka pod tablicami i sporo indywidualnych akcji z obu stron zapowiadało, że walka o dogodny wynik potrwa do końcowego gwizdka sędziego Piotra Foltyna. W II połowie BASKECIARZE grali pewniej i utrzymywali przewagę kilkunastu punktów. Ale na 4 minuty przed końcem meczu, dzięki kilku kontrom i indywidualnym wejściom M. Głąba, TAKA PAKA odrobiła stratę z 12 do 7 punktów, co dało tej drużynie pewne nadzieje. Jednak ostatnie 3 minuty zdecydowanie należały do koszykarzy lublinieckich, którzy zdobywają pewne 2 punkty w tabeli Gr.B

Punkty dla BASKECIARZY: Pasieka 25 (1x3), Taszarek 16 (2x3), Gromkowski 16, Pietrzik 10, Richter 9 (1x3), Toman 4, Majewski 2, Rurański 0.
Punkty dla TAKIEJ PAKI: Głąb 25 (3x3), Polus 14, Krzanowski 12 (2x3), Zych 4, Kornacki 4, Bielecki 3 (1x3), Olszewski 3, Piekarski 2.