Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

PODWÓJNE MISTRZOSTWO POLSKI

DLA WERONIKI GREJNER Z PLUDER

fot. Zbigniew Sworeń

Dnia 21 października 2012r. w Mistrzostwach Polski juniorów w Murowanej Goślinie pod Poznaniem Weronika wywalczyła 2 złote medale, w konkurencji kumite indywidualne juniorek 16-17 lat w wadze +59 kg oraz w kumite drużynowym juniorek. Podwójne Mistrzostwo Polski jest jej największym osiągnięciem i ma spore szanse na powołanie do ścisłej kadry Polski. Trenerem zawodniczki w klubie KK NIDAN jest Zbigniew Sworeń (5 dan). KK Nidan posiada swoje sekcje w czterech miejscowościach Opolszczyzny:  Zawadzkiem, Dobrodzieniu, Ozimku i Strzelcach Opolskich, gdzie członkowie mogą realizować swoją pasję do sztuk walki.

[W artykule krótka foto-relacja]

 

Weronika Grejner - złota medalistka MP w Karate WKF


Weronika uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego w Lublińcu, a karate shotokan od 6 lat trenuje w Klubie Karate „Nidan” w Zawadzkiem. W roku ubiegłym została powołana do kadry Narodowej Polski, przygotowującej się do Mistrzostw Europy, niestety nie znalazła się w ścisłej kadrze, która wyjechała na Mistrzostwa.

 

14 października w Bielsku Białej odbyły się Stylowe Mistrzostwa Polski Karate Shotokan, w których Weronika indywidualnie zajęła 3 miejsce w konkurencji kumite indywidualne kadetek 16-17 lat. Trudność tej  konkurencji polega na rozgrywaniu zawodów systemem pucharowym do jednego skutecznego trafienia i bez podziału na kategorie wagowe.

 

Ogółem zawodnicy Nidana wywalczyli 8 medali w tym 1 złoty, 5 srebrnych i  2 brązowe.

 

Tydzień później odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Karate WKF, które odbyły się 21.10.2012 roku w Murowanej Goślinie koło Poznania. Uczestniczyło w nich 400 zawodników z 48 klubów. Karate WKF czyli World Karate Federation, skupia w swoich strukturach 4 wiodące style karate: Shotokan, Wado-Ryu, Shito-Ryu i Goju-Ryu i jest to Federacja ubiegająca się o włączenie jej do programu Igrzysk Olimpijskich, być może już w 2020 roku. Ekipa KK Nidan w 14 osobowym składzie udział w Mistrzostwach zakończyła pełnym sukcesem zdobywając 12 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 6 brązowych, zajmując wysoką 5 lokatę w klasyfikacji medalowej.

 

Weronika wywalczyła 2 złote medale, w konkurencji kumite indywidualne juniorek 16-17 lat w wadze (+59 kg) oraz w kumite drużynowym juniorek. Podwójne Mistrzostwo Polski jest jej największym osiągnięciem i liczymy, że tym razem znajdzie się w ścisłej kadrze Polski. Trenerem klubowym zawodniczki jest Zbigniew Sworeń 5 dan.

Więcej informacji o klubie można uzyskać na stronie internetowej www.nidan.zawadzkie.pl

 

Zdjęcia i tekst: Zbigniew Sworeń

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry