Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

TURNIEJ KARATE

        

Przykładowa grafika

 

 

            W Zawadzkiem, 19.04.2009r., odbył się XV TURNIEJ KARATE ”RADA REGENTÓW 2009”.

            Na turniej przyjechało 18 klubów w tym jeden klub z czeskiego Jesenika.Rozegrano 44 konkurencje, w których uczestniczyło 270 zawodników, w tym kilku zawodników szerokiej kadry Polski. Sekcja karate Shotokan w Dobrodzieniu na czele z trenerem Radosławem Zającem wystawiła do tego turnieju 7 karateków. Dobrodzień reprezentowali:

Karolina Zając,

Urszula Grzebińska,

Dominik Czok,

Stanisław Grzebiński,

Adam Grzebiński,

Kacper Kubiak

Beniamin Brylka.

Z tej grupy dwóch karateków stanęło na podium.

        W kata indywidualnym dziewcząt 7 lat i młodszych 3 miejsce zdobyła Karolina Zając /przyp.Kata to układy złożone z technik z kihonu.Jest to walka z wyobrażonymi przeciwnikami.Służy do płynnego powiązania pojedyńczych elementów w grupy,rozwijania koordynacji i poczucia równowagi.

      Natomiast w kumite indywidualnym chłopców 14-15 lat również 3 miejce zdobył Beniamin Brylka /przyp.Kumite to najtrudniejszy element treningu technicznego.Można go rozpocząć dopiero po dokładnym opanowaniu technik podstawowych. Jest to walka bezpośrednio z przeciwnikiem w tym samym wieku i o określonej wadze.

     Należy podkreślić, że to wielkie osiagnięcie iż wśród tak wielkiej grupy zawodników z kraju, dwóch trenujących w Dobrodzieniu znalazło się na podium.

  Z sukcesu zadowolony oczywiście jest trener Radosław Zając, który prowadzi dobrodzieńską sekcję od 1999 roku.  Pamiętajmy,że karatecy oprócz technik karate i samoobrony znajdują ćwiczenia ogólnorozwojowe, oddechowe, poprawiające koordynację ruchową oraz korekcję wad postawy. Niestety często ćwiczenia karate kojarzone są tylko z walką.

Materiał przygotowała Barbara Brylka.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry