UDANE MISTRZOSTWA MŁODZIEŻOWE W KARATE

Aż 4 zawodników KK Nidan Zawadzkie mieszkających w Pludrach wzięło udział w Mistrzostwach Polski Karate (Weronika i Wiktoria Grejner, Aleksandra Krawiec i Karol Kandora). W sobotę 26.10. w Bielsku Białej rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców U21 w Karate WKF. 10-cio osobowa kadra klubu wywalczyła 2 złote, 1 srebrny i 9 brązowych medali. Weronika Grejner wraz z koleżankami wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite drużynowe kobiet U21 oraz brąz w konkurencji Kumite indywidualne Kobiet U21 (+60 kg). Wiktoria Grejner wywalczyła brązowy medal w konkurencji Kumite ind. Juniorek młodszych (-54 kg) oraz dwukrotnie brązowy medal wraz z Aleksandrą Krawiec w konkurencji Kata i kumite drużynowe juniorek młodszych

Dzień później rozegrano Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Młodzików, Kadetów, Juniorów i Seniorów również w Bielsku, ponieważ wcześniejszy organizator z powodów finansowych wycofał się z organizacji. Mistrzostwa miały się odbyć w innym terminie.

W trybie awaryjnym Polski Związek Karate powierzył organizację tych mistrzostw klubowi z Bielska.

W stylowych Mistrzostwach Polski Karate Shotokan, gdzie walczy się bez podziału na kategorie wagowe tkz. Open, zawodnicy Nidana wywalczyli 3 srebrne i 3 brązowe medale.

Zawodniczki z Pluder Aleksandra Krawiec (na zdj. z lewej) i Wiktoria Grejner (z prawej) również i w tych Mistrzostwach pokazały klasę i stanęły na drugim stopniu podium w konk. Kata druż. Młodziczek (14-15 lat).

W kategorii wyższej zakończyły rywalizację na 3 miejscu podium w konkurencji Kata drużynowe kadetek (16-17 lat).

Weronika Grejner wywalczyła brąz w konkurencji Kumite drużynowe juniorek (18-20 lat).