Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

Srebro dla naszego modelarza !!!

Mistrzostwa Świata klas NS odbyły się w tym roku na Węgrzech w miejscowości Bank w dniach 4-12.07 2011.

Nasz kraj reprezentowało 12 modelarzy w tym dwóch z Dobrodzienia Krystian i Beniamin Brylka.

Beniamin jako jedyny z naszej reprezentacji był wytypowany do startu trzema modelami, reszta miała po 2.Każdy model podlegał ocenie, trzeba było odpowiadać na wiele pytań sędziów dotyczących budowy, znajomości planów itp. Sędziowie za pomocą nawet lupy sprawdzali dokładność.

Językiem obowiązującym jest język angielski, kadra posiadała swego tłumacza z którego nie korzystał Beniamin, ponieważ w każdym składzie sędziowskim był sędzia niemiecko- języczny, a w tym języku jest mu łatwo się porozumiewać. Startował w klasie F2A-junior modelem o nazwie”Hermes”,F4B-junior modelem „Nordkap” i NSS-A junior modelem żaglowym „Lea”, natomiast Krystian wystartował w klasie F4-Asenior modelem „Mowie” i w klasie F4B-senior modelem o nazwie”Schutze”.

Polacy zdobyli 3 medale w tym 2 juniorów i 1 senior, rozjechały się po Polsce brązowy medal zdobyty przez juniora z Goleniowa koło Szczecina, srebro zdobyte przez Beniamina do naszego Dobrodzienia i srebro zdobyte przez seniora do Rzeszowa.

 

[Beniamin Brylka wraz z komisją sędziowską]

Nasz junior Beniamin Brylka zdobył tytuł I vice Mistrza Świata w klasie NSS-A Junior, a w klasach redukcyjnych zdobył 4 i 6 miejsce, czyli całkiem nieźle. Natomiast Krystian Brylka zdobył 5 i 10 miejsce, które są również bardzo dobrymi. Poziom naszych modelarzy jak widać jest na poziomie światowym.

[Reprezentacja Polski Modelarzy na Mistrzostwach Świata]

Materiał przygotowała: Barbara Brylka.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry