Mistrzostwa Polski Modelarzy w klasie NS

W tym roku Mistrzostwa Polski klas NS odbyły się w miejscowości Dębowiec w Powiecie Cieszyńskim. Znajduje się tam szereg stawów rybnych,które zajmują 237ha, teren ten jest bogaty w tradycje rybackie i od dawien dawna nazywany”Żabim Krajem”.
Zawody odbyły się w dniach 23-26.06.2011 nad stawem Zamkowym w Dębowcu.
Dobrodzieńscy modelarze nie zawiedli,wrócili z Mistrzostw Polski z pucharem za I miejsce drużynowe uzyskując 1340 punktów, gdzie II miejsce zdobyło Zawadzkie uzyskując 850 pkt a na III stopniu podium był Goleniów uzyskując 810 pkt. Jak widać mamy dużą przewagę. W tym roku z każdych zawodów wracali z pucharem dla najlepszej drużyny tj. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska w Rudzie Śląskiej i Warmińsko Mazurskich Mistrzostw Modeli Pływających w Ełku.

W artykule m.in. wyniki oraz foto-relacja

Mamy 4 modelarzy, którzy zdobyli tytuł Mistrza Polski tj.Beniamin Brylka w dwóch klasach: F4-B Junior i NSS-A Junior,Damian Ochman w dwóch klasach: F2A-Junior i F4A-Junior,Karol Siejka w klasie F4C-Junior i Krystian Brylka w klasie F4B-Senior.

[Beniamin Brylka z modelem]

[Na najwyższym stopniu podium Damian Ochman. Brąz dla Beniamina Brylka]

[Dekoracja zwycięzcy Krystiana Brylki]

[Srebro dla Beniamina Brylki a brąz dla Damiana Ochmana]

Tytuł I vice Mistrza Polski otrzymali Karol Siejka w F4-B Junior,Wojciech Siejka w F2B-Senior i F4B S.i Krystian Brylka w F2A-S.
Tytuł II vice Mistrza Polski otrzymali Beniamin Brylka w F4-A J.iF4C-J.

W zawodach startowali również Marcin Ochman,Jakub Zygiel i Dominik Brylka.

[Drużyna z Dobrodzienia w całości]

Pani Komandor Sekcji NS Barbara Pieczka wręczyła również Puchary Polski najlepszym zawodnikom w sezonie 2011 roku.
Z Dobrodzienia Puchar Polski zdobyło aż 4 zawodników: Damian Ochman, Karol Siejka, Beniamin Brylka i Krystian Brylka.

Materiał przygotowała: Barbara Brylka.