Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

MIĘDZYNARODOWE  MISTRZOSTWA  ŚLĄSKA

MODELI  REDUKCYJNYCH PŁYWAJĄCYCH NS.

Przykładowa grafika

[Poniżej wyniki naszych modelarzy]


W Rudzie Śląskiej w dniach 30.04-2.05.2010 odbyły się XVI Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska o Puchar Prezydenta Miasta Ruda Śląska Modeli Redukcyjnych Pływających NS w klasach F2-F7, DS, NSS.
W zawodach udział wzięli nasi dobrodzieńscy modelarze 11 zawodników,wywalczyli 13 medali i zespołowo uzyskali I miejsce.
W ubiegłym roku rozwinęła się w Polsce nowa klasa narodowa modeli żaglowych RG 650 Standart, która rozwija się w bardzo szybkim tempie. Modele te muszą mieć tę samą długość  kadłuba i jeden wymiar żagli, mogą one być wykonane z dowolnego materiału, kolorystyka jest bardzo urozmaicona i super się prezentują na wodzie.
W tej klasie mamy dwóch juniorów Beniamina Brylka i Marcina Ochman.
Warto wspomnieć,że mamy nowy model wykonany przez Krystiana Brylka/budowa pochłonęła 1400 godzin/, model jest wierną kopią kutra poszukiwacza min o nazwie Schutze z lat 60-tych. Zanim został zwodowany obowiązkowo musiał być ochrzczony. Chrzcin dokonała Pani Komandor Sekcji Modelarskiej NS-Barbara Pieczka.
2 maja odbyło się uroczyste zakończenie zawodów, gdzie nasza grupa może poszczycić się zadowalającymi wynikami na podium stanęli: w klasie F4A młodzik I miejsce zdobył Jakub Zygielw F4A-junior, IV miejsce Mateusz Czichoń,w klasie F4A-senior III miejsce Krystian Brylka,w klasie F4B-junior I miejsce Karol Siejka, II miejsce Beniamin Brylka i IV miejsce Robert Cichoń. W F2B-senior I miejsce Wojciech Siejka, w F4C-junior I miejsce Damian Ochman, II miejcse Karol Siejka, w klasie F4B senior I miejsce Wojciech Siejka, II miejsce Krystian Brylka, w klasie NSS-A junior I miejsce Beniamin Brylka, III miejsce Dominik Brylka, w klasie  RG 650 Standart II miejsce Beniamin Brylka, III miejsce Marcin Ochman.

Przed naszymi modelarzami m.in. Mistrzostwa Polski, które odbędą się w tym roku w Kielcach. Życzymy im stopy wody pod kilem.     

[Materiał i zdjęcie przygotowała: Barbara Brylka]

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry