Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

NASI KADROWICZE BEZ SUKCESÓW

NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA

W dniach 31.07-8.08.2009 w miejscowości Pirna w pobliżu Drezna odbyły się Modelarskie Mistrzostwa Świata  klas NS.

Kadrę Polski zasiliło 16 modelarzy, w tym aż 5 reprezentantów DOKiS w Dobrodzieniu - Beniamin Brylka, Paweł Pielok, Karol Siejka, Krystian Brylka i Wojciech Siejka.

* W artykule również reportaż video z "Pożegnania Lata 2009".

 


Nasi juniorzy po raz pierwszy uczestniczyli w Mistrzostwach Świata. Bardzo przeżywali te zawody, a najgorsze było to, że sędziowe których ¾ stanowili Rosjanie potraktowali zawodników m.in. z Polski w niesprawiedliwy sposób, aby uniemożliwić walkę o podium, tzn. oceny modeli zostały odpowiednio zaniżone. Zawody odbywały się na terytorium Niemiec i, o dziwo, nikt nie odczuł niemieckiej precyzji, starty nie odbywały się planowo, często zmieniano godziny, więc praktycznie cały czas trzeba było być w pobliżu startów, bacznie obserwując, czy czasem nie zawieszono zmian. Nie można było się doczekać wywieszki wyników, wyniki były drukowane na czcionce rosyjskiej, może dlatego, że główną sekretarką była Rosjanka. Doświadczeni modelarze, którzy uczestniczyli na wielu Mistrzostwach Świata, czy Europy, po raz pierwszy znaleźli się w takiej sytuacji, twierdząc, że różnie bywało, ale tutaj w Niemczech taki stan rzeczy ich zaskoczył. Oczywiście odwołają się do Navigi.

 

[na zdjęciu - sędziowie dokonują oceny modelu, biorąc pod uwagę plan jego pierwowzoru]

Nasi juniorzy tj. Beniamin i Paweł, którzy są Mistrzami Europy, jak i tegorocznymi Mistrzami Polski w klasie NSS tj. żaglówek, zdobyli 7 i 10 miejsce, przed nimi 1,2,3,5 miejsca zajęli Rosjanie, 4,6,8,9 zajęli Białorusini i trzeba przyznać, że to zadowalający wynik, jak na warunki jakie ich tam zastały, ponieważ w naszym mniemaniu czołówka była zarezerwowana. Reasumując - nasi bez większych sukcesów.

Zdjęcia i relacja z zawodów: B.B.

 

[Nasi w regatach żaglówek na pechowych, a może "ułożonych pod Rosjan" MŚ w Pirnie]

 

[Model "Nordkap" Krytiana Brylki był składany precyzyjnie niemal 2 lata, lecz na MŚ nie znalazł uznania komisji sędziowskiej i był poza podium]

Dużo lepsze starty zanotowali nasi modelarze w IX OKRĘGOWYCH ZAWODACH MODELI PŁYWAJĄCYCH KLAS NS w Dobrodzieniu, 6 września 2009r.
Relacja z powyższych zawodów znajduje się w reportażu video z całego sportowego weekendu w ramach "Pożegnania Lata 2009" (artykuł pt.: "PORTAL sd CUP")
Zobacz reportaż

 

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry