Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook
ImageOdchudzające się kobiety bardzo często doświadczaja tych samych problemów. Co zrobić, żeby odchudzanie nie było droga przez mękę, a po prostu faktem? Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

- Przede wszystkim postaraj się nie robić nierealistycznych planów. Nie wyobrażaj sobie, że jeśli schudniesz 3 albo 5 kg będziesz wyglądać jak modelka. Budowa ciała, cała sylwetka to głównie kwestia proporcji. Wiele kobiet, zamiast popracować nad ładną postawą, zadbać o kręgosłup, postarać się wyrzeźbic zanidabane partie mięśni, za wszelką cene stara się spalić tkanke tłuszczową. Takie działanie jest tym bardziej nieskuteczne im bardziej Twoja waga mieści się w normie. Jesli nie masz nadwagi Twój organizm niechętnie będzie gubił kilogramy.

- Nie katuj się. Jeśli jakas dieta wyraźnie Ci nie odpowiada – nie smakują Ci potrawy, które przewiduje albo cały czas czujesz się okropnie głodna, osłabiona, boli Cię głowa – zmień pomysł na dietę. Ważne, żeby dostarczac organizmowi potrzebnych składników i – jeśli faktycznie chcesz schudnąć – niewielkiej ilości kalorii. Żadna dieta nie będzie jednak skuteczna, jeśli będzie przykra i trudna do zniesienia. Odchudzanie wiąże się rzeczywiście z pewnymi wyrzeczeniami, ale kiedy czujesz się rozdrażniona, a posiłki nie sprawiają Ci żadnej przyjemności – łatwiej rezygnujesz.?- Pamiętaj o tym, że odchudzanie to utrata tkanki tłuszczowej, a nie głodzenie się za wszelką cenę. Odpowiednio ułożona, bezpieczna dieta powinna zawierać wszystkie niezbędne na codzień witaminy i składniki mineralne. Jeśli stosujesz bardzo restrykcyjną, monotonną (czyli bazującą przez cały czas stosowania na tych samych produktach) dietę – poproś w aptece o odpowiedni suplement. Udowodniono wprawdzie, że stałe zażywanie preparatów witaminowych nie jest korzystne (o wiele lepiej jest po prostu jeść zawierające je warzywa, owoce, mięso, nabiał), jednak w trakcie odchudzania warto wspomóc swój organizm. Jeśli zaniedbasz ten punkt szybko możesz poczuć się źle (możesz łatwo się męczyć, czuć się osłabiona, miewać zawroty głowy oraz obniżony nastrój).

?- Nie musisz walczyć sama. Poproś np. Przyjaciółkę, która również chce schudnąć, żeby towarzyszyła Ci w zmaganiach z odchudzaniem. Będziecie się nawzajem motywować i pilnować. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą też wspólne wyjścia do klubu fitness, jogging albo rowerowa wycieczka.?- Nie oczekuj, że krótkotrwała dieta na zawsze zapewni Ci wspaniały rezultat w postaci nienagannej figury. Pomijając nawet efekt jo jo (czyli sytuację, w której po początkowym spadku waga szybko wraca do poprzedniego stanu, a nawet staje się wyższa) jednorazowa dieta odchudzająca nie rozwiązuje problemu. Warto całkowicie zmienić nawyki żywieniowe tak, aby waga na długo utrzymała się na optymalnym poziomie.

?- Przestrzeganie diety nie jest specjalnie przyjemne. Na szczęście w schudnięciu o wiele bardziej pomoże Ci odpowiednia dawka ruchu. Aktywność fizyczna sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, mamy lepszy humor i jesteśmy zrelaksowani.?- Nie odkładaj diety na później. Nie musisz czekać do poniedziałku, do piewrwszego dnia nowego miesiąca, Nowego Roku... Możesz to zrobić w tej chwili. Po prostu się zdecyduj (a czekoladę, która przechowujesz na czarną godzinę oddaj komuś, kto nie ma kłopotów z figurą).

?- Mów o tym, że się odchudzasz, kiedy ktoś proponuje Ci kaloryczne przekąski. Oczywiście nie musisz tego robić, ale też stosowanie diety nie świadczy o Tobie źle. Wręcz przeciwnie – dbałość o zdrowie i dobrą kondycję jest jak najbardziej godna pochwały.

?- Nie nastawiaj się na szybki rezultat. Diety, które krzyczą do Ciebie z okładek kobiecej prasy: „7 kg w dwa tygodnie”, „płaski brzuszek po siedmiu dniach!” najdelikatniej mówiąc – nie są skuteczne. Nawet jeśli w krótkim czasie zrzucisz więcej kilogramów, może się to odbyć ze szkodą dla Twojego zdrowia, tłuszczyk i tak pojawi się znowu.

?- Powiedz sobie: „Nie odchudzam się, ale zmieniam styl życia na bardziej aktywny i zdrowy”. Brzmi dobrze, prawda? Chodzi o to, żebyś była zdrowa, szczęśliwa, czuła się dobrze w swoim ciele. Po prostu – nie daj się zwariować!

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry