Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

SUKCESY W JEŹDZIECTWIE

 

fot. archiwum K.Szadach

Jak widać w naszej gminie rozwija się także sport jeździecki, szczególnie w wykonaniu pań. W roku 2018 sporo było sukcesów wśród mieszkanek naszej gminy. Kilka z tych osiągnięć opisujemy w dalszym ciągu artykułu.

[W artykule krótkie info o wynikach]

UDANY DEBIUT WIKTORII PRYSZCZ

fot. Kacper Mucha PHOTOGRAPHY

W sobotę, 10 października 2015r., Ludowy Klub Jeździecki "Ostroga" był gospodarzem Halowych Zawodów Regionalnych (HZR) o Puchar Ostrogi w dyscyplinie ujeżdżenia. Możemy się pochwalić udanym debiutem amazonki z Gminy Dobrodzień – Wiktorii Pryszcz. Zarówno dla Wiki jak i jej klaczy Bałałajki były to pierwsze zawody tego typu.

[W artykule krótka relacja z zawodów i wyniki]

PIERWSZE MISTRZOSTWA POLSKI W JEŹDZIECTWIE ZA NAMI

fot. Karolina Tul

Trzecia sobota września 2015r. w gminie Dobrodzień należała do sportowych rajdów konnych. Po raz pierwszy odbyły się w Malichowie Mistrzostwa Polski Młodych Koni (MPMK) w tej dyscyplinie jeździeckiej. Dodatkowo rozegrano także konkursy ogólnopolskie (ZO) i towarzyskie (ZT). Zawody odbyły się pod patronatem Burmistrza Miasta Dobrodzienia, LGD "Kraina Dinozaurów" i Stowarzyszenie Wsi Kocury – Malichów "Brzozowa Dolina".

[W artykule zdjęcia i obszerna relacja z imprezy]

Mistrzostwa Polski Młodych Koni w Sportowych Rajdach Konnych

po raz pierwszy w gminie Dobrodzień.

 

 

W dniach 18-19 września (piątek-sobota) w Malichowie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodych Koni (MPMK) w Sportowych Rajdach Konnych. Organizatorem zawodów jest Pan Marek Tul, właściciel stajni "Dolina Gawora", Polski Związek Jeździecki oraz Polski Związek Hodowców Koni. W Malichowie odbędą się też zawody ogólnopolskie (ZO) oraz zawody towarzyskie (ZT). Dla widzów przygotowano liczne atrakcje m.in. pokaz tradycyjnego powożenia, występy kaskaderskie z udziałem koni, przejażdżki na kucykach. Będzie to wspaniała okazja do lepszego poznania dyscypliny jeździeckiej jaką są sportowe rajdy.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje TVP Opole, Radio DOXA, NTO.

 

IV MARATON JUŻ ZA NAMI

W niedzielę 14 września 2014r. odbyła się IV edycja Maratonu Kolarskiego „Dobrodzieńska Seta”, w której udział wzięło 312 zawodników. Zgodnie z regulaminem uczestnicy mieli 5 godzin na pokonanie 100-kilometrowej trasy i wszyscy podołali temu niełatwemu zadaniu.

W kat. Kobiet triumfowała Katarzyna Orłowska z Nysy, która linię mety przejechała z czasem 2:54:41. Wśród Mężczyzn najlepszy był reprezentant klubu "Gaj" Wrocław - Krzysztof Spisack, uzyskując czas 2:38:13

Maraton zorganizował działający pod egidą DOKiS Klub Turystyki Rowerowej "Jednoślad", a głównym koordynatorem imprezy był Pan Józef Włodarz.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry