poniedziałek, 05 października 2015 20:34

XV EDYCJA AMATORSKIEJ LIGI SIATKÓWKI

IX KOLEJKA - DERBY DOBRODZIENIA DLA METY PO PIĘKNYM MECZU !!!

IX kolejka – 12.02.2016r. (piątek)

Godz. 18:00 (2-3) DREAM TEAM Dobrodzień - META Dobrodzień 1:3 (23:25, 21:25, 25:20, 24:26)

Godz. 19:15 (7-8) GOSiT OLDBOYS Zawadzkie – UNIA Kalety 0:3 (19:25, 17:25, 18:25)

Godz. 20:30 (1-9) STUDENT Lubliniec - MARTWE ZIOMKI Dobrodzień 3:1 (25:19, 25:12, 23:25, 25:15)

PAUZA: (4,5,6) LKS MAŁAPANEW Kuczów, AGROCOM Żędowice, KS TRIUMF Nakło Śląskie

MIEJSCE - Hala Sportowa PSP w Dobrodzieniu, ul. Piastowska 49

W artykule poniżej wyniki, terminarz, regulamin oraz lista zgłoszeniowa

Poprawiony: sobota, 13 lutego 2016 13:31

III LIGA KOSZYKÓWKI - 13 kolejka - OKS Olesno vs KS START MEBLE Dobrodzień PDF Drukuj Email

(19:34, 13:21, 25:20, 27:28)

W rewanżowym pojedynku derbowym, rozegranym w Oleśnie 28 stycznia 2016r., START ponownie zwyciężył, tym razem różnicą 19 punktów. Pierwsze minuty wyrównane, przewaga STARTU zaznaczyła się dopiero w połowie I kwarty, za to pod koniec I połowy wynosiła już ponad 20 punktów. W II połowie słabszy początek koszykarzy Piotra Foltyna, OKS zdołał nieco zmniejszyć stratę, jednak w dalszej części dobrodzieńscy zawodnicy zagrali skuteczniej i ponownie wrócili do 20-punktowej przewagi, którą utrzymali już do końca. W tym spotkaniu, które odbyło się 4 dni po trudnym, przegranym meczu w Opolu, do kosza zaczęło wreszcie wpadać wszystkim naszym strzelcom, wśród których aż 39 punktów zaliczył Wojciech Kotlewski (na zdj. przy piłce). Po tej wygranej START nadal zajmuje pozycję lidera rozgrywek, jednak AZS Opole ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz, właśnie w Oleśnie. Kolejny pojedynek START zagra po feriach z KU AZS III PO w Opolu.

[W artykule protokół meczowy i zdjęcia]

Poprawiony: piątek, 29 stycznia 2016 10:50

III LIGA KOSZYKÓWKI - 12 kolejka - Weegree KU AZS POLITECHNIKA Opole vs KS START MEBLE Dobrodzień PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2016 13:30

PIERWSZA PORAŻKA KOSZYKARZY

vs

Weegree AZS KU PO 1 Opole - KS START MEBLE Dobrodzień

73:48

(20:8, 16:11, 19:13, 18:16)

Koszykarze STARTU MEBLE doznali pierwszej w tym sezonie porażki. Po serii 11 zwycięstw ulegli w niedzielę, 24 stycznia 2016r. w hali Politechniki Opolskiej miejscowemu AZS-owi różnicą 25 punktów. Taki wynik to jednak zbyt wysoka przegrana, jak na przebieg spotkania, ambitnie walczący zawodnicy STARTU mogą mówić o klątwie kosza rywali, do którego regularnie nie mogli się wstrzelić już od samego początku. A w drużynie opolskiej swoje zadania dobrze wypełniali zawodnicy podkoszowi, którzy zdecydowanie górowali w zbiórkach, przede wszystkim na swojej tablicy. Nieco lepiej START wypadł w II połowie meczu, ale wiele prób odrobienia straty kończyło się niewielkim zyskiem. Gospodarze utrzymali swoją skuteczność na dobrym poziomie i mecz zakończył się ich wygraną 73:48. AZS udanie zrewanżował się STARTOWI za pamiętną porażkę w Dobrodzieniu (po 3 dogrywkach) i zrównał się punktami w ligowej tabeli. Jeśli obie drużyny w ostatnich dwóch kolejkach nie stracą punktu, AZS zakończy ligę na 1 miejscu z lepszym stosunkiem punktów, a STARTOWI przypadnie drugi stopień podium. Przy okazji warto wspomnieć o wspaniałym dopingu, jaki zgotowali naszym koszykarzom dobrodzieńscy kibice, którzy pojawili się w opolskiej hali, aby wspomóc swoją drużynę. Ponad 30-osobowa grupka przekrzykiwała publikę gospodarzy i była aktywna do końca spotkania.

[W artykule protokół z meczu]

Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:16

Sekcja pływacka VEGA - Liga Miast Opolszczyzny 2016 –Zdzieszowice PDF Drukuj Email
środa, 20 stycznia 2016 16:56

MEDALE "VEGI" W ZDZIESZOWICACH

Miniony weekend był dla zawodników „Vegi” bardzo pracowity. Kiedy najmłodsze pływaczki rywalizowały w stolicy, te troszkę starsze broniły honoru na Ziemi Opolskiej. W trzeciej edycji Opolskiej Ligi Miast Opolszczyzny dwukrotnie na podium stawały: Zuzanna Jonczyk (na zdj. powyżej - zdobyła dwa złote medale), Julia Jojko (dwa srebrne medale) oraz Katarzyna Klama (dwa srebrne medale). Wszystkie zawodniczki startowały na tych samych dystansach czyli 50m stylem motylkowym oraz 100m stylem grzbietowym. Również cały zespół zaprezentował się na medal, zdobywając srebrny medal w wyścigu sztafetowym 8x50m stylem klasycznym, ulegając, po pięknej walce, jedynie drużynie z Kędzierzyna–Koźla. Na chwilę obecną Zuzanna Jonczyk prowadzi w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii wiekowej, a Katarzyna Klama zajmuje miejsce drugie. Do zakończenia Ligi pozostały jeszcze dwie edycje.

Poprawiony: środa, 20 stycznia 2016 17:04