Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

HAPPENING BIEGOWY WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

"POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ"

 

Dobrodzień włączył się do akcji XVII finału WOŚP

Biegali zarówno mali jak i dorośli, wszyscy w jednym celu

 


WYNIKI

 

W dniu XVII finału WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY Dobrodzieńscy biegacze wraz ze znajomymi wsparli incjatywę Jurka Owsiaka.

Uczestnicząc w tym biegu będziecie mogli wyrazić swoją solidarność z blisko dwumilionową społecznością polskich diabetyków, czyli osób chorych na cukrzycę. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już od kilku lat aktywnie angażuje się w pomoc cukrzykom, głownie poprzez swój Program Leczenia Pompami Insulinowymi Dzieci z Cukrzycą. W ramach tego programu kupiliśmy i rozdaliśmy dzieciom w wieku 0 – 10 lat 3000 osobistych pomp insulinowych. Stawia nas to na pierwszym miejscu na świecie pod kątem leczenia tak małych dzieci osobistymi pompami insulinowymi (najmłodszy pacjent podłączony do pompy miał 2 tygodnie).

Taki apel nie mógł pozostać bez echa. W biegu na dystansie 3km na starcie stawiło się 25 osób. Jak na bieg w iście zimowych warunkach, liczba startujących wprawiła w zadowolenie również samych organizatorów (Janusza Szafarczyka oraz Janusza Małka). Z przesłaniem które przekazał Jurek Owsiak "Nie chcemy twardej, sportowej rywalizacji, nie będą to zawody „kto pierwszy”, sukcesem i wygraną w naszym biegu będzie sam w nim udział. Potraktujmy to przedsięwzięcie jako HAPPENING BIEGOWY", biegacze wystartowal z lini startu w specjalnie na ten dzień przygotowanych pomarańczowych oznacznikach. Pierwszy do mety dotarł Marcin Świerc a w kategorii kobiet Diana Gołek. Bieg ukończyli wszyscy uczestnicy, zmęczeni ale zadowoleni z dokonanego czynu. Po przekroczeniu lini mety na wszystkich uczestników czekała gorąca zupa, herbata oraz ciasto.

 

ZDJĘCIA Z BIEGU W GALERII

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry