Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

SUKCES NASZEGO BIEGACZA

Szanse na medal w Mistrzostwach Europy w Przełajach w Portugalii

Dnia 27.11.2010 zawodnik KS START DOBRODZIEŃ Marcin Błaziński zdobył srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Przełajach w Białej Podlaskiej na dystansie 8 km.

[Marcin Błaziński podczas tegorocznej "Dobrodzieńskiej Dychy"]

Wynik ten jest przepustką do Mistrzostw Europy w Przełajach,które odbędą się za 2 tygodnie (12.12.2010) w  Albufeirze w Portugalii. Według Krzysztofa Przybyły (trener zawodnika) Marcin ma duże szanse w Portugalii walczyć o czołowe miejsca.

 

Pełne wyniki pod linkami :

http://www.pzla.pl/index.php?_a=1&kat_id=4&_id=4051

http://pzla.pl/upload/file/20101127%20Bia%C5%82a%20Podlaska%20XC%20U23.pdf

W tym roku Marcin biegał jeszcze w barwach KS START DOBRODZIEŃ w  Młodzieżowych Mistrzostwach Polski na dystansach: 5000m w Krakowie (7 miejsce) i na 10000m w Zamościu (brązowy medal). W Krakowie startował po 14 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją.

W barwach START-u DOBRODZIEŃ startował też w tym roku w kilku jesiennych biegach ulicznych (Półmaraton Opole,10km Ostrów Wielkopolski), gdzie zawsze plasował się na medalowych pozycjach,walcząc jak równy z równym z czołowymi zawodnikami z Polski,Ukrainy,Białorusi,Rosji i Węgier.

Dla naszego miasteczka to chyba największy sukces sportowy w jego dziejach.  Szkoda,że Marcin w barwach Dobrodzienia będzie biegał tylko do końca roku. Wycofał się jego dotychczasowy sponsor (Firma KLER).

Zapewne wiele z Was nie wie,ale Marcin pochodzi z wielodzietnej rodziny,ma jeszcze 10-cioro rodzeństwa. Mieszka w podopolskim Wawelnie.

Jeśli nie znajdą się sponsorzy to w przyszłym roku ,jak wspominał , będzie zmuszony zawiesić buty na kołku i wyjechać do pracy do Holandii. Będzie to bilet w jedną stronę i....koniec jego kariery biegacza.

PZLA  (jak zawsze) nie ma funduszy na szkolenie jego i  jemu podobnych.

W opinii fachowców Marcin to jeden ze zdolniejszych biegaczy długodystansowych młodego pokolenia w Polsce. Grzegorz Gajdus rekordzista Polski w Maratonie (2:09:23) a zarazem trener kadry narodowej biegaczy już dwa lata temu widział w nim kandydata na reprezentanta Polski w maratonie na Olimpiadę ,jak nie  w Londynie w roku 2012 (jest jeszcze chyba za młody  na ten morderczy dystans,będzie miał zaledwie 24 lata) to na pewno na Olimpiadę w roku 2016.

Może warto zainwestować (Włodarze Miasta z Panią Burmistrz na czele, DOKiS, KS START, Lokalni Przedsiębiorcy) i zatrzymać taką perełkę w Dobrodzieniu ?

Aby Marcin mógł się dalej rozwijać,spokojnie trenować i nie eksploatować się nadmiernie w częstych startach na ulicy to w przyszłym roku potrzebuje na sprzęt,obozy,odżywki,szkolenie kwotę ok 20 -30 tys złotych.... Czy to dużo na reklamę Dobrodzienia w Polsce i Świecie ?

No to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry