56) 18.12.2010,Strzelce Opolskie

XXI Bieg Uliczny im E.Ferta,Dystans 15km (realnie było ok 14,6km)

2 (2) Błaziński Marcin,0:50:03

103 (29) Szafarczyk Janusz,1:09:21

ukończyły 462 osoby -> tym oto sposobem Dobrodzieńska Dycha (484 osoby na mecie) poraz drugi została największym biegiem ulicznym na Opolszczyźnie

Warunki na trasie bardzo trudne,temperatuta -7 stopni,trasa śliska i słabo przygotowana do zawodów,mało atrakcyjna (uliczki osiedlowe) i kręta.

Zawody wygrał Arkadiusz Gardzielewski (między innymi zwyciężca naszej tegorocznej Dychy).

XXII Bieg Niepodległości,dystans 10km,Atest PZLA

startowało 5717 biegaczy (z Nordic Walking prawie 7000 uczestników)

17 (...)  Sebastian KLER, czas 0:34:16

Bardzo dobry występ Sebastiana w największym Biegu Niepodległości w kraju.

szczegółowe wyniki pod linkiem :....

52) 24.10.2010,Koło

XXX Bieg Warciański im Zdzisława Krzyszkowiaka,dystans 10km,Atest PZLA

startował 252 osób ( w tym kilu niepełnosprawnych) na wózkach

8 (2)  Sebastian KLER, czas 0:34:07, Rekord Życiowy,

Bieg wygrał Arkadiusz Gardzielewski z czasem 0 :29:54, który w lipcu wygrał również naszą V Dobrodzieńską Dychę

c.d. w artykule

SUKCES NASZEGO BIEGACZA

Szanse na medal w Mistrzostwach Europy w Przełajach w Portugalii

Dnia 27.11.2010 zawodnik KS START DOBRODZIEŃ Marcin Błaziński zdobył srebrny medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Przełajach w Białej Podlaskiej na dystansie 8 km.

[Marcin Błaziński podczas tegorocznej "Dobrodzieńskiej Dychy"]

Wynik ten jest przepustką do Mistrzostw Europy w Przełajach,które odbędą się za 2 tygodnie (12.12.2010) w  Albufeirze w Portugalii. Według Krzysztofa Przybyły (trener zawodnika) Marcin ma duże szanse w Portugalii walczyć o czołowe miejsca.

POLSKA BIEGA

[Tegoroczna "Dobrodzieńska Dycha" pokazała, że w Dobrodzieniu bieganie rozwija się prawidłowo]

Zobacz wyniki biegu zorganizowanego w ramach akcji "Polska biega"

Zwycięstwo z rekordem trasy w Bochni

Sebastian Kler i jego sztafeta "Meble Kler" wygrała po raz drugi z rzędu w bardzo prestiżowym 12 godzinnym Podziemnym Biegu Sztafetowym  w Kopalni Soli w Bochni. Zwycięstwo dodatkowo zaakcentowane nowym rekordem trasy  - 212 km 765m. Poprzedni rekord wynosił 210,855 km.

Skład sztafety MEBLE KLER ( Sebastian Kler-kapitan, Marcin Świerc WKB Meta Lubliniec, Daniel Wosik Kunów k/ Kielc, Andrzej Lachowski Kraków) to same znane w Polsce nazwiska specjalistów od biegów...górskich z Mistrzami Polski i uczestnikami Mistrzostw Europy i Świata w tej kategorii na czele.

Dodatkowo Marcin Świerc  by zawodnikiem który w stawce 60-ciu 4-osobowych sztafet przebiegł jednostkowo najwięcej kilometrów,bo aż 60,5 km

Andrzej Lachowski był zawodnikiem,który biegał natomiast najszybciej każdy kilometr.

Na miejcu drugim uplasowała sie tak jak przed rokiem MOK Mszana Dolna z wynikiem 206,983 km . 3 miejsce zajęła  6 Brygada Powietrzno-Desantowa I Oddział Specjalny z przebiegiem 194,593 km

II ETAP ZIMNARA za nami

W dniu 17.01.2010 w dość trudnych zimowych warunkach odbył się II Etap Zimnara.

Do biegu zgłosiło sie dodatkowych 29 osób. Szczególnie dopisali zawodnicy "Nordic Walking".

Mimo,że uzyskane czasy etapu były nieznacznie lepsze niz przed tygodniem to w opinii wielu zawodnikow trasa była trudniejsza.

Szczególne podziekowania dla Marka Nowaka za produkt prosto z Jamajki,który był serwowany razem z herbatą,którą to przygotował Park Hotel. Oba produkty znakomicie się uzupełniały,a życzeniem uczestników było,aby pojawiły się w podobnych proporcjach na kolejnym etapie.