Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

V Dobrodzieńska Dycha 2010

Bieg wygrał z nowym rekordem trasy (0:30:44) Arkadiusz Gardzielewski z WKS Śląsk Wrocław.

[fot. Karolina Tołłoczko]

W sobotę 17 lipca 2010 w ponad 30 stopniowym upale na starcie biegu V „Dobrodzieńskiej Dychy” stanęło 491 zawodników (ze zgłoszonych 742). Na mecie zameldowały się jednak tylko 484 osoby. Bardzo upalna pogoda spowodowała, że wielu zawodników musiało skorzystać z pomocy medycznej.

Zobacz reportaż video

 


[kamera - Marcin Krawczyk, montaż - S-FILM STUDIO]

Za plecami Arkadiusza Gardzielewskiego uplasowali się zawodnicy z Ukrainy, Siergiej Oksaniuk (0:31:37) oraz Anton Potockiy (0:32:00). Znakomicie spisał się także Marcin Błaźiński z opolskiego Wawelna, bardzo utalentowany polski zawodnik młodego pokolenia, który po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją był tuż za podium, na 4-tym miejscu, z czasem 0:32:26.

[Na zdjęciu wbiegający na metę reprezentant KLER S.A. Marcin Błaziński]

Wśród kobiet wydawało się, że murowaną kandydatką do zwycięstwa będzie Monika Drybulska z Grunwaldu Poznań. Jeszcze do 7-go kilometra biegła z nadzieją na nowy rekord trasy na znakomitym piątym miejscu, ustępując pola tylko najszybszym mężczyznom, ale upalna pogoda sprawiła, że zrezygnowała z walki i biegu nie ukończyła. Wygrała Zawodniczka z Ukrainy Julia Ignatowa (0:36:52) przed swoją rodaczką Natalią Yakimovich (0:36:58) oraz Ewą Kucharską z MKS Pszczyna (0:37:50).

Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że w ramach „Dobrodzieńskiej Dychy” swoje mistrzostwa na dystansie 10 km rozegrały WKB META Lubliniec (zwyciężyli Sebastian Kler 0:35:10 i Karolina Pilarska 0:40:00) oraz MaratonyPolskie.pl TEAM (tutaj najszybsi byli Mateusz Golonka 0:38:05 i Anna Balbus 0 :43:09).

Bardzo miłym akcentem było uhonorowanie dwójki osób niepełnosprawnych okolicznościowymi pucharami. Kiedy puchar odbierała niewidoma Wioletta Zarzecka, która na trasie była asekurowana przez swojego męża, publiczność zgotowała jej owację na stojąco. Mimo ekstremalnych warunków pogodowych zawody należy uznać za udane.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2019 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry