Dobrodzieński Portal Sportowy

Dobrodzieński Portal Sportowy

Facebook

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI

"O SREBRNY SYGNET Z ORŁEM W KORONIE"

 

W biegu wystartowała rekordowa ilość osób - 82 ( w tym 6 kobiet).

Zwycięzcą wśród mężczyzn z nowym REKORDEM TRASY został  DANIEL WOCH z klubu CKS Budowlani Częstochowa,wynik 0:16:07

2. Marcin Świerc,WKB META LUBLINIEC,0:16:36

3.Jacek Ryszewski ,NYSA BIEGA, 0:16:58

Wśród Kobiet najlepsze były :

1. Kornelia Polek-Duraj,AZS Politechnika Opolska,0:19:48

2.Ewa Kłosińska,CKS BUDOWLANI Częstochowa,0:20:12

3.Monika Bielińska z Przyszowic,0:21:41

Najszybszym zawodnikiem z naszej Gminy był Damian Skorupa,8 w Klasyfikacji Generalnej,czas 0:19:06

 

 

WYNIKI  III BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

 

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI "O SREBRNY SYGNET Z ORŁEM W KORONIE" ZGŁOSZONYCH 85
MIEJSCE : DOBRODZIEŃ WYSTARTOWAŁO 82
DYSTANS : 5 KM UKOŃCZYŁO 81
ATEST TRASY : BRAK KOBIET 6
TERMIN : 08.11.2008 WYNIKI - KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN 75
GODZINA : 14.00
M-CE NAZWISKO IMIĘ KLUB ROCZNIK KATEGORIA CZAS
1 Woch Daniel CKS Budowlani Częstochowa 1988 M20 0:16:07
2 Świerc Marcin WKB META LUBLINIEC 1985 M20 0:16:36
3 Ryszewski Jacek Nysa Biega 1970 M30 0:16:58
4 Borowski Krzysztof Niezrzeszony 1954 M50 0:17:23
5 Kołodziejczyk Jarosław Zabiegani Częstochowa 1970 M30 0:18:40
6 Przygoda Damian Niezrzeszony 1990 M20 0:18:46
7 Suk Mirosław NKB Częstochowa 1951 M50 0:18:58
8 Skorupa Damian Start Dobrodzień 1979 M30 0:19:06
9 Koziol Sebastian Niezrzeszony 1977 M30 0:19:08
10 Pachuta Krzysztof Bieg Opolski 1982 M20 0:19:09
11 Zembroń Mariusz WKB META LUBLINIEC 1974 M30 0:19:11
12 Szafarczyk Janusz WKB META LUBLINIEC 1969 M40 0:19:33
13 Borkowski Marcin Zabiegani Częstochowa 1979 M30 0:19:39
14 Kilan Łukasz Niezrzeszony 1993 M20 0:19:47
15 Polek- Duraj Kornelia AZS Politechnika Opolska 1977 K30 0:19:48
16 Szraucner Mirosław WKB META LUBLINIEC 1969 M40 0:19:58
17 Markowski Adam WKB META LUBLINIEC 1993 M20 0:20:05
18 Kłosińska Ewa CKS Budowlani Częstochowa 1990 K20 0:20:12
19 Pelikan Witold NGB Kłobuck 1969 M40 0:20:13
20 Chmura Marcin Niezrzeszony 1985 M20 0:20:21
21 Janik Jerzy OSIR Strzelce Opolskie 1954 M50 0:20:27
22 Dymacz Ignacy LUPUS Kępno 1951 M50 0:20:31
23 Nicpoń Sebastian Liswartya Krzepice 1993 M20 0:20:42
24 Koszyk Fred Niezrzeszony 1959 M50 0:20:48
25 Nowakowski Zenon Niezrzeszony 1960 M40 0:20:51
26 Fus Jan WKB PIAST Wrocław 1941 M60 0:21:00
27 Sołtysik Krzysztof Niezrzeszony 1958 M50 0:21:02
28 Pieróg Marek Niezrzeszony 1976 M30 0:21:13
29 Springwald Paweł WKB META LUBLINIEC 1959 M50 0:21:18
30 Markiewicz Wiesław Żółwik Opole 1957 M50 0:21:22
31 Gutowski Dariusz NGB Kłobuck 1968 M40 0:21:23
32 Koprek Edmund WKB META LUBLINIEC 1960 M40 0:21:29
33 Tasarek Ryszard Nysa Biega 1952 M50 0:21:33
34 Bieliński Artur Niezrzeszony 1986 M20 0:21:40
35 Bielińska Monika Niezrzeszony 1983 K20 0:21:41
36 Czyrnia Martin Niezrzeszony 1991 M20 0:21:47
37 Kania Mariusz Niezrzeszony 1982 M20 0:21:55
38 Reichert Andrzej Niezrzeszony 1951 M50 0:22:05
39 Brol Krzysztof Niezrzeszony 1965 M40 0:22:09
40 Jaszczyk Włodzimierz NGB Kłobuck 1970 M30 0:22:16
41 Oliwa Tomasz Niezrzeszony 1985 M20 0:22:50
42 Matyszczak Roman WKB META LUBLINIEC 1964 M40 0:23:14
43 Kilan Piotr Niezrzeszony 1972 M30 0:23:20
44 Pacan Krzysztof Niezrzeszony 1972 M30 0:23:28
45 Szczerzek Zbigniew Niezrzeszony 1955 M50 0:23:33
46 Brol Dawid Niezrzeszony 1995 M20 0:23:46
47 Polek Andrzej Niezrzeszony 1950 M50 0:23:51
48 Myrcik Dariusz Almatur Lubliniec 1967 M40 0:24:15
49 Kędzierski Zenon OSIR Strzelce Opolskie 1951 M50 0:24:16
50 Ozienbała Sebastian Niezrzeszony 1993 M20 0:24:26
51 Duraj Grzegorz Viktoria Chruścice 1974 M30 0:24:35
52 Kurtz Joachim Niezrzeszony 1962 M40 0:24:37
53 Osiński Ryszard Niezrzeszony 1953 M50 0:24:37
54 Bysiec Czesław WKB META LUBLINIEC 1949 M60 0:24:41
55 Matyszczak Przemysław LO Kłobuck 1992 M20 0:24:42
56 Biś Robert KKTA Blachownia 1961 M40 0:24:43
57 Janus Andrzej Niezrzeszony 1978 M30 0:24:49
58 Kanclerz Krzysztof Niezrzeszony 1972 M30 0:24:59
59 Chudy-Magnuska Agnieszka Niezrzeszony 1976 K30 0:25:03
60 Paterak Robert WKB META LUBLINIEC 1986 M20 0:25:17
61 Anderko Bronisław Niezrzeszony 1957 M50 0:25:19
62 Gawłowski Andrzej Niezrzeszony 1961 M40 0:25:21
63 Rembielak Mariusz Niezrzeszony 1977 M30 0:25:22
64 Starostka Andrzej Niezrzeszony 1948 M60 0:25:32
65 Słomka Marek Niezrzeszony 1956 M50 0:25:46
66 Markowska Iwona WKB META LUBLINIEC 1971 K30 0:25:50
67 Markowski Zbigniew WKB META LUBLINIEC 1970 M30 0:25:51
68 Wypart Dominik Zabiegani Częstochowa 1997 M20 0:25:59
69 Wypart Jakub Zabiegani Częstochowa 1974 M30 0:25:59
70 Kochman Janusz KPP Olesno 1964 M40 0:26:17
71 Palej Krzysztof KPP Olesno 1981 M20 0:26:17
72 Filak Stanisław KPP Olesno 1969 M40 0:26:17
73 Koj Piotr Niezrzeszony 1959 M50 0:26:19
74 Wnuk Grzegorz SBD Energetyk Rybnik 1968 M40 0:27:10
75 Cisiński Jacek Niezrzeszony 1973 M30 0:27:25
76 Wronka Magdalena Niezrzeszony 1989 K20 0:27:31
77 Popiołek Dawid Niezrzeszony 1992 M20 0:27:44
78 Pyrak Jan Niezrzeszony 1952 M50 0:27:58
79 Grygiel Bolesłąw Niezrzeszony 1947 M60 0:33:30
80 Plewa Jakub Niezrzeszony 1996 M20 0:33:58
81 Gwioździk Wojciech Niezrzeszony 1963 M40 0:34:29
NU Plewa Grzegorz Niezrzeszony 1975 M30 0:00:00
31:07:46
Zgłoszeni elektronicznie,ale nie odebrali numeru startowego i nie wystartowali
1 Grabinski Tomasz 1976 M30
2 Kolisz Andrzej Grunwald 1411 1970 M30
3 Kordziński Kazimierz WKB META LUBLINIEC 1958 M50

PODSUMOWANIE III BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI

 

Podsumowanie "BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI" w latach 2007 - 2009
1.Liczba uczestników biegu (zawodnicy,którzy wystartowali):
rok 2007 - 19
rok 2008 - 75 (wzrost o 56 osób (+294,7%))
rok 2009 - 82 (wzrost o 7 osób (+9,33%))
2.W tym liczba osób,które biegu nie ukończyły :
rok 2007 - 0
rok 2008 - 0
rok 2008 - 1
3.Udział Kobiet w biegu :
rok 2007 - 3 (15,8% wszystkich uczestników)
rok 2008 -16 (21,3% wszystkich uczestników),wzrost o 13 osób (+433,3%)
rok 2009 -66 (7,32% wszystkich uczestników),spadek o 10 osób (-37,5%)
4.Rekord Trasy (5km):
Kobiety : (Pakosz Irena,Technik Komorno (2008)),wynik 0:19:03
Mężczyźni : (Woch Daniel,CKS BUDOWLANI CZĘSTOCHOWA (2009)),wynik 0:16:07
5.Udział osób startujących z Miasta i Gminy Dobrodzień :
rok 2007 - 5, w tym Kobiet - 1
rok 2008 - 12 (wzrost o 7 osób (+140,0%)), w tym Kobiet - 1
rok 2009 - 14 (wzrost o 2 osoby (+16,66%)), w tym Kobiet - 0
6.Ilość osób startujących we wszystkich edycjach :
lata 2007-2008 - 2 edycje - 12 osób. Lider (suma czasów) ŚWIERC MARCIN
lata 2007-2009 - 3 edycje - 8 osób. Lider (suma czasów) ŚWIERC MARCIN
7.Ilość osób startujących łącznie we wszystkich edycjach (różnobrzmiące nazwiska) :
lata 2007-2008 - 2 edycje - 82 osób
lata 2007-2009 - 3 edycje - ok..120 osób
8.Ilość osób w kategoriach wiekowych w roku 2009 :
K20 (do 29 lat) - 3
K30 (30-39 lat ) - 3
M20 (do 29 lat) - 20
M30 (30-39 lat) - 18
M40 (40-49 lat) - 16
M50 (50-59 lat) - 18
M60 (60-69 lat) - 4
M70 (powyżej 70 lat) - 0
9.Łączny czas biegu i średnia na 1 km :
2007 - 4godziny 22minut 32sekund,średnia na 1 km 04:36
2008 - 28 godzin,32 minuty,40 sekund,średnia na 1 km - 04:34
2009 - 31 godzin,07 minut,46 sekund,średnia na 1 km - 04:37
10.Najmłodsza osoba w biegu :
2007 - 14 lat (Badura Piotr Kośmidry, Markowski Adam Lubliniec)
2008 - 15 lat (Żyta Artur Dobrodzień,Markowski Adam Lubliniec)
2009 - 12 lat (Wypart Dominik,Zabiegani Częstochowa)
11.Najstarsza osoba w biegu :
2007 - 58 lat (Bysiec Czesław Dobrodzień)
2008 - 72 lat (Pasieka Kazimierz Gliwice)
2009 - 68 lat (Fus Jan,WKB PIAST Wrocław)
12.Średnia wieku uczestnika biegu :
2007 - 29,16 lat
2008 - 32,77 lat
2009 - 38,20 lat
13.Najszybszy/najwolniejszy km :
2007 - 03:44 i 06:08 / 1 km
2008 - 03:16 i 06:11 / 1 km
2008 - 03:13 i 06:54 / 1 km
14. Zawodnicy według narodowości :
2007 : Polacy - 19
2008 : Polacy - 75
2009 : Polacy - 82
15.Ilość osób,którym była udzielana pomoc medyczna po biegu :
Rok 2007 - 0
Rok 2008 - 0
Rok 2009 - 0
16.Najliczniej reprezentowany klub w Biegu :
Rok 2007 - WKB Meta Lubliniec - 14 osób - 73,7% wszystkich uczestników
Rok 2008 - WKB Meta Lubliniec - 23 osób - 30,7% wszystkich uczestników
Rok 2009 - WKB Meta Lubliniec - 13 osób - 15,85% wszystkich uczestników
17.Wręczone puchary ilościowo ( w szt.)
Rok 2007 : pucharów brak,dla zwyciężców K i M był srebrny Sygnet z Orłem w Koronie
Rok 2008 : pucharów brak,dla zwyciężców K i M był srebrny Sygnet z Orłem w Koronie
Rok 2009 : pucharów brak,dla zwyciężców K i M był srebrny Sygnet z Orłem w Koronie,Dyplomy za miejsca I-III (K,M)
18.Nagrody finansowe :
Rok 2007 - brak
Rok 2008 - brak
Rok 2009 - brak
19. Wysokość wpisowego/ilość osób zwolnionych (szt i %)
Rok 2007 : brak
Rok 2008 : brak
20. Biegi dzieci (ilość uczestników)
Rok 2007 : brak
Rok 2008 : brak
Rok 2009 : brak

 

 

 

 

 

W dniu 8.11.2009 o godzinie 14.00 juz po raz 3-cii odbędzie się Bieg Niepodległości na dystansie 5km.

Nie ma opłaty startowej. Biuro zawodów czynne od 12.00. Zapraszam do zapoznania się z regulaminem i do licznego udziału w zawodach.

UWAGA ZMIANA TRASY

Trasa tegorocznego Biegu Niepodległości ze względu na prace ziemne przy budowie kanalizacji na Osiedlu Wieczorka zostanie częściowo zmieniona.Odcinek międy  0,2 km do 1,15 km będzie prowadził przez las (przełaj). Odcinek ten zawodnicy bedą pokonywali dwa razy (na początku i na końcu biegu). Zmiana ta nie będzie miała praktycznie żadnego wpływu na całokształt imprezy. Mapka trasy zostanie w dniu jutrzejszym dodana do kalendarza w portalu maratonypolskie.pl

 

 

REGULAMIN

III BIEG NIEPODLEGŁOŚCI "O SREBRNY SYGNET Z ORŁEM W KORONIE"
Organizator
DOKiS Dobrodzień 034/3-575-346
Janusz Szafarczyk 693-427-797
Termin
08.11.2008r. godz. 14.00 (niedziela)
Dystans
5 km. (Jest to DOKŁADNA połowa trasy "Dobrodzieńskiej Dychy")
Trasa
Nawierzchnia w całości asfaltowa płaska
START/META-Stadion Miejski w Dobrodzieniu ul.Piastowska - Osiedle Wieczorka - ul.Leśna. Po 2,5 km nawrót i powrót tą samą trasą. Oznaczony każdy km trasy.
Uczestnictwo
1.Do startu zostaną dopuszczeni zawodnicy, którzy posiadają aktualne badania lekarskie lub złożą oświadczenie o starcie na własną odpowiedzialność.
2.Zawodnicy niepełnoletni startują na podstawie pisemnej zgody rodziców/opiekunów.
Zgłoszenia
E-mailem na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w biurze zawódów w dniu startu.
Biuro zawodów
Stadion Miejski Dobrodzień, ul.Piastowska. Czynne w dniu zawodów w godzinach 12.00 -13.30
Opłata startowa
Brak opłaty startowej
Nagrody w klasyfikacji generalnej
Srebrny Sygnet z Orłem w Koronie za zwycięstwo (Kobiety i Mężczyżni)
Kategorie wiekowe
Mężczyźni:
M20 16-29 lat (1993-1980)
M30 30-39 lat (1979-1970)
M40 40-49 lat (1969-1960)
M50 50-59 lat (1959-1950)
M60 60-69 lat (1949-1940)
M70 70 lat i powyżej (1939 i starsi)
Kobiety:
K20 16-29 lat (1993-1980)
K30 30-39 lat (1979-1970)
K40 40-49 lat (1969-1960)
K50 50-59 lat (1959-1950)
K60 60-69 lat (1949-1940)
K70 70 lat i powyżej (1939 i starsi)
Uczestnicy biegu otrzymują
1.Okolicznościową plakietkę (zawieszkę) dla każdego uczestnika biegu
2.Posiłek
Uwagi Końcowe
1.Bieg odbywa się przy ograniczonym ruchu ulicznym.
2.Bieg odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne.
3.Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród - do 30 minut po biegu.
4.Organizator zastrzega sobie prawo ostatecznej interpretacji regulaminu.

Szkółki

Szkółka Piłkarska AS Dobrodzień Szkółka Koszykarska Basket Dobrodzień

Wydarzenia

Partnerzy

Kotarski Informatyka Raspberry Novelle Butik Online
Patronat honorowy:
Urząd Miejski w Dobrodzieniu DOKIS Stowarzyszenie Dobrodzień Potrzebującym Kulisy Powiatu ool24.pl
2017 © Dobrodzieński Portal Sportowy
Realizacja PORTALU: Kotarski Informatyka & Raspberry